Мы говорим то, о чём молчат другие Мы говорим то, что вы хотите слышать Мы говорим то, что вы должны знать

Кино


Галерея «Артсвіт» запрошує переглянути «Тіні забутих предків»

11.11.2015 14:45:37

Також відбудеться безкоштовна лекція, в рамках курсу з історії та теорії мистецтва, що буде присвячена кіно.

Фільм знятий за однойменною повістю Михайла Коцюбинського. Це не просто екранізація прози, але самостійний твір мистецтва. Саме стрічка «Тіні забутих предків» Параджанова поклала початок унікальному феномену «українського поетичного кіно», що зародилось в середині 1960-х років. Нарівні з роботами Олександра Довженка, воно має характерне національне забарвлення, втілення «українськості» в кінематографі.

Роздуми про людину і цінність життя розкриваються на фоні соковитого колориту Гуцульщини, містичних та могутніх Карпат. «Все, що бачите на екрані, було насправді. Так, як плачуть гуцули, ніхто не може плакати. Це був рік життя, прожитого біля вогнища, біля джерела натхнення, — казав Параджанов на обговоренні худрадою щойно знятого фільму в 1964 році. І продовжував, — На жаль, нас підвів автор, він був відсутній з першого дня».

Прем’єра фільму Сергія Параджанова відбулась 4 вересня 1965 року у новозбудованому київському кінотеатрі «Україна». Реакція в культурних та мистецьких колах була блискавичною. Зокрема польський часопис «Екран» написав: «Це один з найдивовижніших і найвитонченіших фільмів, які траплялося нам бачити протягом останніх років. Поетична повість на межі реальності і казки, дійсності і уяви, достовірності і фантазії… Уяві Параджанова, здається, немає меж… Параджанов відкриває у фольклорі, звичаях, обрядах самобутній культурний ритуал, в рамках якого дійсність реагує на турботу і трагедію особи».

У вересні цього року в Києві відбувся 50-й – ювілейний – показ фільму з дня його прем’єри.

Р.S. Заглавное фото – плакат «Тіні забутих предків», худ. Г. Якутович, 1964 рік, з колекції галереї «Артсвіт».

Когда: 13 ноября 2015 в 18:00
Где: Галерея «Артсвіт», вул. Глинки, 4а
Цена: Вхід вільний
5313

Ошибка в тексте? Выделите её и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить о ней редакции.
Загрузка...

Сообщить об ошибке

Пожалуйста, используйте эту форму для коррекции ошибок.
Если вы хотите связаться с нами по другому вопросу — напишите нам.