Мы говорим то, о чём молчат другие Мы говорим то, что вы хотите слышать Мы говорим то, что вы должны знать

Происшествия


Більше дірявих дахів коштом міського бюджету!

20.01.2017 18:03:19

Скандальні «Вавілон-строй» та «Будмакс–компані» і в грудні виграють усі закупівлі комунальних підприємств міськради, де беруть участь.

Діяльність «Вавілон­-строй» та «Будмакс­-компані» – пари пов’язаних між собою фірм, що де­факто монополізували виконання ремонтних замовлень комунальних підприємств Дніпровської міськради, вчергове дають привід для публікацій. Не лише «Лица» повідомляли про цю «павутину» – мережу підприємств, пов’язаних із розшукуваними в США за махінації з нерухомістю бізнесменами – братами Дубинськими. Але, незважаючи на постійну увагу ЗМІ, фірми ділків почувають себе доволі безпечно і не соромляться надалі використовувати викриті та скомпрометовані схеми.

ТОВ «Вавілон­-строй» в грудні виграло у всіх закупівлях комунальних підприємств на ремонти в будинках, в яких тільки брало участь. При тому, що цей підрядник відзначився відверто халтурною якістю виконання ремонту. Зокрема, покрівлі будинку № 4 на вулиці Киргизській, що тоді супроводжувалось на разі безрезультатними скаргами в Департамент житлового господарства міськради підтоплених першим же дощем жителів верхніх поверхів.

Судячи з останніх новин по закупівлям з системи Prozorro, схожі казуси найближчім часом можуть чекати мешканців ще трьох багатоквартирних будівель: корпуса 6 будинку № 28 на ж/м Тополя-­2, блоку 3 будинку 4 на Запорізькому шосе та 7-­го під’їзду будинку 38 по тій же вулиці. Адже саме за цими адресами «Вавілон-­строй» отримав угоди на ремонти покрівель.

Дім по Запорізькому шосе, 4 – один з тих, де «Вавілон-строй»
ремонтуватиме дах (фото – Google.com)

Всього з початку грудня «Вавілон-­строй» встиг взяти участь у трьох допорогових закупівлях, організованих КП «Жилсервіс­-2» Дніпровської міськради. Нагадаємо, що саме це КП міськрада нещодавно призначила управляючою компанією для тих будинків у Шевченківському, Центральному, Чечелівському та Новокадацькому районах, де не створено ОСМД. Вже закономірно для себе, у всіх трьох випадках «Вавілон­-строй» був визнаний переможцем. І таку ж звичну роль єдиного конкурента для нього зіграло ТОВ «Комунальник». В двох випадках воно дало вищу ціну, ніж конкурент, в одному – пропозицію «Комунальника» було відхилено через невідповідність наданої документації вимогам конкурсу. Отже, пропозиції на загальну суму 335.654 грн. 49 коп. виграв «Вавілон-­строй».

Схожим чином опинився «Вавілон­-строй» і серед визначених на початку грудня переможців по закупівлях, оголошених наприкінці листопада у КП «Жилсервіс­-1», КП «Житлове господарство Самарського району» та КП «Житлово­-експлуатаційне підприємство № 25». Предметом закупівель був ремонт під’їздів в будинках, що знаходяться у відповідних частинах міста на обслуговуванні цих підприємств. В двох випадках все пройшло по схемі з конкуренцією одного «Комунальника», де «Вавілон­-строй» отримав договори на 110.884 грн. 87 коп. та 15.575 грн. 02 коп. відповідно.

В інших чотирьох випадках в налагодженій схемі взяв участь ФОП Олександр Нуркаєв, пропозиції якого відхилили на основі «невідповідності поданих документів вимогам». Це стосується і «Комунальника», документи у якого саме в цих випадках теж «були не в порядку». В такий спосіб – з усуненням конкуренції – «Вавілон­-строй» залишився єдиним учасником, отримавши угоди ще на 265.628 грн. 85 коп., а місто – 159.699 грн. збитків, – ця сума є різницею між пропозиціями переможця – «Вавілон-­строю» та загальною (вигіднішою для міста) сумою, запропонованою дискфалікованим Нуркає­вим.

КП «Комунальник», як можемо тут спостерігати, продовжує виступати таким собі пасивним партнером по закупівлях не лише для «Вавілон-­строю». В грудні цього року «Комунальником» скористалася й інша фірма з «павутини Дубинських» – ТОВ «Будмакс­-компані». Це ТОВ, в протилежність «Вавілон­-строю», працює не так часто, зате там, де можливо зірвати великий куш. Одна лише закупівля у КП «Теплоенерго Дніпропетровської міської ради» на обслуговування комерційних вузлів обліку теплової енергії має принести «Будмаксу» 3.581.900 гривень. «Комунальник» запропонував на 17.100 гривень більше, забезпечивши зовнішні ознаки конкурентності.

А жителям міста на Дніпрі лишається лише сподіватись, що обслуговування, ремонт та повірка 1.500 приладів для обліку тепла щомісяця, з січня по квітень, будуть виконані якісніше, ніж, наприклад, «Вавілон-­строй» ремонтував дах.

Як би то не було, машина по перекачуванню міських коштів на рахунки фірм Дубинських, працює чітко, без збоїв.

Денис Суханов

1798

Ошибка в тексте? Выделите её и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить о ней редакции.
Загрузка...

Сообщить об ошибке

Пожалуйста, используйте эту форму для коррекции ошибок.
Если вы хотите связаться с нами по другому вопросу — напишите нам.