Мы говорим то, о чём молчат другие Мы говорим то, что вы хотите слышать Мы говорим то, что вы должны знать

Политический тайник


Журналисты доказательно обвиняют Януковича в широкомасштабной коррупции (ВИДЕО)

17.12.2013 13:57:46

Эксклюзивное расследование ТВі наглядно продемонстрировало всему миру, какую феодальную роскошь обеспечивает себе президент за счет украинских налогоплательщиков.

Зробили з хама* пана, або Коли наїсться Янукович?

Державні резиденції, мисливські угіддя, панські маєтки.

За високими парканами, огороджені від усіх українців, наші можновладці на чолі із затятим мисливцем президентом України щодня  покращують своє життя. Вже сьогодні.

Межигір’я, Залісся, Сухолуччя, Синьогора, Дніпровсько-Тетерівське лісомисливське господарство – сотні тисяч гектарів прекрасних лісів, гір, озер у різних куточках України. Ці території стали режимними зонами для пересічних громадян країни.

Українське спецсафарі для Банкової та Грушевського: за вхід – штраф і побої

За півгодини їзди машиною від столиці розташоване село Залісся. 

Ще за радянських часів тут була база відпочинку вищого партійного керівництва. Еліта змінилася, а звички збереглися.

У незалежній Україні "Залісся" стало державною резиденцією на сорока тисячах гектарах. Більша частина території – це елітні ліси та мальовничі озера.

Вікторові Федоровичу тут не могло не сподобатись. Екологи, які ходили в заборонену зону, розповідають, що у головного мисливця країни в "Заліссі" – ідеальні умови для полювання.

Був випадок, коли піймали пенсіонера, в якого грошей не було, то вирахували штраф із наступної пенсії "Там величезне перенаселення кабанів та оленів. У кілька разів більше, аніж потрібно. Відстріляли всіх вовків, не допускають туди рись. Тримають цих мисливських тварин спеціально під відстріл, – розповів Еколог Володимир Борейко. – Це звичайне таке собі спецсафарі, організоване для багатих осіб, які сидять на Банківській та на Грушевського».

Жителям сіл, які межують із мисливськими угіддями президента, вхід до лісу традиційно заборонений. 60 кілометрів периметру "Залісся" обнесли новим сітчастим парканом, на встановлення якого витратили 7 мільйонів гривень, які ми у вигляді податків сплатили у бюджет.

"Не можна до лісу ходити, все закрито, сєткі всі понатягувані! Як поймають, не дай Бог за що, так такі штрафи – 700 рублів, – розповідають селяни. – Як садили ліс, так всіх забирали із села, щоби садили ліс. А тепер не можна ні гриба, ні ягоду взять. Ну як поймають єгеря, так можуть ще й по печінках надавать. Раньше і скотина ходила в ліс, а тепер нічого не пускають!"

Жителі Залісся живуть практично в ізоляції. З трьох боків його оточує огорожа президентських лісових угідь, перетинати яку суворо заборонено. Люди можуть гуляти лише уздовж шосе. Але навіть ці прогулянки під вихлопними газами не завжди доступні для селян.

"Вон тут по углах міліцію ставлять на всіх поворотах. Як їде Янукович – по рації передали – все, закрити і все! Да, на трасу як вийдеш, так зразу зганяють! – каже мешканець села. – Вобщем, пригребнув із синочками все на світі. А ви, люди, ходіть кругом сєтки й дивіться".

Щоби відбити у людей бажання навіть наближатися до сітчастого паркану, охорона президентських угідь практикує високі штрафи. Був випадок, коли піймали пенсіонера, у якого грошей не було на той момент, то вирахували штраф із наступної пенсії.   

Они меня подвели к конторе. И начали избивать: один схватил за плечо и ударил сразу в бровьЦим пенсіонером був 76-річний Федір Здоровець. Чоловік згадує, що крім матеріального стягнення, отримав ще й стусани із синцями.

"Ну як було. Пішов по гриби. Насобірав грибів повно. На велосипед поставив, їду. Коли приїзжає Чирков, такий є. Давай,  я заберу. Давай забірать. Я давай далі везти, він палкою по руці. По руках, щоби я велосипед покинув, – розповідає Федір Здоровець. – Участковий прийшов, міліція тут була. Написав бумагу і розписку дав, що я п‘ять років не буду ходить. Прийшла бумага – заплатить штраф! Вони сказали з пенсії – з пенсії і забрали".

Ще один місцевий житель – Михайло Ковальчук – розповідає, щоб не оминати ввечері президентський ліс, вирішив скоротити шлях і піти навпростець. "Подошли три лесничих, я говорю: вы меня все знаете, я живу здесь на этих дачах. Они меня подвели – там контора есть, подвели к конторе. И начали избивать: один схватил за плечо. И ударил сразу в бровь. А второй дубинкой по ноге! – розповів він.

Працівники резиденції так відлупцювали чоловіка, що тому довелося знімати побої у лікаря.

"Лікар зафіксував середньої тяжкості забій в ділянці скроні. Ще один удар прямо у вію. І невеличка гематома на нозі", – згадує Михайло Ковальчук.   

А тим часом Залісся належить людям

Як вдалося з’ясувати ТВі, резиденція "Залісся" з усіма лісами та спорудами належить громадянам, і аж ніяк не президенту. Незадовго до закінчення своїх повноважень тодішній президент Ющенко підписав Указ №1049. За цим документом, закрита державна резиденція та її чимала територія мали ще у 2010 році перетворитися на відкритий для всіх Національний парк "Залісся".

Мали. Але так і не перетворилися. Оскільки Державне управління справами ось уже три роки вперто відмовляється виконувати цей указ. Президент Янукович потрапив у справді скрутну ситуацію  – скасувати указ Ющенка означає стати винищувачем національних парків. Виконати указ – означає віддати громадянам такі милі його серцю ліси з дичиною. Адже за українським законодавством, вхід до національних парків є вільним для всіх, а от полювати у них заборонено.

Замість коментаря проти нашої знімальної групи застосували фізичну силу і спробували силоміць вихопити камеру в оператораТому гарант і підлеглі обрали третій варіант – сховатися за парканом і вдавати, ніби нічого не сталося. Вони і досі мовчали б, якби журналісти не почали ставити чиновникам щодо "Залісся" неприємні запитання.

На наш офіційний запит, чому досі не виконано указ про створення національного парку, у Державному управлінні справами нам коротко відповіли, що ця робота ще триває. Не зміг на нього відповісти й заступник директора резиденції "Залісся" – вже згаданий побитим пенсіонером Федором Здоровцем Євген Чирков.

Ось наш із ним короткий діалог:

– Євгене Івановичу, чому ж не виконується указ президента про створення національного парку "Залісся"?

– А там що, на мене розписано виконання? На кого розписано виконання, в того і питайте, будь ласка!

– Коли ж тут буде національний парк замість державної резиденції?

Почекайте, все буде!

Зрештою, конкретне питання: коли підлеглі президента почнуть виконувати закони, ми вирішили поставити самому директорові резиденції – Вікторові Камінецькому.

Замість коментаря проти нашої знімальної групи застосували фізичну силу і спробували силоміць вихопити камеру в оператора.

Державні резиденції Президента характерні не лише тим, що гриби простим смертним поблизу заборонено збирати. Окрім державних грошей на обгороджувальну сітку, на розбудову і відновлення президентських дач щорічно витрачають сотні мільйонів гривень з державного бюджету.

"Синьогору" для Кучми будував Кирпа. Відкрив для людей Ющенко. І знову перетворив на режимну зону Янукович

Таким яскравим прикладом марнотратства народних грошей є зимова резиденція Януковича "Синьогора" за 50 км від Івано-Франківська в селі Гута.

Лише 2012-го з державного бюджету на карпатську дачу президента площею у 10 гектарів витратили понад 235 мільйонів гривень.

В кінці року всю країну сколихнула звістка, що на території президентської резиденції реконструюватимуть павільйон із альтанкою за 24 мільйони гривень. Переможцем тендера з одним учасником оголошують нікому не відому київську компанію Андрія Бондарця та Володимира Простітова "УНР ПІБ" зі статутним капіталом у 34 тисячі гривень.

Було пару випадків, коли відпочиваючі зайшли, то їх привели в село в наручникахРозпоряджається бюджетними коштами і замовляє будівельні роботи на президенській дачі Головне управління регіонального розвитку та будівництва Івано-Франківської облдержадміністрації. Тут же обирають і фірму, що освоюватиме гроші.

Ось так виглядала наша розмова із начальником управління капітального будівництва Івано-Франківської облдержадміністрації Романом Пацаком:

– Там має бути альтанка за 24 мільйони гривень, в конкурсній документації є. Ну, ви ж замовник, Романе Дмитровичу! Чому ви від нас втікаєте? Ви можете підтвердити, що там іде реставрація павільйону з альтанкою за 24 мільйони гривень?

Ну, є Вісник державних закупівель…

– Так, там пише, так. То ви це підтверджуєте чи ні?

– Всьо, хлопці, хватить

Президентська дача спроектована таким чином, аби за рогом нічого не було видно. Окрім того, густий ліс ховає все, що там відбувається. Угіддя президента оточені вже знайомою із "Залісся" сіткою, вхід на територію – лише за перепустками. По всьому периметру розставлена охорона, яка за допомогою відеокамер стежить за тими, хто занадто близько наблизився до дачі президента.

"Було таке пару випадків, що такі відпочиваючі зайшли, то їх привели сюда так в наручниках як якихось преступників, а, можливо, люди просто зайшли", – розповідають місцеві мешканці .

Відео- і фотозйомка на території президентської резиденції "Синьогора" є забороненою.

Сподіваючись на те, що журналістам не відмовлять подивитися на резиденцію, де витрачають такі шалені кошти з держбюджету лише на альтанку, ми сміливо прямуємо до входу.

На вході нас зупиняє капітан управління державної охорони України Роман Микуляк:

- Але ви помилилися адресою.

 - Чому?

 - Тому що територія державної резиденції починається ось там.

 -  А тут що знаходиться?

 - Режимна територія, яку охороняє управління державної охорони України.

Чому місце відпочинку гаранта конституції є режимним об’єктом, пробуємо з’ясувати у вищого керівництва.

 Розмова з генеральним директором ДО "Резиденція «Синьогора»" Владиславом Ливинцем:

- А чому так сталося, що два роки тому там проводили екскурсії?

- Добре, до побачення Два роки тому – це два роки назад, ми вже в 2012-му, а не в 2010-му.

- А чому тепер не можна?

- Пошел нах...й!

Справді, на календарі 2012-й, не 2010-й, і за цей час змінився не лише президент, а й ставлення до журналістів. Є відео дворічної давнини. де видно, як журналістів ще пускають на територію резиденції і навіть дозволяють відео- та фотозйомку. І на ньому ми можемо побачити цю диво-альтанку. Точніше те, якою вона була раніше.

Після марних спроб попасти на територію резиденції місцеві жителі та будівельники раптом відкривають нам очі – реставрують не альтанку. Її ніби-то давно знесли.

П’ятдесят людей працюють по 12 годин на день. Робітники зі Львова, Києва, Закарпаття та Гути працюють як раби на пана за бюджетні мільйони"Строится там вроде ресторана. Где-то с весны проектировали, потом что-то глохло, глохло….и под осень залили бетон. И месяц тому назад свели стены деревянные с брусов 20 на 20 кленов шестиметровые. Ресторан чи шо вони там будують, хрен його знає", – розповів нам робітник Петро.

ТВі вдалося отримати проект цього двоповерхового ресторану з відкритим дахом. Солому, якою критимуть верхні стіни, везуть нібито аж із Польщі. Дерев’яний брус – чи то з Києва, чи Чернігова. Чергову забаганку Віктора Януковича під Новий рік  будують аж три компанії – "Троян", "Граніт" та "УНР ПІБ". П’ятдесят людей працюють по 12 годин на день. Робітники із Львова, Києва, Закарпаття та Гути працюють як раби на пана за бюджетні мільйони. Поспішають, бо чули, що наприкінці грудня сюди зібрався сам президент з гостями – святкувати Новий рік.

"Тут все на пупу, даже вєрьовки і то позичали, щоби витянуть брьовна. У нас зовсім нічого, ні крана, нічого. Оце всі машини приїдуть, брус привезуть і всьо – вручну розгружаємо, вручну переносим", – скаржиться Петро. За його словами, робітники за свою працю отримують від 120 до 180 гривень за день. Неофіційно – ніхто на роботу не оформлений.

24 мільйони державних коштів виділяють на альтанку, а будують чомусь ресторан. Тобто за документами реставрують об’єкт, якого не існує.

Закрита від людських очей президентська резиденція схожа на бездонну діжку, куди безперестанно можна неконтрольовано зливати бюджетні кошти.

Лише за два роки президенства Віктора Януковича карпатська "Синьогора" з’їла понад 616 мільйонів гривень, які пішли на реконструкцію об‘єкта згідно зі смаками нового господаря.

Ондатри і живі, і у вигляді шапок – слабкість президента

Серед слабкостей президента чи не напершому місці – полювання. Для задоволення цієї втіхи президент накинув оком на Дніпровсько-Тетерівське лісомисливське господарство.

Воно розташоване у Вишгородському районі Київської області. 37 тисяч гектарів незайманих лісів просто кишать дичиною. Згідно з підручником з географії, тут водяться олені, дикі кабани, лисиці, козулі, тетереви, фазани й навіть ондатри. Ну не може встояти Віктор Федорович перед ондатрами! Раніше це були шапки, нині тваринок президент привласнює цілими лісами.

Персональні мисливські угіддя для Віктора Януковича почали створювати ще 2007 року. Тоді  Дніпровсько-тетерівське лісомисливське господарство позбавили статусу заповідника, а 17 гектарів лісу передали товариству з обмеженою відповідальністю "Дім лісника".

Солідний шматок території Кримського півострова, який відійшов в оренду "Кедру", простягається майже на два десятки кілометрівЗгідно з розслідуванням "Української правди", відчуженням землі особисто займалася тодішній губернатор Київської області Віра Ульянченко.

Як з‘ясували журналісти, у товариства "Дім лісника" ті ж самі засновники, що й у фірми "Танталіт". Остання володіє земельною ділянкою в "Межигір‘ї", де і мешкає гарант Конституції. З "Межигір‘я" до мисливських угідь в Сухолуччі рукою подати, чи то на авто, чи то на катері. І хоча фірмі, пов‘язаній із Януковичем, за документами належить лише 17 гектарів, вона силоміць захопила всю величезну територію лісництва у 37 тисяч гектарів.

На всіх дорогах поблизу сіл Сухолуччя, Сичівка, Вахівка та Любидва встановлено контрольно-пропускні пункти. Озброєні бійці в камуфляжі зупиняють подорожніх і, як у часи нацистської окупації, вимагають "аусвайс".

Місцеві мешканці розповідають, що відтоді, як ліс облюбував Янукович, скаржитись в міліцію просто даремно.

Щоби пройти на цвинтар, місцеві мешканці падають в ноги охоронцям

"Тут нема чого скаржитись, бо ще поубивають, блін, нафіг! А шо? – нічому не дивується місцева мешканка Ольга. – Він викупив цей ліс. Це його лічность – Януковича нашого, це його власність. Тепер на кладовище проїхати – треба падати на коліна, просити охоронців: "Пропустіть!""

А щоби жителі довколишніх сіл взагалі забули дорогу до лісів президента, крім перекритих автошляхів, їм створили ще одну перепону.

Рів, глибина якого місцями сягає семи метрів, тягнеться на двадцять п‘ять кілометрів. Як кажуть у лісництві, рів побудований коштом платників податків і саме від них захищає західну та південну частину мисливських угідь президента.

Інші два боки лісгоспу – північній та східний, відокремлені від звичайних громадян широкими просторами Київського водосховища. Рів з водою тутешні мешканці вже встигли прозвати "лінією Януковича". Прорватися через цю лінію можна лише в деяких місцях, перейшовши його вбрід і добряче намокнувши. Втім, навіть потрапивши в ліс, мандрівник не може почуватися в безпеці.

Обізнані місцеві жителі, яким пощастило пробратися всередину, розповідають, що в лісі для президента будують щось грандіозне.

"А цей самольотом вже літає. Там, кажуть, аеродром зробили – там, де дача їхня. Там вони зробили вже цілий посьолок, там де Януковичева дача. Там ці охранніки й живуть", – каже місцева мешканка Євдокія Федорівна.

Безлюдний острів для Януковича

Щоби з‘ясувати, що ж насправді споруджено на території скандальних мисливських угідь, знімальна група ТВі відправилася туди єдиним можливим транспортним шляхом.

Година плавання човном – і серед дерев на березі завиднілися шикарні дерев‘яні будинки. Ось вона – мисливська резиденція "Острів", в якій любить відпочивати після полювань глава української держави. Штучний кам‘яний берег, яскраво-зелена трава, потужні прожектори на вежах і охоронці, які одразу заметушилися на узбережжі, – доказ серйозності статусу господаря резиденції.

Беруть на абордаж.

У результаті вилазки журналістам довелося заплатити штраф у розмірі 51-ї гривні за відсутність документів на гумовий човен і рятувальних жилетів. Човен конфіскували, а журналістів вивезли за межі закритої території. 

Кримське ханство

Мислівські угіддя під Києвом – не єдині простори, які заграбастав собі гарант Конституції.

Поблизу Алушти Товариство мисливців та рибалок "Кедр", наближене до друзів Януковича, отримує в оренду на 25 років майже 9 тисяч гектарів лісу. 

Згідно з витягом із Єдиного Державного реєстру, засновниками Товариства мисливців та рибалок "Кедр" є: міністр енергетики Юрій Бойко, керівник "Укравтодору" Володимир Демішкан та черкаський губернатор Сергій Тулуб.

Віце-президентами організації, згідно з базою даних Мін’юсту, є харківський бізнесмен Олександр Ярославський і власник компанії "МТС" російський мільярдер Володимир Євтушенков. Президентом "Кедру" значиться Анатолій Радченко – земляк і друг Віктора Януковича ще з часів роботи в Єнакієвому.

Фантастичні краєвиди, неприступні скелі та древні дерева – навіть на дорослу людину це справляє враженняНині колишній буфетник Радченко очолює департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкоголю та тютюну в Державній податковій адміністрації. Але для повноти картини не вистачає ще однієї людини. Її можна знайти за адресою реєстрації "Кедру", а саме  вулиця Івана Франка, 19 в селі Нові Петрівці під Києвом. Саме тут мешкає президент України – Янукович.

Солідний шматок території Кримського півострова, який відійшов в оренду "Кедру", простягається майже на два десятки кілометрів і лежить не десь високо в горах. Він розташований просто на золотому чорноморському узбережжі та межує з трасою "Сімферополь-Ялта".

"С запада на юго-запад. Вот эта линия, она описывается: от мыса Аюдаг мы идем по границе Крымского природного заповедника до горы Чатырдаг.  Но понятно, что в этих границах общая площадь земель не 8 тыс. 800. Больше гораздо!» – говорить начальник мисливського відділу Рескомлісу АР Крим Сергій Решетько.

Більшу частину цієї території займають ліси, яким двісті, а то й триста років. Фантастичні краєвиди, неприступні скелі та древні дерева – навіть на дорослу людину це справляє враження якогось загубленого в часі казкового королівства.

Знаючи, як Віктор Янукович та його підлеглі хазяйнують у Сухолуччі під Києвом, кримчани навіть не сподіваються на інше ставлення. Саме тому на майдані прибережного села Малий Маяк, яке межує з лісовими угіддями "Кедру", час від часу спалахують місцеві революції.

Україна поступово перетворюється на справжнє середньовічне ханство"Мы ходим туда за грибами, мы там гуляем, потому что к морю спуститься невозможно. Единственная отрада осталась – это лес, потому что в принципе, больше некуда пойти. А получается что? Что они все раздербанили. Все разобрали, все расхватали, к морю не пройти, в леса теперь не зайдеш», – розповідають місцеві.

Земляків намагається заспокоїти сільський голова. Як представник влади, він повністю та однозначно схвалює передачу лісових угідь, не вбачаючи в тому ніяких порушень.

«Многие люди, повторяю еще раз: завели в заблуждение, что всю землю отдали – да не будет, будут люди пользоваться. То, что они шлагбаум выставили, то вы знаете прекрасно, как в летний курортный период, когда идет пожароопасность», – говорив сільський голова Малого Маяка Леонід Малик.

Леонід Малик загинув при загадкових обставинах в кінці листопада 2012 року. За версією правоохоронців, він наклав на себе руки, вистрибнувши з вікна клінічної лікарні у Сімферополі. За 10 днів до трагедії перебував у психічній лікарні №5 у кримському селі Строгонівка. Минулої весни прокуратура порушила проти Леоніда Малика кримінальну справу. Його звинуватили у перевищенні повноважень при виділенні землі у межах заповідника загальнодержавного значення "Аю-Даг" вартістю у понад 8 млн гривень.

Україна поступово перетворюється на справжнє середньовічне ханство. Сотні мільйонів гривень державних грошей просто течуть ріками на державні резиденції, а тисячі гектарів природніх угідь країни для царського полювання безкарно і нахабно відбирають у їхніх справжніх власників – громадян України. І все це здійснюють ханські прислужники однієї людини – Віктора Федоровича Януковича.

Джерело - ТВі

P.S. Кличка «хам» давалась сокамерниками зеку, склонному к хронической клептомании и схваченному при обкрадывании соузников.

7813

Ошибка в тексте? Выделите её и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить о ней редакции.
Загрузка...

Сообщить об ошибке

Пожалуйста, используйте эту форму для коррекции ошибок.
Если вы хотите связаться с нами по другому вопросу — напишите нам.