Мы говорим то, о чём молчат другие Мы говорим то, что вы хотите слышать Мы говорим то, что вы должны знать

Днепропетровская облорганизация «Радикальной партии Олега Ляшко»


Фінансовий комітет ВР планує обов’язково заслухати керівництво НБУ

04.10.2016 16:30:17

Комітет Верховної Ради з питань фінансової політики і банківської діяльності планує заслухати Голову правління Національного банку України на одному з наступних засідань, коли керівник НБУ таки знайде можливість бути присутнім.

Про це журналістам заявив голова профільного парламентського комітету Сергій Рибалка.

За його словами, у всіх депутатів комітету накопичилося багато запитань. «Багатьох експертів не влаштовує грошово-кредитна політика центрального банку та відсутність взаємодії з урядом. Вітчизняних виробників продовжують тримати у режимі фінансового голодування. Зменшення процентних ставок за кредитами відбувається надто повільно. Стимулів для розвитку немає. Валютна стабільність уявна. Кредити МВФ нам особливо не допоможуть, а державні борги зростають. Наступного року ми будемо вимушені витратити на виплати державних боргів та їх обслуговування 240 млрд. грн. Це майже 31 % усіх видатків країни!», - сказав народний депутат. Він додав, що експорт продовжує скорочуватися третій рік поспіль, навіть після падіння на третину минулого року, а без надходження валюти від експортерів важко сподіватися на стабільність гривні у довгостроковій перспективі.

«У керівника Національного банку, виходить, немає необхідності звітувати про власну роботу, інформувати представників вищого законодавчого органу про стан банківської системи, валютного ринку та обговорити перспективи законотворчої роботи у напрямку реформи фінансового сектору?», - запитав Сергій Рибалка.

Він підкреслив, що натомість сьогодні Прем’єр-міністр Володимир Гройсман знайшов час для широкого обговорення проекту державного бюджету на зустрічі із фракцією Радикальної партії. «У прем’єра знаходиться час працювати із парламентом, а в голови Нацбанку – ні? Він точно не менш зайнята людина», - наголосив голова фінансового комітету парламенту.

Сергій Рибалка нагадав, що вже більше року не працює Рада Національного банку, а керівництво НБУ продовжує всупереч Конституції України діяти абсолютно безконтрольно.

 

353

Ошибка в тексте? Выделите её и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить о ней редакции.

Сообщить об ошибке

Пожалуйста, используйте эту форму для коррекции ошибок.
Если вы хотите связаться с нами по другому вопросу — напишите нам.