Мы говорим то, о чём молчат другие Мы говорим то, что вы хотите слышать Мы говорим то, что вы должны знать

Дніпро. Реконструкція


Григорій Петровський. Нічого особистого, тільки факти

27.06.2015 15:22:24

    Що там на персональних історичних рахунках? Що ховається за скромною фразою з довідників «участь у розробці структури органів Радянської влади», якщо навіть всемогутній «залізний Фелікс» Дзержинський йому підпорядковувався?!

    Рахуємо разом:

Засновує народний комісаріат внутрішніх справ Російської республіки («НКВС») в 1917-19р.Обіймає посаду комісара.

Розробляє радянську конституцію.

Винищує Центральну Раду – орган української державності.

Жорстоко придушує Куренівське повстання проти більшовиків у Києві в квітні 1919р.

Організовує ВЧК («чрєзвичайка»).

Підписує декрет Ради Народних Комісарів РСФСР про «червоний терор». Цим документом підтверджується право ВЧК приміняти вищу міру покарання без суда і слідства.

Організовує червоний терор в Україні.

Бере участь у знищенні українського національного руху.

Підписує Договір про утворення СРСР з боку УРСР в 1922 р.

Виступає проти позиції, спрямованої на побудову державного устрою союзної держави на конфедеративних засадах під час підготування конституції СРСР в 1923р.

Головує в українському ЦК незаможних селян по винищенню «кулаків» –   найбільш роботящого і багатого прошарку селянства.

Започатковує реквізиції і продзагони під виглядом боротьби з петлюровщиною і махновщиною.

Керує примусовою колективізацією в 1932-33р., наслідком якої стає Голодомор.

    Напевне, це не вичерпний перелік діяльності товаріща Петровського, але чи не досить для однієї людини?

    Протягом дев’ятнадцяти років Петровський і член Політбюро ЦК КП(б)У і формальний лідер УРСР – «всеукраїнський староста». При цьому його освіта – два з половиною класи в духовній семінарії. Спілкується Петровський десь так: «Врємя бєгіть, а надо к Свєрдлову ітіть».

    Але брак освіти не заважає йому поєднувати головування Україною з роботою наркома НКВС – в його обов’язок входить візувати розстрільні списки. Всі прохання про помилування поступають на його ім’я і не відомо жодного випадку, коли Петровський задовольняє таке прохання. Може, дійсно, не дуже вмів читати? А займаючи посаду Голови Всеукраїнського революційного комітету, деякий час він навіть сам стає автором вироків.

    Молодець, все встигає Григорій Іванович!

    Доголовувався Україною до того, що в 1937 р. з Москви надсилають терміновий десант із Хрущова, Єжова, Молотова і військового підкріплення НКВС – позбавляти всіх державних постів Петровського і Косіора, розганяти ЦК КПУ. Методи самого Петровського стають десантникам в нагоді – протягом року із 102 учасників того пленуму в живих залишається три персони, включно з Петровським.

    Така історія. А Петровський ще двадцять років проживає в Москві дуже почесним пенсіонером, отримує ордени-медалі і залишає нам у спадок своє ім’я.   

    Свого часу радянські революціонери так поспішали позбутися історичної пам’яті, що почали перейменовувати міста, райони, вулиці та парки на честь ще живих людей – своїх поплічників. Увічнили таким чином і особистість українського диктатора. В 1922р. почали з Брянського металургійного заводу – і дотепер це «Петровка». А в липні 1926р. ІІІ окружний з’їзд Совітів прийняв рішення клопотати перед центральним урядом про перейменування всього міста в Дніпропетровськ. Засідання проходило в Зимньому театрі (тепер – ім. Горького) і Петровський був там присутнім. За оповіддю одного з очевидців, він нібито встав і сказав: «Не могли придумати місту іншу назву, запитали би в мене, я би вам підказав – цьому місту дуже підійшла би назва – Червонодніпровськ… або Краснодніпровськ… або Дніпрокрасновськ… або Дніпро… дайте подумати…»

    Десь так. Ключове слово – Дніпро.

    Кияни вже давно скинули Петровського і повернули своєму Подолу історичну назву. В Росії  вже давно немає міст Сталінграда, Ленінграда, Свєрдловська.

    Так може на часі виконати заповіт похованого в Кремлівській стіні дідуся Петровського? Ключове слово – Дніпро.

    А один заповіт ми вже виконуємо – кайдани рвемо.

 

P.S.  Прочитай і перекажи сімом друзям.

8186

Ошибка в тексте? Выделите её и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить о ней редакции.
Загрузка...

Сообщить об ошибке

Пожалуйста, используйте эту форму для коррекции ошибок.
Если вы хотите связаться с нами по другому вопросу — напишите нам.