ДРУГА СЕСІЯ ОБЛАСНОЇ РАДИ – РЕКОРД ШВИДКОСТІ?

09 вересня 2006 о 14:19 - 1544

Avataradmin


Друга сесія обласної ради, яку вже з повним правом відкрив і проводив голова Юрій Вілкул, до болю нагадала швидкоплинні сесії ради минулого скликання – голова ставить питання, мовчки, без обговорення, голосують, все проходить «на ура». У порядку денному були чотири питання – ухвалення регламенту ради, затвердження складу та голів постій­них комісій ради, затвердження структури та чисельності виконавчого апарату ради, а також «Різне» та інформація про утворення депутатських фракцій. Проекти регламенту і Положення про постійні комісії і формування та затвердження складу комісій були підготовлені робочими комісіями, призначеними на минулому засіданні.

Голова обласної адміністрації, депутат Надія Дєєва проінформувала депутатів про перебіг підготовки обласного бюджету на майбутній рік. Бюджет, порівняно з поточним роком, буде збільшений на 200 мільйонів гривень, але область наполягає на збільшенні бюджету як мінімум ще на 150 мільйонів гривень, про що складений відповідний протокол, зафіксований Міністерством фінансів.

У області виникли складнощі з виконанням бюджету цього року, пов'язані з наданням дотацій з бюджету держави. Заборгованості з заробітної плати місцевих у області бюджетів, які мають дотуватися з бюджету держави, скомпенсовані з єдиного обласного казначейського рахунку. Вирішене питання виділення додаткових ресурсів з держбюджету на субвенції розміром 24 мільйони гривень і субвенції у спеціалізований фонд, про який Надія Дєєва пообіцяла розповісти пізніше. 8 мільйонів гривень виділені на вирівнювання мережі (якої? – авт.) для міст і районів, виділена субвенція місцевим бюджетам на придбання укра­їнських народних музичних інструментів (ото заграємо і гопака вріжемо! – авт.), субвенція для забезпечення спеціальним обладнанням учбових закладів для дітей з вадами розвитку і окрема субвенція для придбання шкільних автобусів і машин швидкої допомоги (а замість гопака не можна ще швидких допомог придбати? – авт.). Виникло питання: як розподілити субвенції між містами і районами. Надія Дєєва запропонувала не гаючи часу провести спеціальну сесію ради, присвячену розподілу цих коштів, 22-го вересня. Тоді ж запропоновано розглянути тарифи на житлово-комунальні послуги і водопостачання. Депутати проголосували за проведення такої сесії.

Юрій Вілкул повідомив про сформування фракцій обласної ради. За тиждень, що минув після останнього засідання першої сесії ради, утворилися нові фракції та відбулися переходи депутатів з одних фракцій до інших, нові розколи фракцій (це за тиждень, що ж буде за рік? – авт.). На сьогодні склад фракцій: «Наша Україна» (5 депутатів, керівник Олександр Білий), фракція Партії реґіонів (39 депутатів, керівник Віктор Науменко), фракція Комуністичної партії України (7 депутатів, керівник Юрій Осетров), фракція Народної партії України (5 депутатів, керівник Юрій Козак), фракція Блоку Лазаренка, з якої на минулому засіданні вийшли 6 депутатів з 17-ти (11 депутатів, керівник  Іван Лазаренко, брат Павла Лазаренка).

Фракція Блоку Юлії Тимошенко, цілісність якої на минулому засіданні вдалося зберегти лише завдяки втручанню присутньої у засіданні голови обласної орга­нізації «Батьківщини» (тітки Юлії Тимошенко) Антоніни Ульяхіної, таки розпалася. З неї вийшли 8 депутатів, котрі утворили окрему фракцію «Конструктивізм, ініціатива, порядок» на чолі з колишнім головою обласної організації партії «Батьківщина» Геннадієм Глядчишиним (до фракції увійшов, вийшовши з фракції БЮТ, і один з головних спонсорів обласної організації партії «Батьківщина» Євген Глоба). Відтак, у фракції БЮТ залишилися 10 депутатів, котрих очолив Олег Кришин.

Сталися зміни у складі фракцій «Наша Україна» та «Нова Громада»(відкололася від Блоку Лазаренка) і фракції «Дніпро», яка зараз складається з двох депутатів, обраних за списками «Нашої України», одного – з Блоку Лазаренка і трьох депутатів від Блоку Наталії Вітренко (очолює фракцію «Дніпро» заступниця Миколи Швеця з виконавчого апарату Айна Риженко, обрана за списком «Нашої України»).

З «Нашої України» вийшов і перейшов до «Нової Громади» «найпомаранчевіший» перший номер виборчого списку Нашої України Микола Швець. З «Нової Громади» до фракції «Дніпро» перейшов депутат Владислав Зражевський, котрий балотувався за списком Блоку Лазаренка.

Цікаво зараз виглядає склад «Нової Громади» – колишні найближчі соратники Павла Лазаренка Володимир Бондарчук, Володимир Залунін і Віталій Кіряш, до них приєднався Віктор Булавка (син голови обласної ради минулого скликання, пізніше – заступниці Миколи Швеця, Галини Булавки) і прим­кнулий до них Микола Швець.

До речі, про «депутатські династії» в обласній раді: крім династичної пари Булавок, у раді є ще залишок династичної пари Царьових – син голови обласної організації Партії реґіонів Олега Царьова (обраний депутатом обласної ради, Олег Царьов «просунувся» за списком до Верховної Ради) Михайло Царьов і пара Падалок – Людмила Падалко (головний лікар пологового будинку №2, вибочий список БЮТ) і Геннадій Падалко (виборчий список Блоку Лазаренка).

Відтак, у обласній раді підчас проведення другої сесії було 9 фракцій, частина яких об'єднана за партійною приналежністю, частина – за спільними інтересами, які виявилися сильнішими за партійну належність, чи, скоріше, та належність була тільки способом опинитися у виборчих списках.

Позафракційними є депутати Надія Дєєва (голова обласної адміністрації, виборчий список «Нашої України») і двоє безробітних депутатів-вітренківців: позапартійний Андрій Власенко і член мікропартії «Русько-Укра­їнський Союз «РУСЬ» Олексій Кессарійський. Віталій Задорожній, котрий за чергою у виборчому списку посів вивільнене місце позбавленого депутатства через суд Павла Лазаренка, мабуть, ще не встиг оформити своє депутатство і, вочевидь, поповнить склад відповідної фракції.

Заступницею голови ради Катериною Відякіною швиденько за 5 хвилин був презентований проект регламенту ради, який депутати майже без обговорення одразу затвердили. Керівник робочої групи Віктор Науменко повідомив про складений проект положення про постійні комісії ради. Затвердили. На це вистачило хвилини. Юрій Вілкул вніс на розгляд пропозиції щодо персонального складу і голів комісій. Затвердили без обговорення і виступів кандидатів на посади голів комісій, з голосу, без роздачі депутатам списків кандидатур до комісій. 9 з 15-ти постійних комісій обласної ради очолили представники фракції Партії реґіонів, 5 комісій – Блоку Лазаренка, одну (з питань базових галузей економіки) – член Компартії і одну комісію (з питань екології та енергозбереження) очолив позафракційний депутат.

Партії реґіонів дісталися комісії з питань: соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів; будівництва, транспорту, зв'язку та благоустрою; комунальної власності та житлово-комунального господарства; науки, освіти, сім'ї та молоді; забезпечення правоохоронної діяльності; у справах ветеранів, інвалідів та дітей війни; культури, духовності та спорту; охорони здоров'я, дитинства та материнства; підприємництва, пере­робної промисловості, торгі­вельного та побутового обслуговування.

Представники фракції Блоку Лазаренка очолили комісії з питань: агропромислового комплексу, землекористування та соціального розвитку села; використання природних ресурсів; регламенту, депутатської етики, діяльності рад та розвитку місцевого самоврядування; зв'язків з об'єднаннями громадян і ЗМІ. Микола Швець став членом комісії з питань будівництва, транспорту, зв'язку та благоустрою.

Бентежить склад комісії з питань культури, духовності і спорту – до неї увійшли два депутати від Партії реґіонів, один депутат від Нової Громади, один – від КПУ і один від фракції «Дніпро»(член ПСПУ). Враховуючи програмні положення Партії реґіонів і постійну боротьбу комуністів і вітренківців за державний статус російської мови, можна висловити побоювання, що мовна дискусія у обласній раді відбере у депутатів чимало часу і знов попсує нерви усім.

Наступним пунктом порядку денного було питання про структуру і кількісний склад виконавчого апарату обласної ради. Вирішили залишити структуру і чисельність апарату без змін. Кількість співробітників апарату становитиме 115 осіб.

Четвертим пунктом було «Різне». Різного не було. Було поздоровлення двох депутатів з днем народження. Одним з них був відсутній на сесії Микола Швець. Поплескали Швецю у долоні поза очі, і одна з найкоротших сесій Дніпропетровської обласної ради (вона тривала трохи більше години) закінчилася. Вже по закінченні сесії надійшла інформація, що член Народної Партії України, депутат Олег Міронов, генеральний директор ВАТ «Хлібозавод №10», вийшов з фракції. З виходом пана Міронова фракція НПУ у Дніпропетровській обласній раді з причини недостатньої чисельності припинила існування. Фракцій у раді знову стало вісім.

Геннадiй Сахаров

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: