Мы говорим то, о чём молчат другие Мы говорим то, что вы хотите слышать Мы говорим то, что вы должны знать

Дніпро. Реконструкція


Про прибережні захисні смуги Дніпра (ІІ)

23.04.2015 09:50:42

 

"………. added 18 new photos.

19 March at 15:03 · Продается Водная станция. Площадь участка – 0,5 га. Площадь строения – 240 кв.м. Электричество – собственный кабель, установлен ящик электроучёта (договор с Горелектросетью). Вода – городской водопровод (договор с Горводоканалом). Канализация – Локальное очистное сооружение (септик). Газ – нет. Отопление– электрокотёл. Ограждение – металлическая сетка на металлических столбах с колючей проволокой. В части помещения сделан хороший ремонт. Часть территории подготовлена под асфальтирование или плитку. Берег – бетонная подпорная стенка длиной 36 пог.м., остальная часть – грунтовый, укрепленный бутом и песчаный берег. Земля – в процессе оформления договора аренды.

Объект находится в районе парка ………. с шикарным видом на центр города. Варианты использования: Яхт-клуб, клуб, ресторан, водная станция, сервисный центр яхт и катеров, гостиница, развлекательный комплекс, СПА комплекс, спорт-клуб, частная резиденция, элитное жилье и т.д. Начальная стоимость – 750 000 долл. США. Тел.: ………. "

Хтось зацікавився таким майном? Ні? І правильно, бо виглядає гучно, а насправді купити з усьго того можна лише споруду, бо земля навіть не в оренді. І взагалі, з упорядкуванням містобудівної документації на оренду ділянки з'ясується, що до земедь водного фонду підпадає прибрежна захисна смуга, розмір якої буде встановлено саме цими документами і доступ до якої має бути вільним для всіх громадян. І стане любовно облаштоване узбережжя не самовільно захопленими землями громади, а пішоходною зоною для тих, хто вирішив відпочити біля води. 

І взагалі розмовки в тому оголошенні про можливість побудувати приватну резиденцію або елітне житло – приманка для лоха, бо водна станція розташована у встановленій Генпланом стометровій водохоронній зоні річки Дніпро, тому за діючими нормами – ніякого житла. Наразі зараз, бо немає механізму зміненення цільового прозначення території, а тому – тільки громадські будівлі та споруди та й то не всі, а згідно переліку. Водна станція, до речі, підпадає.

Станом на сьогодні складається враження, що міська рада взагалі не збирається розпочинати роботу щодо упорядкування безоплатного забезпечення права громадян на загальне водокористування і наведення ладу в містобудівній документації. По ходу діла, порушуючи Закон України "Про звернення громадян", заклопотані держслужбовці не надають відповіді вже на друге звернення ГО "Майдан Січеслав", а приватні розмови-листування з депутатами і можновладцями довели, що нікому не потрібно приводити території прибрежних захисних смуг у відповідний стан навіть до чинного законодавства.

Але нещодавно громадськість отримала підтримку від законодавця. Верховна Рада України внесла у законопроект 1107 низку рішень про демонтаж огорож і конструкцій, що перешкоджають доступу громадян до узбережжя водних об’єктів,  протягом двох місяців з дня набрання чинності, про зміни до Земельного і Водного кодексів щодо механізму демонтажу за рахунок власника і адміністративну відповідальність за неправомірне обмеження безперешкодного доступу.

Також внесені зміни до закону про місцеве самоврядування, вони передбачають надати виконавчим органам міськрад повноваження із запезпечення доступу.

Спираючись на ці новини, а також статтю Водного Кодексу в якій прямо сказано, щогромадяни та їх об’єднання мають право брати участь у розгляді місцевими радами та державними органами питань, пов’язаних з використанням і охороною вод та відтворення водних ресурсів, сподіваємося, що міськрада створить комісію з представників влади, фахівців і представників громадськості для системної роботи щодо наступних питань:

    1) законність встановлення парканів на територіях прибрежних захисних смуг суб’єктами господарювання;

    2) приведення у відповідність до існуючої містобудівної докумертації територій прибрежних захисних смуг;

    3) перевірка каналізування згідно чинних санітарно-гігієнічних норм суб’єктів господарювання, що розташовані на територіях водоохоронних зон.

А чи звернули увагу, що у наданому зверху оголошенні, згадується і про паркан: "Огорожа – металева сітка на металевих стовпах із колючим дротом". Бачите, яким чином зараз забезпечується право громадян на вільний доступ? Потішимося новиною, що із набранням чинності законопроекту 1107 перейматися колючим дротом стане обов'язком міської ради, а не поодиноких активістів. А у продовження теми – за перевіреними, але не офіційними (бо хто ж про це скаже?!) даними у межах території від Нового мосту до Перемоги-6 розташовано19 (!) об’єктів господарювання, що зливають побутові води безпосередньо в Дніпро. Запрошуємо поплавати, тільки дітей не беріть.

 

Станом на сьогодні історія містобудівної документації прибрежних захисних смуг і водоохоронних зон рік Дніпра, Самари, оз.ім.Леніна та інших водних об'єктів у межах м.Дніпропетровська http://www.litsa.com.ua/show/a/19587

3654

Ошибка в тексте? Выделите её и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить о ней редакции.
Загрузка...

Сообщить об ошибке

Пожалуйста, используйте эту форму для коррекции ошибок.
Если вы хотите связаться с нами по другому вопросу — напишите нам.