Мы говорим то, о чём молчат другие Мы говорим то, что вы хотите слышать Мы говорим то, что вы должны знать

Культура


Як скасувати рішення брехіоналів про Дніпропетровський орган

13.01.2016 17:28:05

Я закликаю усіх патріотів звернутися до Дніпропетровської обласної ради з петиціями!

Відкритий лист

У цьому році минає п’ятий з десяти років, на які Дніпропетровська обласна рада (минулого, брехіонально-янучарського зразка) відклала своє рішення про знищення Дніпропетровського органу – шляхом передачі органного залу РПЦ.

Передбачаючи, що така передача викличе протести, обласна рада спочатку кілька разів намагалися зіпхнути справу в суди, але судді раз за разом повертали її назад.

Тоді Облрада уклала таємну мирову угоду з РПЦ. Незаконність цієї угоди підтверджується самим фактом її таємності – я не знаю, ким вони себе уявили, Молотовими чи Ріббентропами, але місцева влада не має права укладати таємні протоколи.

Але один з співробітників органного залу, не змігши пробити стіну цензури в офіційних ЗМІ, звернувся до УНП, ми витягли все на світ божий – і протестний рух був, як для нашого міста, досить потужним. Причому приймали участь всі партії, крім регіоналів – від «Свободи» до …КПУ. І органісти з мировим іменем. І навіть активісти самої РПЦ, до честі їх, треба сказати.

Крайний слева – глава фракции коммунистов в Днепропетровском горсовете (прошлого созыва) Сергей Воробьев

Слід зазначити, що історія не знає випадків вдалого переносу органу до іншої будівлі, бо кожен орган проектується під конкретне приміщення, кожен орган – це сам по собі витвір мистецтва, серійних органів не буває, це вам не шарманка.

Також слід зауважити, що приміщення Брянської церкви, де зараз перебуває орган, будувалося не на церковні гроші. Був проголошений загальнонародний збір на храм-пам’ятник 300-річчю династії Романових, який з тріском провалився – звіти про збори друкувалися в «Екатеринославском епархиальном вестнике». Мізер, і, в більшості, пожертви самих священиків. Мабуть, український народ бачив цю династію… До речі, Микола ІІ майже відкрито висловив незадоволення – його телеграма з приводу відкриття храму суха аж до образливості.

Крім того, обласна Рада  знаходиться в приміщенні колишнього єпархіального училища, а її зал засідань – колишня церква св. Віри, Надії, Любові та матері їх Софії. Якщо хтось так любить РПЦ, то, мабуть, логічніше було б почати з передачі цього майна…

Під тиском протестів обласна рада прийняла рішення відкласти передачу органного залу на десять років, а за цей час – побудувати для органу нове приміщення. Пам’ятаю, як музиканти-іноземці намагалися пояснити регіоналам, що це знищить орган, а ті робили вигляд, що не розуміють.

Вони вже тоді були певні, що за десять років знищать Україну, вже тоді!!! Та зараз саме це рішення дає юридичну зачіпку для його скасування.

Нове-то приміщення, передбачене постановою:

а) побудувати неможливо фізично;

б) в умовах війни неможливо й фінансово.

Я закликаю усіх патріотів звернутися до Дніпропетровської обласної ради з петиціями приблизно такого змісту:

«Я (або ми), громадянин України, вимагаю прийняти постанову про довічне закріплення за органним залом будівлі Брянської церкви»

та надіслати її за адресами - [email protected], або проспект Кірова (поки що така адреса офіційна), буд. 2.

Під лежачий камінь вода не тече!

 Костянтин Когтянц

1664

Ошибка в тексте? Выделите её и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить о ней редакции.
Загрузка...

Сообщить об ошибке

Пожалуйста, используйте эту форму для коррекции ошибок.
Если вы хотите связаться с нами по другому вопросу — напишите нам.