Мы говорим то, о чём молчат другие Мы говорим то, что вы хотите слышать Мы говорим то, что вы должны знать

Происшествия


Тяжелобольного жителя Апостолово взяли под стражу для статистики?

11.05.2012 17:52:00

Начальника Апостоловского ОБНОНа обвиняют в подбрасывании наркотиков.

В Апостоловском районе Днепропетровской области начальника  ОБНОНа майора Александра Соловьева местные жители обвиняют в «крышевании» наркоторговли.   

По словам президента Всеукраинского движения «Гідність», правозащитника Татьяны Бордунис, Соловьев пытался подбросить жителю Апостолово Виктору Форошевскому шприц с неизвестной тому жидкостью, «при этом Форошевского ударили в голову пистолетом, от чего тот потерял сознание».

В заявлении на имя Генерального прокурора Украины Виктора Пшонки Форошевский пишет: «Потом они взяли шприц, положили в мою руку и прижали моей рукой, чтобы на нем остались отпечатки моих пальцев. Впоследствии Соловьев, погрузив меня в автомобиль ВАЗ 2105 или 2107, точно я не помню, так как я был бесчувственен, залитого кровью они привезли меня к райотделу города Апостолово. Медицинская помощь мне не оказывалась, они дали мне грязную тряпку, чтобы я вытирал кровь. Соловьев систематически мне угрожал и осуществлял психологическое давление для того, чтобы я дал признание, что я и сделал под незаконными действиями сотрудников милиции».

Генеральному прокурору України

Пшонці Віктору Павловичу

Форошевський Віктор Миколайович

5.05.1969 р.н.

Мешкаю за адресою:

Дніпропетровська обл. м. Апостолове

Вул. Ремзаводська 1б/1

Моб. 0671023933

Скарга

(в порядку ст.ст. 100,110 КПК України )

На неправомірні дії, незаконне затримання, фальсифікації та провокації зі сторони працівників міліції.

Шановний Віктор Павлович!

Прошу Вас прийняти міри прокурорського реагування стосовно неправомірних дій працівників Апостолівського РВ УМВС України Соловйова інша особа яка була з ним мені невідома.

 20.04.2012 року приблизно 13.00 – 13.30 співробітник міліції Соловйов спробували мені підкинути шприц з невідомою мені рідиною в кишеню, коли ця спроба не вдалася вони вдарили мене в голову з лівої сторони пістолетом від чого я знепритомнів.

Потім вони взяли шприц положили в мою руку та притиснули шприц моєю рукою щоб на ньому залишилися відбитки моїх пальців. Згодом Соловйов погрузив мене в автомобіль ВАЗ 2105 або в 2107, точно я не пам’ятаю так як я був непритомний, залитого кров’ю вони привезли мене до  райвідділу міста Апостолове. Медична допомога мені не оказувалася, вони дали мені брудну ганчірку щоб я витирав кров. Соловйов систематично мені погрожував і здійснював психологічний тиск для того щоб я дав зізнання, що я і зробив під незаконними діями співробітників міліції. Коли я заходив до райвідділу мене бачив черговий в якому я стані знаходився.

Після допиту мене вивели на внутрішній двір міліції де заставили умитися, а потім відпустили мене додому. Увечері того ж дня мені стало зле та я викликав швидку допомогу, але від госпіталізації відмовився, так як боявся переслідування зі сторони міліції. 21.04.2012 я знову викликав скору яка відвезла мене до Апостолівської ЦРЛ де мене госпіталізували з діагнозом струс мозку (копія довідки додається). На даний час мені до сіх пір не надали направлення на МСЕК і я не зафіксував побої. Я рахую що дії Апостолівського РВ УМВС в Дніпропетровській обл. грубо порушили статтю 62 Конституції України, також порушили ч. 3 ст. 29 Конституції України, кожному заарештованому чи затриманому має бути невідкладно повідомлено про мотив арешту чи затримання, роз’яснено його права та надано можливість з моменту затримання захищати себе особисто та користуватися правовою допомогою.

Відповідно до Конвенції ООН проти катувань та інших жорстоких або таких, що принижують гідність видів поводження і покарання, яка була ратифікована Україною 24.02.1987 р. і від тоді є частиною національного законодавства України, будь – яка дія, якою будь – якій особі навмисно задаються сильний біль або страждання, фізична чи моральна щоб отримати від неї відомості чи визнання, покарати її за дії у вчиненні яких вона підозрюється, коли такий біль або страждання спричиняються державними посадовими особами, є катуванням.

Відповідно до ст. 1 Конвенції ООН проти катування та інших жорстких, нелюдських та принижуючих гідність видів поводження та покарань від 10.12.1984р., термін «Катування» означає будь – який акт, яким будь – якій особі свідомо спричиняється сильний біль або страждання, фізичне або моральне, для отримання від неї або третьої особи свідоцтва чи повідомлення, покарати за дії, які здійснила ця особа або третя особа, або в здійсненні яких вона підозрюється; а також залякати або примусити її або третю особу. Катування належать до тяжких або свідомо жорстких, нелюдських та принижуючих людську гідність поводження.

Це визначення було прийняте як норма міжнародного права. Отже для того, щоб дії кваліфікувати як катування, вона має відповідати таким вимогам : завдавати сильних фізичних страждань; здійснюватися свідомо; здійснюватися офіційною особою або з відома такої особи (тобто вона може бути асоційованим з державою ). У Конвенції ООН чітко визначені такі цілі катувань: отримання від особи або третьої особи свідчень або зізнань; покарання її за дії, які вчинила вона або третя особа, або у вчиненні яких вона підозрюється; залякування; примус.

Вказаними працівниками міліції були грубо порушені вимоги ст. ст. 3,28 Конституції України, ст. 5 Загальної декларації прав людини, ст. 3 Європейської конвенції прав людини, ст. 5 Закону України «Про міліцію».

Враховуюче вказане, керуючись ст. ст. 22,25,100,110; 227КПК України, ст. ст. 4,5,12 Закону України «Про прокуратуру».

Прошу:

  1. Притягнути до відповідальності працівників Апостолівського РВ УМВС України в Дніпропетровській обл., які скоїли провокацію, протизаконно утримували мене не допускали до мене адвокатів, застосовували фізичне та психологічне насильство.

Додатки:

  • Довідка з Апостолівської ЦРЛ.

26.04.2012 р.                                                                                             Форошевський В.М.________

 

Задержание Форошевского произошло 20 апреля 2012 года, в тот же день его отпустили.

«Вечером того же дня задержанному стало плохо и он вызывал скорую помощь, но от госпитализации отказался, так как боялся преследования со стороны милиции. Но на следующий день  он был госпитализирован с диагнозом сотрясение мозга», — утверждает Татьяна Бардулис.

По словам правозащитницы, на данный момент Форошевскому не предоставили направления на медкомиссию и соответственно не зафиксировали побои.

 «Я считаю, что своими действиями майор Соловьев и его подчиненные с Апостоловского райотдела грубо нарушили статью 62 Конституции Украины, а также  ч. 3 ст. 29 Конституции Украины, где говорится, что арестованный или задержанный должен быть безотлагательно поставлен в известность касательно мотива ареста или задержания, ему должны быть разъяснены его права, предоставлена возможность защищать себя лично и пользоваться правовой помощью», – заявила Татьяна Бардулис.

На судебном заседании, состоявшемся 11 мая 2012 года, судья Апостоловского райсуда Маркова приняла решение о взятии под стражу Форошевского «за незаконное хранение наркотиков», при этом судья не разрешила ему лично пользоваться услугами адвоката.

Правозащитники воспринимают решение суда как противоправное и считают, что тем самым судья Маркова выполняет заказ милиции.

«Жителям Апостолово хорошо известно, что ОБНОН и непосредственно его начальник «крышуют» наркоторговлю в городе, а случай с Виктором Форошевским - это не первый раз, когда людей задерживают для статистики», - заявил  юрист Всеукраинского движения «Гідність» Олег Соловей. Он уточнил, что Форошевский болен сразу несколькими тяжелыми заболеваниями «и пребывание его в стенах СИЗО может закончиться летальным исходом».

4108

Ошибка в тексте? Выделите её и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить о ней редакции.
Загрузка...

Сообщить об ошибке

Пожалуйста, используйте эту форму для коррекции ошибок.
Если вы хотите связаться с нами по другому вопросу — напишите нам.