Мы говорим то, о чём молчат другие Мы говорим то, что вы хотите слышать Мы говорим то, что вы должны знать

Общество


Чи можливо, тримаючи автомат, застрелити себе в затилок однією кулею?

03.08.2015 14:12:56

Мати заявляє про приховування факту вбивства сина – Олександра Цешковського, військовослужбовця 17-ї окремої танкової бригади – в Луганській області.

Голові депутатської фракції у ВР
(розіслано більшості голів фракцій – ред.)
мати загиблого бійця:
Цешковська Світлана Іванівна
53821, Дніпропетровська область
Апостолівський район,
село Катеринівка, вул.Степна, 35
т.м.+380984850220

ЗАЯВА

про скоєння злочинів особами офіцерського складу збройних сил України, вбивство військовослужбовця та фальсифікацію матеріалів з метою приховування злочину

Мій син, Цешковський Олександр Анатолійович, 28.09.1984 року народження, уродженець Апостолівського району Дніпропетровської області, згідно з повісткою, яка надійшла йому без дати пред'явлення та будь-яких реквізитів, добровільно, був мобілізований 14 серпня 2014 року Апостолівським РВК Дніпропетровської області на службу у Збройні сили України – з метою захисту територіальної цілісності держави та участі у Антитерористичної операції на Сході України.

Перед мобілізацією мій син Цешковський О.А., у відповідності до нормативно-правових документів, що регламентують порядок призову на мобілізацію, пройшов медичну комісію та отримав відповідні висновки лікаря-психіатра та лікаря-нарколога, що вказана особа не страждає на будь-який психічний розлад, не стоїть на обліку в лікаря-нарколога та не вживає будь-які токсичні речовини.

На момент мобілізації в мого сина залишилась цивільна дружина та малолітня дитина.

За період служби в складі Збройних сил України моя дитина, Цешковський О.А., зарекомендував себе позитивно, приймав участь у бойових операціях в Луганській області.

В якості заохочення неодноразово їздив в відпустку та навідував сім'ю, мене та дитину.

Останнім місцем служби мого сина Цешковського С.М. є 17 окрема танкова бригада (військова частина – польова пошта В3675, м. Кривий Ріг), яка розташована в селі Попасна Луганської області.

Розмовляючи з сином Цешковським О.А. по мобільному телефону, він мені казав, що останнім часом у нього не складуються взаємовідносини з командиром військової частини по фамілії Бережанський. Десь приблизно з початку травня 2015 року Бережанський, з урахуванням неприязних стосунків, вдарив його в обличчя та вибив зуби. Але ж, інцидент не получив свого продовження, так як син, будучи людиною чемною, прийняв рішення конфлікт не продовжувати.

27 травня 2015 року мій син зателефонував мені близько 22 годин 00 хвилин на мій мобільний телефон +380984850220 та сказав, що стоїть на посту, з метою чимось себе зайняти, почав питати, як там дома та як там дитина. Ми з ним розмовляли десь хвилин 30. Син розказав, що хоче підписати контракт та що 28 травня 2015 року до військової частини приїде офіцер, з яким він хоче перебалакати з метою укладення контракту, так як його служба влаштовує та він бачить можливість кар'єрного зросту.

В розмові він був бадьорий, розказував, що, якщо не підпише контракт, то повернеться до сім'ї, допомагати по домогосподарству та збирати врожай.

Після цього попросив мене поповнити йому мобільний телефон. Так як гроші на мобільному телефоні закінчуються, а там, де він служить, будь-яких можливостей немає.

Наскільки мені відомо, після закінчення моєї розмови з ним, він через деякий час 27.05.2015 року, приблизно о 22 годині 45 хвилин, передзвонив до своєї тітки Коваленко О.І., де на протязі 30 хвилин розмовляв, стоячи на посту, про домогосподарство, погоду, збір врожаю та можливість укладення контракту з метою продовження служби.

Після цього мій син на зв'язок не виходив, хоча я намагалася йому 28 та 29 травня 2015 року додзвонитися.

Приблизно днів через п'ять мені на мобільний телефон зателефонував командир, який представився по фамілії Бережанський, та сказав, що мій син на посту застрелився. І Бережанський хоче переговорити, як доставити тіло до м. Апостолово Дніпропетровській області з метою його захоронення.

Я з самого початку стала сумніватися, що це могло статися, так як мій син Цешковський О.А. жодним чином не виказував намірів щодо самогубства, будь-яких думок або дій, пов'язаних з скоєнням самогубства, не здійснював, навпаки – бажав продовжувати службу вже за контрактом та бажав допомагати сім'ї, з метою забезпечення мене, дружини та дитини.

Светлана Цешковская с внучкой – дочерью Александра

 Дом Цешковских

Коли тіло було доставлено до м.Дніпропетровська, в морг 4-ї міської лікарні, мене запросили співробітники моргу на впізнання. Я вирішила поїхати не сама, а взяла з собою родичку, яка підтвердить викладені мною факти.

Як казав мені командир Бережанський, мій син Цешковський О.А.,1984 р.н., застрелився короткою чергою з автомату, здійснивши собі 3 пострілу в обличчя.

Але ж, оглядаючи тіло, я побачила, що в мого сина лише одне кульове поранення голови: вхідний отвір пулі не зі сторони обличчя, а зі сторони затилку. На обличчі – будь-яких слідів від порохових газів або інших слідів, що свідчать про скоєння самогубства, немає.

Співробітник моргу також почав якось сумніватися, вивчаючи лікарське свідоцтво про смерть № 217 від 29.05.2015 року.

Крім того, співробітник моргу 4-ї міської клінічної лікарні м.Дніпропетровська, на словах, мені підтвердив, що кульове поранення тільки одне, та ввідний отвір – із затилку, а не з обличчя.

Таким чином я зразу пойняла, що неможливо, тримаючи автомат, застрелити себе в затилок однією кулею, и що все це – якась фальсифікація з метою приховування злочину.

Після цього мені довелось сина захоронити, так як тіло почало розкладатися.

Нещодавно я отримала матеріали, пов'язані начебто з перевіркою, без дати її проведення та яка протирічить як вимогам діючого законодавства України, так як фактично скриває факт вбивства мого сина.

Вивчивши уважно матеріали, вважаю, що посадові особи 17-ї окремої танкової бригади (військова частина – польова пошта В3675, м. Кривий Ріг), яка розташована в селі Попасна Луганської області, здійснили посадовий підлог та перекручення фактів з метою приховування факту вбивства.

У відповідності до Наказу міністерства Оборони України № 82 від 15.03.2004 року «Про затвердження Інструкції про порядок проведення службового розслідування у Збройних Силах України» та Наказу Міністерства оборони України № 36 від 06.02.2001 року «Про затвердження Інструкції про розслідування та облік нещасних випадків, професійних захворювань і аварій у Збройних Силах України», встановлений відповідний порядок документування та перевірки даних випадків, але ж службові особи 17-ї бригади навмисно здійснили службовий підлог.

По-перше, у протиріччя з вищевказаними нормативно-правовими документами, акт названий не службовим розслідуванням, а спеціальним, який начебто вивчав подію, що сталася з Цешковським О.А. 28.05.2015 року, що свідчить про те, що вказані посадові особи 17-ї окремої танкової бригади, з метою не інформування Міністерства оборони України та уникнення відповідальності, умисно здійснили викривлення назви.

По-друге, вказаний акт не має дати, тобто не зрозуміло, коли воно проводилось і чи проводилось взагалі, або було надруковано у кабінеті керівництва військової частини, не здійснюючи жодних дій.

По-третє, звертаю увагу на те, що у відповідності до Наказу Міністерства оборони України № 36 від 06.02.2001 року «Про затвердження Інструкції про розслідування та облік нещасних випадків, професійних захворювань і аварій у Збройних Силах України», у разі самогубства акт, який начебто був складений командиром – не складається (п.1.8) , а проводиться службове розслідування.

Четверте, у порушення Наказу Міністерства Оборони України № 132 від 12.03.2012 року «Про затвердження Інструкції з організації вартової служби у Збройних Силах України», вказано, що мій син Цешковський О.А. ніс вартову службу на опорному пункті «1703», де начебто і сталося самогубство, але ж при проведенні службової перевірки, у порушення вказаної інструкції (п.2.7 Інструкції), не відображено, хто проводив первинний інструктаж осіб, які були залучені на варту, чи враховувалися індивідуальні якості, сімейні обставини, наявність ознак нестандартної поведінки військовослужбовців (якщо такі є), стан їх здоров'я, фізична витривалість, практична підготовленість та важливість об'єктів, що охороняються.

Всупереч вказаної Інструкції, жодним чином не відображено та не встановлено, з якої зброї начебто застрелився Цешковській О.А., ким вона йому видавалася, хто відповідальний, чи направлялася вона на експертизу, чому вона не була передана після закінчення несення варти відповідному командиру.

Необхідно також зауважити, що у відповідності до п.4.1 Наказу Міністерства оборони України № 132 від 12.03.2012 року «Про затвердження Інструкції з організації вартової служби у Збройних Силах України» морально-психологічне забезпеченні виконання завдань вартової служби організовується командиром підрозділу, від якого призначено варту. Безпосередньо відповідальним за організацію та проведення заходів морально-психологічного забезпечення є заступник командира підрозділу з виховної роботи.

Однак в акті спеціального розслідування жодним чином не відображено нічого з цього приводу. Винні особи не встановлені, як і не встановлені обставини, які не є самогубством, а є вбивством мого сина.

Хотілось також звернути увагу на наступне:

- Мій син Цешковський О.А. жодним чином не висказував намірів покінчити життя самогубством та не здійснював будь-які дії з цього приводу.

- Яким чином в акті спеціального розслідування, який протирічить вимогам діючого законодавства, не датований та не зареєстрований, відображено, на підставі яких документів він отримував зброю для несення служби, з якої зброї були проведені постріл(ли), що з нею потім сталося.

- Чому у нього вхідне пульове поранення з затилку, а не зі сторони обличчя, так як механічно застрелити себе з автомату у затилок неможливо взагалі.

- Ким здійснювалась перевірка варт, та чому мій син з незрозумілих підстав залишився сам у бліндажі приблизно 01:00 часу 28.05.2015 року при несенні служби, як свідчіть незрозумілий по суті акт перевірки.

- Чому в акті п.5 вказано: Цешковсткій О.А. загинув при обставинах, не пов'язаних з виконанням військової служби, – коли він ніс службу згідно з наказу керівництва сектору «С» у 17-й окремій танкової бригаді та знаходився у черговому наряді (!), де ніс вартову службу на опорному пункті «1703», де йому була видана бойова зброя, про що, в тому числі, свідчить сам акт спеціальної перевірки без дати.

- Чому до теперішнього часу не встановлені обставини загибелі мого сина Цешковського О.А.

На підставі викладеного, керуючись вимогами ст.40 Конституції України, Закону України «Про звернення громадян», ЗУ «Про статус народного депутата Украіни» –

ПРОШУ:

- Звернутися с депутатським запитом до Міністерства оборони Україні щодо проведення детальної перевірки співробітниками Міністерства оборони України загибелі мого сина Цешковського Олександра Анатоійовича, 26.09.1984 р.н., механіка-водія 2 зенітно-ракетного взводу 2 зенітно-ракетної батареї зенітно-ракетного артилерійського дивізіону 17 окремої танкової бригади (військова частина – польова пошта В3675, м. Кривий Ріг), по фактам, викладеним в моїй заяві.

- Доручити Міністерству оборони України встановити дійсні обставини загибелі солдата Цешковського Олександра Анатоійовича, 26.09.1984 р.н.

- Надати достовірну інформацію про причини смерті Цешковського Олександра Анатоійовича, 26.09.1984 р.н., яка сталася під час несення служби в складі чергового наряду по охороні взводного опорного пункту «1703» біля населеного пункту Попасна Луганської області.

- У разі встановлення винних службових осіб, причетних до смерті мого сина або тих, які, зловживаючи службовим станом, навмисно приховали факт вбивства Цешковського О. А., матеріали направити до Генеральної прокуратури України з метою притягнення винних до кримінальної відповідальності.

Додаток: документи, підтверджуючи викладені обставини, на 8 аркушах.

Відповідь на дану заяву прошу направити у строки, передбачені ст. 15,20 ЗУ «Про звернення громадян», на мою поштову адресу.

З повагою, Цешковська С.І.

4269

Всё по теме: АТО
Ошибка в тексте? Выделите её и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить о ней редакции.
Загрузка...

Сообщить об ошибке

Пожалуйста, используйте эту форму для коррекции ошибок.
Если вы хотите связаться с нами по другому вопросу — напишите нам.