Мы говорим то, о чём молчат другие Мы говорим то, что вы хотите слышать Мы говорим то, что вы должны знать

Происшествия


І перший поки не пішов…

30.06.2015 15:38:07

Відправте порушника присяги Чулініна Д.Г. у відставку! Він не витримав п’ятирічного випробування владою і за це повинен бути позбавлений посади судді!

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ через газету «Лица»

до голови Вищої ради юстиції Бенедисюка І.М.,

членам Вищої ради юстиції: Муравйову О. В., Беляневич В. Е., Бойко А.М., Лесько А.О., Волковицькій Н. О., Гречківському П.М., Гусаку М. Б., Комкову В. К., Малашенковій Т. М., Маловацькому О.В., Мірошніченко А.М., Олійник А. С., Нежурі В. А., Петренко П.Д., Романюк Я.М., Шокіну В. М.,

до голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Щотка С.О.,

членам ВККСУ: Козьякову С., Весельській Т. Ф., Мішину М. І., Тіто­­ ву Ю. Г., Патрюку М. В., Макарчуку М.А., Заріцькій А.О., Устименко В.Є.,

голові Комітету правової політики і правосуддя Верховної Ради України Князевичу Р.П.,

народним депутатам України,

а також до всіх, хто не байдужий і хоче жити в правовій цивілізованій країні, без суддів­порушників суддівської присяги!

5 лютого 2015 року Вища кваліфікаційна комісія суддів України за результатом дисциплінарного провадження за скаргою пенсіонера Макарова В.А. – позивача у цивільному позові, прийняла рішення направити до Вищої ради юстиції рекомендацію щодо звільнення з посади суддю Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська Чулініна Дмитра Георгійовича, вбачаючи в його діях ознаки порушення присяги судді (див. газету «Лица» №6 (1133) від 11.02.15р., стор. 2).

Для тих, хто, як прийнято казати, «не в процесі», поясняю. Зі скаргами на суддів звертаються переважно фахівці з питань права: адвокати, народні депутати, прокурори, голови судів. Звертаються і пересічні громадяни, хоча їх скарги, як правило, готують фахівці в області права: адвокати або правозахисники. І велике питання – чи після розгляду скарги відкриє ВККСУ дисциплінарне провадження. І навіть якщо відкриє, то чи буде суддя, на якого подана скарга, покараний.

Багато запобіжників придумали судді для свого захисту. Тому дуже важко було примусити ВККСУ розглянути скаргу пенсіонера Макарова В.А. Протягом 2013­2014 рр. шість разів прийшлося йому звертатися до ВККСУ з вимогами розглянути скаргу. Неодноразово він отримував відписки, що скарга обов’язково буде розглянута. І тільки 20 лютого 2014 року, коли палав Майдан Незалежності, на засіданні ВККСУ було відкрито дисциплінарне провадження стосовно судді Чулініна Д.Г. В той день було розглянуто більш ніж 300 скарг на суддів, тільки по чотирьох з них було прийнято рішення відкрити дисциплінарні провадження.

А ж що то за запобіжники, які спрацювали на захист Чулініна? Справа в тому, що в межах своєї компетенції ВККСУ розглядає відповідальність судді за правилами, які передбачають, що: «Дисциплінарне стягнення до судді застосовується не пізніше шести місяців з дня відкриття Комісією провадження в дисциплінарній справі, але не пізніше року з дня вчинення проступку без урахування часу вчинення проступку, без урахування часу тимчасової непрацездатності або перебування судді у відпустці».

Відкривши 20 лютого 2014 року дисциплінарне провадження, ВККСУ призначила розгляд дисциплінарної справи на 4 квітня 2014 року. Я – представник Макарова В. А. по цивільному позову – прибув до ВККСУ в призначений час, але Чулінін Д. Г на засідання не з’явився. Єдине, що я зміг зробити, це переконати членів ВККСУ не закривати дисциплінарне провадження стосовно судді Чулініна Д.Г. і призначити розгляд питання на іншу дату.

Після квітня 2014 р. практично перестала працювати ВККСУ та розвалилася Вища рада юстиції, і мої листи і звернення щодо розгляду питання стосовно Чулініна або взагалі ігнорувались, або на них давали відписки. Лише майже через рік – в січні 2015 року – я з сайту ВККСУ дізнався про майбутній розгляд дисциплінарного провадження стосовно судді Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська Чуліні­­на Д. Г., який був призначений на 5 лютого 2015 року.

…Тут треба декілька слів сказати про дії судді, які оскаржив пенсіонер Макаров В.А. Суддя Чулінін Д.Г., грубо порушуючи процесуальні закони, за відсутністю сторін ухвалив по суті неправосудне рішення, а задля того, щоб приховати свої злочинні дії, спочатку півроку ховав протиправну ухвалу, а потім ще півтора роки не давав можливості позивачу або його представнику ознайомитися з матеріалами справи. Поки Макаров В.А. і представник намагались подивитися, що приховує Чулінін Д.Г. в справі, пройшло три роки, за які не проведено жодного судового засідання. До речі, і зараз розгляд справи зупинено.

За три (!) роки, повторюю – жодного засідання!

Я, представник Макарова В.А., 5 лютого 2015 року був присутнім на засіданні ВККСУ. Був там і Чулінін Д.Г. Жодного розпачу і переживань він не виказав. Щодо причин такого брутального порушення прав сторони по справі пояснив, що в нього і його помічника та секретаря не було часу для того, щоб підшити справу. Не було часу – і крапка.

Розуміючи, що строки на розгляд дисциплінарного провадження втрачені, що може стати підставою для скасування дисциплінарного стягнення, я одразу звернувся до поважних членів ВККСУ з клопотанням про закриття старого провадження і відкриття нового, щоби оминути жорсткі вимоги до строків. До клопотання я додав нову скаргу про порушення суддею Чулініним Д.Г. присяги судді:  порушення прав мого довірителя не припинено, Чулінін Д.Г. продовжує коїти перешкоди для ознайомлення зі справою.

Макаров В.А. отримав відповідь за підписом заступника голови ВККСУ Петрюка М.В., що «за результатом розгляду дисциплінарної справи, відкритої за Вашим зверненням, Комісією прийнято рішення про направлення рекомендації до Вищої ради юстиції для вирішення питання щодо внесення подання про звільнення Чулініна Дмитра Георгійовича з посади судді Бабушкінського суду м. Дніпропетровська».

Після цього газета «Лица» надрукувала моє інтерв’ю, присвячене перемозі над порушником присяги. Багато адвокатів і правозахисників не могли повірити: невже процес пішов, невже в судах нарешті припиниться суддівське свавілля, невже можна довести порушення присяги суддею, навіть якщо ти далекий від владних структур, простий громадянин?!!

…Вступаючи на посаду, суддя урочисто присягає об’єктивно, безсторонньо, неупереджено, незалежно та справедливо здійснювати правосуддя, підкоряючись лише Закону та керуючись принципом Верховенства Права, чесно і сумлінно виконувати обов’язки судді, дотримуватися морально­етичних принципів поведінки судді, не вчиняти дій, що паплюжать звання судді та принижують авторитет Судової Влади.

Присягу неможливо порушити ледь-­ледь. Присягу чи порушив, чи ні. Це як зрадити Батьківщину: на 10 відсотків зради не буває. Або зрадив, або ні.

Тому я вважаю, що ВККСУ прийняла справедливе рішення, яке потрібно виконати. Порушив присягу – іди з посади!

І так би зробили у кожній демократичній країні. Але не в Україні…

Та ж Вища кваліфікаційна комісія суддів замість того, щоб довести питання до кінця, подати подання і звільнити суддю Чулініна Д.Г. з посади через рішення Вищої ради юстиції і через рішення Верховної Ради України, на своєму сайті 5 червня 2015 року надрукувала об’яву про …підготовку матеріалів щодо обрання кандидатів на посаду судді безстроково: Чулініна Дмитра Георгійовича на посаду судді Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровська.

Ви можете не вірити, але, нажаль, це – правда.

Я, правозахисник, член Дніпропетровської правозахисної групи, Зяблов Олександр, і пенсіонер Володимир Андрійович Макаров, та родина Макарових, звертаємося до голови і членів Вищої ради юстиції України, голови і членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України,

будь­-ласка, дотримуйтеся морально-­етичних принципів та доведіть справу до кінця: відправте порушника присяги Чулініна Д.Г. у відставку! Він не витримав п’ятирічного випробування владою і за це повинен бути позбавлений посади судді!

Прошу Вищу кваліфікаційну комісію суддів України долучити це публічне звернення до матеріалів щодо обрання кандидата на посаду судді безстроково: Чулініна Дмитра Георгійовича на посаду судді Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровська.

Прошу Вищу раду юстиції України провести службову перевірку та виявити того клерка в ВККСУ, який своїми діями, всупереч морально­етичним нормам поведінки, підготовив процедуру збору документів стосовно обрання Чулініна Д.Г. суддею безстроково.

Прошу народних депутатів України Березу Ю., Дідіча В., Парасюка В., Соболева Є і всіх-­всіх небайдужих: не дайте пропустити суддю з замараною репутацією на посаду безстроково! Майдан вам цього не вибачить!

Правозахисник Зяблов О.Є.

2233

Ошибка в тексте? Выделите её и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить о ней редакции.
Загрузка...

Сообщить об ошибке

Пожалуйста, используйте эту форму для коррекции ошибок.
Если вы хотите связаться с нами по другому вопросу — напишите нам.