Мы говорим то, о чём молчат другие Мы говорим то, что вы хотите слышать Мы говорим то, что вы должны знать


Михайло Лисенко: «Ми будемо продовжувати різати»

02.02.2017 15:54:31

На запитання кореспондента «Лиц», чи слід розуміти програму омолодження дерев як таку, що замінить дорослі дерева на ті, що виростуть лише через 30 років, Михайло Лисенко відповів: «Через 500».

Заступник міського голови Дніпра назвав практику обрізки дерев у місці правильною і пообіцяв, що вона триватиме й надалі «по новій програмі».

Це відбулося на прес­-конференції за участю заступника міського голови Михайла Лисенка, заступника директора департаменту благоустрою та інфраструктури Дніпровської міської ради Анни Москаленко та директора КП «Зеленбуд» Юрія Фоменка. Прес­конференція пройшла у міськраді 10 січня за темою «Хто, як і навіщо обрізає дерева у Дніпрі» і з приводу численних публікацій щодо обрізки і омолодження дерев у громадських місцях.

По­перше, Михайло Лисенко закликав мешканців міста «не створювати паніку». На його думку, невдоволення масовою обрізкою дерев існує суто через нерозуміння дніпрянами правильних вчинків міських чиновників.

Як стало також відомо, в Дніпрі скоро буде прийнята програма по заміні основної маси багаторічних земельних насаджень.

Нова програма, за словами директора КП «Зеленбуд» Юрія Фоменка, буде розрахована на 7-­8 років. Комплексна і системна методика дозволить якісно оновити дерева і збалансувати їх кількість. Старі ж тополі, за його словами, викликають алергію на пух та руйнують фундаменти будинків своєю кореневою системою.

Директор «Зеленбуду» також запевнив, що згідно існуючих норм омолодження дерев можна здійснювати до самого пня.

Окремо чиновники наголосили і на правильності та ефективності зимової посадки дерев, що, нагадаємо, викликало багато питань у мешканців міста, коли 6 грудня при ­-5 градусах міськ­зеленбудівці саджали дерева біля Слобожанського проспекту.

Не обійшлося і без розбіжностей у свідченнях: так, Анна Москаленко навела статистику, згідно з якою за 2016 рік відновна вартість 2.987 видалених в місті дерев склала 6.000.907 гривень, а 5.681 дерево обрізано та «омолоджено». Хоча присутній на прес­-конференції Юрій Фоменко ще в листопаді минулого року стверджував, що на той момент було омолоджено 10.136 дерев.

На питання, куди ж йде деревина зі спиляних дерев, директор «Зеленбуду» сказав, що деревина йде на утилізацію, але в конкретному випадку, якого стосувалося запитання, роботи проводив не «Зеленбуд», а «підрядники». То ж відповіді про використання деревини присутні так і не почули. При цьому Лисенко заявив, що у більшості випадків обрізки дерев замовником таких робіт є райради, а їх міська влада в цьому питанні взагалі не контро­лює.

Також наголосили, що протягом семи років таки планує­ться повністю видалити в місті всі тополі (що раніше чиновники заперечували), окремі з яких досягли 70 років, тобто межі експлуатації. «Передбачена заміна тополь новими саджанцями, в першу чергу – платаном та катальпою», – сказав директор «Зеленбуду». При цьому відповідаючи на питання про найстаріші дерева в місті відповів, що донедавна найстарішою була тополя віком понад 300 років.

На запитання кореспондента «Лиц», чи слід розуміти програму омолодження дерев як таку, що замінить дорослі дерева на ті, що виростуть лише через 30 років, Михайло Лисенко відповів: «Через 500». На уточнююче запитання, чи планується з розрахунку на такий період засаджувати місто породами на зразок американської секвої, заступник міського голови відповів ствердно. То ж не може не викликати подиву наявність настільки екстравагантних планів місцевої влади.

Не менш приємний подив викликала увага, що її приділяє заступник мера нашому виданню. Цитую:

«Предлагаем для газеты «Лица» следующее. Вырубить все российские берёзки, а на их месте посадить растительность американских прерий».

Важко пригадати інший приклад, коли для окремого місцевого видання робилася пропозиція про зміни в планах благоустрою цілого міста!

Втім, з огляду на попередні слова Юрія Фоменка та Михайла Лисенка, згідно яких береза у місті відсутня через зміни клімату і зараз цих дерев в Дніпрі лічені одиниці, вочевидь, доречним буде відмовитися від «щедрої пропозиції».

Взагалі ж, приємно бачити, що посадовці міськради вважають за потрібне давати пояснення щодо подій, які викликають запитання у журналістів. Якщо порівняти це з реакцію тих же осіб на багато інших скандальних історій поперед­нього року, можна сміливо сказати, що вони роблять ус­піхи.

Денис Суханов

2888

Ошибка в тексте? Выделите её и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить о ней редакции.

По теме:

Загрузка...

Сообщить об ошибке

Пожалуйста, используйте эту форму для коррекции ошибок.
Если вы хотите связаться с нами по другому вопросу — напишите нам.