Мы говорим то, о чём молчат другие Мы говорим то, что вы хотите слышать Мы говорим то, что вы должны знать

Происшествия


В товаристві охорони природи спростовують заяву про рейдерське захоплення

21.12.2016 14:01:18

Дніпропетровська облорганізація Українського товариства охорони природи доведена до межі банкрутства, має періодичне прострочення з виплати зарплати, заборгованість з комунальних платежів, а Будинок природи відрізаний від опалення…

13 грудня 2016 року електронною версією Вашого видання було поширене звернення нібито ХІІІ позачергової конференції Дніпропетровської обласної організації Українського товариства охорони природи про начебто рейдерське захоплення цієї організації.

У зв’язку з цим прошу розмістити спростування брехливої інформації.

Я є членом Дніпропетровської обласної організації Українського товариства охорони природи з 1998 року, у 2000 році обраний до складу обласної ради цієї організації, у 2006 році – членом президії обасної ради організації, з 2008 року – заступником голови президії Дніпропетровської обласної організації Українського товариства охорони природи (з 2013 року – на громадських засадах).

У 2011 році ХІІ з’їздом Українського товариства охорони природи я був обраний членом Всеукраїнської ради Українського товариства охорони приоди. В період з 2009 по 2013 роки очолював Дніпропетровську міську організацію товариства охорони природи.

В грудні 2015 року у Дніпропетровській обласній організації Українського товариства охорони природи виникла конфліктна ситуація через намагання голови президії обласної ради, колишнього комсомольського функціонера Ломакіна П.І., який займається «охороною природи» з 1991 року, гарантовано забезпечити своє переобранння на черговій звітно-виборчій конференції на наступний період (2016-2021 роки).

Як з’ясувалось пізніше, такі дії зумовлені необхідністю недопустити проведення повно-цінної ревізії фінансово-господарської діяльності організації під його керівництвом та її доведення до стану фінансової неспроможності, з’ясування причин перераховування коштів громадської організації у 2014 -2015 роках на підприємства, зареєстровані на окупованій території в місті Донецьку, або на фіктивні підприємства за заходи, які фактично не проводились.

З цією метою Ломакін П.І. ініціював призначення своїм заступником брата своєї колишньої цивільної дружини, розпочав підготовку до перевиборів обласної ради організації лише зі своїх відданих прихильників.

У зв’язку з цим було скликано позачергову ХІІ конференцію Дніпропетровської обласної організації Українського товариства охорон природи, яка відбулась 27 лютого 2016 року. В ній взяли участь 56 з 70 делегатів (велась фото- та відеофіксація заходу).

Рішення цієї конференції є абсолютно правомірними та ухваленими відповідно до статуту Дніпропетровської обласної організації Українського товариства охорони природи. До речі, ніяких рішень щодо відчуження Будинку природи на конференції не приймалось, а лише було встановлено обмеження на можливе розбазарювання майна товариства.

Делегати цієї конференції були обрані Дніпропетровською міською організацією товариства охорони природи (що існує з 1958! року) та іншими організаціями, належність яких до Дніпропетровської облорганізації не викликали ні в кого жодних сумнівів, аж поки вони відмовились підкорятись Ломакіну П.І. та його друзям.

Ломакін П.І., розуміючи, що він втратив будь-яку підтримку місцевих організацій, почав вигадувати, що Дніпропетровська обласна організація Українського товариства охорони природи не мала жодного відношення до створення та діяльності Дніпропетровського міського товариства охорони природи.

Так рішення обласної ради Дніпропетровської обласної організації Українського товариства охорони природи 2009 року про відродження міської організації та призначення виконувача обов’язків голови міської організації підписано особисто Ломакіним П.І. Він також як голова Дніпропетровської обласної організації Українського товариства охорони природи погоджував порядок виборів делегатів установчої конференції з відродження міської організації та брав участь у зборах членів Товариства охорони природи Жовтневого району м. Дніпропет-ровська.

За час роботи у складі міської ради Дніпропетровської міської організації товариства охорони природи у Ломакіна П.І. не виникало жодних сумнівів у правомірності п.п. «г» п. 30 статуту Дніпропетровської міської організації товариства охорони природи, згідно якого конференція міської організації обирає делегатів конференції Дніпропетровської обласної організації Українського товариства охорони природи. 

До речі, саме таким чином були обрані делегати обласної конференції 21 квітня 2011 року, яка обрала склад обласної ради Дніпропетровської обласної організації Українського товариства охорони природи на чолі з Ломакіним П.І.

Слід зауважити,  що до цього часу на сайті Українського товариства охорони природи міститься звіт Товариства за 2010 рік, де з радістю повідомляється про відтворення у складі Дніпропетровської обласної організації Українського товариства охорони природи Дніпропетровської міської організації товариства охорони природи.

З метою самочинного продовження своїх повноважень 15 квітня 2016 року Ломакін П.І. провів захід під назвою «ХІІ звітно-виборчі збори уповноважених Дніпропетровської обласної організації Українського товариства охорони природи», де переобрав себе та своїх прихильників на наступний термін. При цьому такі збори взагалі не передбачені статутом Дніпропетровської обласної організації Українського товариства охорони природи.

Коли Головне управління юстиції у Дніпропетровській області відмовилось проводити реєстрацію за цими документами, Ломакіним П.І. було проведено ще один захід під назвою «ХІІ звітно-виборча конференція Дніпропетровської обласної організації Українського товариства охорони природи» від 24 червня 2016 року (протокол цього заходу є абсолютно ідентичним, навіть за послідовністю виступаючих, протоколу заходу від 15 квітня 2016 року, лише слова «збори уповноважених» замінені словом «конференція»).

При цьому до реєстрації Ломакін П.І. подає недостовірну «Постанову Всеукраїнської ради Українського товариства охорони природи від 19 грудня 2015 року», хоча такого засідання взагалі не проводилось, що я як член Всеукраїнської ради Українського товариства охорони природи підтверджую.

24 лютого 2016 року я мав особисту зустріч з головою Українського товариства охорони природи Шевчуком В.Я., на якій він погодив проведення ХІІ позачергової конференції Дніпропетровської обласної організації Українського товариства охорони природи 27 лютого 2016 року. Ні про яке засідання Всеукраїнської ради 19 грудня 2015 року взагалі не могло бути й мови, оскільки до зустрічі 24 лютого 2016 року в Києві взагалі не знали, що в Дніпропетровській обласній організації Українського товариства охорони природи є якась конфліктна ситуація.

Слід відзначити, що постанова Всеукраїнської ради від 19 грудня 2015 року прямо суперечить іншим документам, наданим до Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області: так, згідно постанови, під час ухвалення якої були присутні Ломакін П.І. та Шевчук В.Я., начебто було прийнято рішення про проведення ХІІ звітно-виборчої конференції Дніпропетровської обласної організації Українського товариства охорони природи 24 червня 2016 року. На цій конференції мали бути вирішені питання затвердження звітів про діяльність, вибори керівних та контрольних органів організації.

Проте, в листі на ім’я начальника Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області від 28 лютого 2016 року №5 Ломакін П.І. пише про те, що ХІІ звітно-виборча конференція відбудеться 15 квітня 2016 року.

А голова Українського товариства охорони природи Шевчук В.Я. у своєму листі від 13 червня 2016 року № 35 на ім’я начальника Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області зазначає, що єдино легітимні ХІІ збори з виборів керівних органів Дніпропетровської обласної організації Українського товариства охорони природи відбулись 15 квітня 2016 року.

В наказі по Українському товариству охорони природи № 9/1 від 20 квітня 2016 року «Про затвердження Ломкіна П.І. головою Дніпропетровської обласної організації українського товариства охорони природи» вказано, що конференція обласної організації відбулась 15 квітня 2016 року.

Наразі Дніпропетровським окружним адміністративним судом задоволено позов Молоковича Єгора Сергійовича (адвоката, громадського діяча, голови Бабушкінського осередку товариства охорони природи з 2013 року) до управління юстиції про зобов’язання провести реєстраційні дії на підставі рішень справжньої конференції, проведеної в лютому 2016 року.

Окремо слід зауважити, що до адміністративного суду Ломакіним П.І. та його друзями було подано дві редакції протокол засідання обласної ради Дніпропетровської обласної організації Українського товариства охорони природи від 17 березня 2016 року з різним змістом. Очевидно автори документів так забрехались в своїх заходах, що й самі не можуть пояснити, що й де в них відбувалось, і які рішення при цьому ухвалювались.

Коли мене було викликано до Дніпропетровського окружного адміністративного суду, Ломакін П.І. та його друзі перестали ходити в засідання і вважають за краще писати різні брехливі пасквілі, сподіваючись на те, що це їм допоможе всидіти в Будинку природи, зображуючи «бурхливу природоохоронну діяльність».

При цьому, вони навіть намагаються розповсюджувати вигадки ВГО «Перемога», які не мають жодного стосунку до дійсності.

Що ж стосується всіх істеричних закидів про «рейдерство та захоплення Будинку природи», маю повідомити, що за час самостійного керування Ломакіна П.І. та його новоявленого заступника – колишнього водія Просоленка В.М. Дніпропетровська обласна організація Українського товариства охорони природи доведена до межі банкрутства, має періодичне прострочення з виплати заробітної плати, заборгованість з комунальних платежів понад 150 тис. грн., а Будинок природи вперше з 1981 року – відрізаний від опалення і знаходиться під загрозою пожежі через його обігрів з порушенням правил безпеки.

Окремо зауважую, що моя громадська діяльність не суперечить Конституції України, законам України та правилам суддівської етики, Бангалорським принципам, а моє членство у відповідних громадських об’єднаннях відображене в електронній декларації. 

Будь-які документи на підтвердження наведеного вище можуть бути без проблем надані Дніпропетровською міською організацією товариства охорони природи – priroda_dnepr@ukr.net

                                                                                            Єдаменко Сергій Володимирович
13 грудня 2016 року

3167

Ошибка в тексте? Выделите её и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить о ней редакции.
Загрузка...

Сообщить об ошибке

Пожалуйста, используйте эту форму для коррекции ошибок.
Если вы хотите связаться с нами по другому вопросу — напишите нам.