Мы говорим то, о чём молчат другие Мы говорим то, что вы хотите слышать Мы говорим то, что вы должны знать

Общество


Рецепти відновлення миру на сході України від командирів батальйонів «Січеслав» та «Дніпро»

21.07.2014 13:32:36

Керівники обох батальйонів, «Дніпра» та «Січеслава», поділилися своїм баченням ситуації Донеччині та Луганщині і висловили міркування про те, як припинити війну.

В Україні політичні шоу на кшталт «Шустер-life» користуються неабиякою популярністю. Так було і під час виборчих кампаній, і за сумних років правління сім’ї Януковича, і в драматичні дні Революції гідності. Так є і зараз, коли в східних областях України йде справжня війна. Люди, з великим інтересом, слухають балачки політиків про АТО.

Політики-всезнайки, які буквально осипають Президента та силовий блок уряду порадами, як подолати ворога, але нерідко помиляються самі. Тож у пошуках експертної думки ми звернулися до дніпропетровських військових – представників  місцевих батальйонів «Дніпро» та «Січеслав».

«Дніпро» є добровольчим батальйоном патрульної служби міліції особливого призначення у складі Міністерства внутрішніх справ України. Командир батальйону «Дніпро» Юрій Береза переконаний,що тільки така, оновлена міліція зможе захистити громадян.

Спецпідрозділ «Січеслав», напевно, не на стільки відомий громадськості як «Дніпро». Цей батальйон патрульної служби міліції особливого призначення створили за наказом МВС на базі козацької організації «Кодацька паланка». У своїй діяльності організація спирається на цінності запорожців: патріотизм і православ’я.

Також представники «Кодацької паланки» дбають про захист та розвиток української мови: «Сучасні козаки відроджують Кодацьку паланку, яка вже існує понад 300 років, – розповідає командир «Січеслава» Владислав Портянко. – Зараз у шароварах на поле бою не вийдеш, проте ми дотримуємося постулатів наших пращурів. На сьогоднішній день головна мета запорозького козака – це захист своєї Вітчизни – України!»

Можливо, традиції предків могли б допомогти у реформуванні сучасної міліції: «Доречно було б запровадити деякі козацькі традиції, наприклад виборність посад, – ділиться думками Владислав Портянко. – Скажімо, якщо командир не справляється зі своїми обов’язками, його можуть переобрати. Це – один із стимулів для плідної та успішної праці».

Бійцями «Дніпра» та «Січеслава» стають тільки добровольці-патріоти. Причому, служити в батальйони патрульної міліції беруть далеко не кожного охочого. Хлопці мають відповідати вимогам військових формувань.

«У нас конкурс 5 чоловік на місце, – зазначає командир «Дніпра» Юрій Береза. – У відборі є ключовими моментами патріотизм та здоров’я, все інше – ми надамо. Наші інструктори передадуть свій досвід майбутнім воїнам. За період від 7 до 21 днів можна зробити з недосвідчених у військовій справі юнаків справжніх універсальних солдатів».

Юрій Береза, командир батальйону «Дніпро»

Схожої думки дотримується і Владислав Портянко:

«Ми ретельно обираємо наших військових побратимів. Оскільки «Січеслав» утворили на базі «Кодацької паланки», більшість його членів – представники організації. Аби вступити до батальйону, кандидатові потрібно пройти медкомісію, не мати судимостей, перебувати у відмінній фізичній формі та бути психологічно витривалим. Втім, необхідна достатньо тривала підготовка, щоб солдат зміг достойно виконувати свої обов’язки і діяти професійно у найскладніших ситуаціях на полі бою. Але головний критерій відбору, звісна річ, це – патріотизм»

Напевно, саме тому у «Січеслав» вирішили записатися і «козаки» з досвідом:

«У нас є солдати, які раніше несли військову службу в Карабасі та Афганістані. Хлопці приходять в батальйон з єдиним проханням – захищати Батьківщину. Я їм відмовити не можу і запрошую до лав. Середній вік козаків від 20 до 45 років – це ті, які в бойовому підрозділі. Хлопці розуміють, що спокій в рідному місті залежить, в тому числі, і від їхньої активної позиції», – поділився отаман батальйону «Січеслав» Олег Борщевич.

Хто годує та одягає добровольців

Після вторгнення бойовиків Російської Федерації на терени України, вітчизняні політики, нарешті, почали перейматися становищем збройних сил. Кабінет міністрів запровадив спеціальну програму підтримки української армії. Не пасуть задніх і активісти та небайдужі громадяни. Вони збирають кошти на купівлю амуніції та харчів для наших воїнів.

«Ми живемо в нелегкі часи, коли держава і міліція знаходяться в скрутному становищі. Звичайні громадяни постачають нам форму, бронежилети та продовольство. Вони приїздять на блокпости і питають: «Чим допомогти?», вважаючи це – за честь. А для нас їхня підтримка, довіра та любов – це потрійна честь», – розповідає Владислав Портянко. – Якось до блокпосту під’їхав дідусь і сказав: «Я здоїв корову, візьміть в мене 3 літри молока». Хлопці подякували старенькому за смачне молочко. А чоловік був несказанно радий, що став військовим у нагоді. Також, підрозділу допомагають громадські активісти, збираючи допомогу».

А ось батальйону «Дніпро», за словами керівника Штабу національного захисту в Дніпропетровській області Юрія Берези, продовольства вистачає, але не все так однозначно з одягом: «Ми намагаємося, щоб у спецпідрозділу була найкраща амуніція. Тому робимо замовлення у різних підприємств. Втім фабрики, на яких можна було б шити одяг для військових в Україні, на превеликий жаль, знищені».

Як на буремному сході відновити мир? Позиції командирів

Керівники обох батальйонів, «Дніпра» та «Січеслава», поділилися своїм баченням ситуації Донеччині та Луганщині і висловили міркування про те, як припинити війну.

«Те, що відбувається на сході країни – це політика чистої води, –  такої думки дотримується командир «Січеслава» Владислав Портянко. – Державним мужам слід між собою домовлятися. У них є всі механізми, щоб вирішити питання. Люди ж повинні бачити тільки результати, а не сварки.

Прикро, що пропагандистська робота в Україні після проголошення її суверенітету велася дуже мляво. На жаль, не всім громадянам нашої держави притаманне почуття патріотизму та любові до української мови. Людям треба доносити правду про політичну ситуацію в країні, розповідати, яким складним історичним шляхом рухалася Україна до здобуття незалежності. Їм необхідно пояснювати, що українська мова – це символ нашої держави, такий самий як прапор, герб та гімн.

Ще ні в кого не виникло ідеї запровадити другий державний прапор. Якщо в людини є проблеми з вивченням української, вона може спілкуватися рідною мовою. Ми поважатимемо такий вибір. Однак, в Україні має бути єдина державна мова, все інше – політичні спекуляції.

Громадян нашої країни за лінгвістичною ознакою ділити не можна. На сході України живуть наші люди, і ми повинні їх захищати. Треба, щоб мешканці Донеччини та Луганщини відчули піклування і підтримку держави».

Владислав Портянко, командир батальйону «Січеслав»

З точки зору Владислава Портянка, успіх військової операції залежить від її керівництва: «Тут не повинно бути помилок. Якщо збивають літак, хтось за це має понести покарання. Нехлюйство за 20 років незалежності дає негативні результати. Ми відвикли відповідати за свої вчинки. Будь-які прорахунки мого козака – це мої прорахунки, я несу за це повну відповідальність».

Отаман батальйону «Січеслав» Олег Борщевич вважає доцільним введення військового стану на Донеччині та Луганщині. Також він пишається мужністю та витримкою солдат:

«Наші люди ніколи не перед ким не схиляли голови. Хай Путін знає про це. Нещодавно телефонував мій побратим. Він, на даний момент, перебуває у зоні АТО, і ось що він розповів: «Зараз іде бій. Ми на коліна перед ними не станемо ні за що! Покласти життя за державу – це честь, але ми не збираємося вмирати. Ще неодмінно пройдемося Хрещатиком на параді перемоги». Вже у цьому році, мій приятель сподівається відпочити в Ялті. Крим є, був і буде українським, я в цьому не сумніваюсь ні на мить.

Наша держава залишатиметься цілісною та єдиною. Мені прикро, що її історія пишеться кров’ю молодих хлопців. Переконаний, через 3-5 років на неї чекає доля однієї з кращих країн Європи. А полеглі на полі бою солдати та розстріляні на Майдані Незалежності бійці Небесної Сотні в очах наших дітей і онуків будуть героями. Кожен знає, чого іде на війну. Найманці воюють за гроші, а ми за – державу та народ. Україна переможе, бо правда за нами!»

 Олег Борщевич, отаман батальйону «Січеслав»

Не є прихильником терміну «антитерористична операція» керівник «Дніпра» Юрій Береза: «Слід називати речі своїми іменами, – вважає він. – Сусідня держава розв’язала відкриту війну проти України та її народу.

Міліція, замість того, щоб захищати громадян, 20 років «кришувала» злочинців і нечесним шляхом заробляла кошти. Генерали продавали армійське майно. Коли ж на нас напала Російська Федерація, виявилось, що на захист рідної землі можуть стати тільки добровольці. Нажаль, багато людей, які мали б дати відсіч ворогу, перейшли на його бік і стали зрадниками.

Я переконаний: Україна в близькому майбутньому впливатиме геополітично навіть на ті події, що відбуватимуться поза межами нашого регіону. На сьогоднішній день, я б виключив Росію із переліку перспективних гравців на міжнародній арені.

Проведу аналогію з футболом. Скажімо, є дуже талановитий 17-літній гравець. Увага футбольних тренерів, критиків та інших спортсменів прикута до його персони. Всі вони впевнені, що хлопець буде досягати успіхів впродовж наступних 10-ти років. Також є інший, 30-літній футболіст, але, нажаль, його потенціал вже вичерпався.

Україна є тим 17-літнім, або навіть 16-літнім перспективним гравцем. Як вона реалізує свої можливості, залежить, в тому числі, і від журналістів. Військові, звісна річ, захищатимуть державу, але кожен журналіст повинен стояти на чіткій патріотичній позиції і на своєму фронті боронити Україну».

Чим зараз займаються січеславці та дніпрянці зараз

За словами Юрія Берези, військові «Дніпра» виконують завдання на території Донецької та Луганської областей: «Ми безпосередньо беремо участь у війні з Російською Федерацією», – сказав керівник Штабу національного захисту в Дніпропетровській області. Нагадуємо: зараз діють спецпідрозділи «Дніпро-1» та «Дніпро -2». Береза, в недалекому майбутньому, не виключає появи «Дніпра-3».

У «Січеславі» також чекають на нових побратимів. За наказом МВС батальйон займається охороною в’їзних шляхів до міста Дніпропетровська. Наприклад, вчора, 8 червня, вранці козаки затримали автомобіль, який був оголошений у розшук більше ніж рік тому у зв’язку з пограбуванням та розбійним нападом. І це не перший випадок успішної роботи січеславців. А також, спецпідрозділ готовий відбути для участі в АТО згідно з поставленими бойовими задачами, за наказом Міністерства внутрішніх справ.

Козаки гідно охороняють мирне життя в Дніпропетровську: «Ми стоїмо на стражі вашої безпеки та спокою. Хлопці працюють 24 години на добу, перевіряють машини, моніторять інформацію», – додав Владислав Портянко.

Зрештою, військова агресія з боку РФ – це своєрідний іспит на патріотизм, витривалість та вірність загальнолюдським цінностям, як для військових, так і для громадян України. І більшість українців його здає на відмінно.

Ірина Сатарова

По теме: «Днепр-1» обезвредил в Мариуполе «костяк» банды террористов (ФОТО, ВИДЕО)

3972

Всё по теме: АТО
Ошибка в тексте? Выделите её и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить о ней редакции.
Загрузка...

Сообщить об ошибке

Пожалуйста, используйте эту форму для коррекции ошибок.
Если вы хотите связаться с нами по другому вопросу — напишите нам.