Мы говорим то, о чём молчат другие Мы говорим то, что вы хотите слышать Мы говорим то, что вы должны знать

Экология


Єгипетська народна республіка у Діївці

31.03.2017 16:37:38

Припускаємо, що слідство встановить, хто, куди і чому вивіз спиляні дерева.

Дзвінок від місцевих: на вулиці Мостовій у м. Дніпро, на дамбі між Таромським і Карнаухівкою пиляють ліс, величезні дерева…

Зі штабу «Дух Нації» направили оперативну групу на місце події. Зі сторони смт. Таромське, проїжджа частина вулиці-дамби завішена мотузком з прапорцем, минаємо цю перешкоду. Картина в кращих традиціях лісових браконьєрів-дилетантів. Все надто серйозно: біля 50 великих дерев від 10 до 110 см в діаметрі, що укріплювали схили дамби, пиляють люди без будь-яких дозволів, захисного обладнання, стовбури довжиною 5-6 метрів завантажують краном в напівпричіп КАМАЗу.

Керують всім процесом директор ТОВ «Карачунівське рибне господарство» Білецька Олена та її чоловік-єгиптянин з посвідкою на тимчасове перебування в Україні Мухамед.

Директорка, замість того, щоб надати дозвільні документи на видалення зелених насаджень в місті на Дніпрі, одразу поїхала, як виявилось трохи згодом, за своїм малолітнім сином Ахмедом. «Для чого?» – можете спитати ви. Прикриватись дитиною від відповідальності! Певно Мухамед підсказав.

Довідка: угіддя «Таромського рибгоспу», 190 га, які належать на праві оренди Державному підприємству «Укрриба», з 2012 року передано в суборенду ТОВ «Карачунівське рибне господарство» до 2022 року.

Поки чекали на поліцію та слідчо-оперативну групу, було «весело»: нашу автівку заблокували на території Таромського рибгоспу, звинувачували в спробі рейдерського захвату, відправляли на добуток бурштину, відправляли до нинішнього президента, звинувачували в неробстві, приїжджали різні «рєшальщікі», «братва» і «смотрящіє», намагаючись «розрулити» ситуацію.

Незважаючи на всі перепони, активісти «Дух Нації» зупинили свавілля, безвідповідальні незаконні господарські дії було припинено ще до приїзду поліції.

Але найбільше повеселив Мухамед, який неодноразово заявляв, що «ета мая земля, ета мая часна територія». На питання, чи знає він, що в країні війна і він одягнений у камуфляж ЗСУ, і чи має він відношення до українського воїнства, сказав, що «ета не ваше дєла».

На нашу думку, зухвала позиція пана Мухамеда зумовлена розміщенням під написом «Таромський рибгосп» прапору Республіки Єгипет. Так що тепер, аби відвідати Єгипет, не обов’язково летіти над Туреччиною та Середземним морем – можете доїхати 141 маршруткою від ТЦ «Слов’янський» за 6 грн.

Слідчо-оперативна група прибула на місце події через три (!)  години після нашого прибуття. Директор Білецька показує наявні в неї документи: Дефектний акт від 2014 року, яким вона сама собі дозволяє видалити на території 190 га дерева у кількості «+/- 3.000 шт». Якщо цифра 3.000, хоч і не вкладається в голові, принаймні зрозуміла, то «+/-»– виходить за межі прийнятного… Та це ліричний відступ.

Ще через три години, попри тиск зі сторони невідомих на поліцію, завдяки зусиллям активістів «Дух Нації» длінномєр був опечатаний і переданий на відповідальне зберігання водієві і залишений на території Таромського рибгоспу. Нами подано заяву по факту вчинення протиправних дій, а саме знищення близько 50 живих якісних неаварійних дерев.

Опечатані поліцією двері вантажівки

22-го березня домовились зранку зустрітися зі знімальною групою 51 Каналу, аби разом виїхати на місце суцільної вирубки дерев у дніпровських плавнях на житловому масиві «Діївка» Новокодацького району міста. Але не судилося – знову викликали місцеві жителі з Таромського та Карнаухівки, адже Рибгосп пиляє дерева і знову без документів.

Нами була викликана поліція та слідчо-оперативна група, написали нову заяву, але це все вже у присутності журналістів і – о, диво! – 24 березня дізналися, що по першій і другій заяві інформація внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань, вантажівка й автокран затримані та доправлені на спецмайданчик. Та все одно ложка дьогтю присутня: дерева в ніч з 23 на 24 березня були вивезені невідомими…

Припускаємо, що слідство встановить, хто, куди і чому вивіз спиляні дерева, а якщо й ні, то керівництво ТОВ «Карачунівське рибоводне господарство» в особі Білецької Олени Вікторівни та, з її слів, «новий директор рибгоспу» Мухамед разом з найманими працівниками понесуть кримінальну, адміністративну та цивільно-правову відповідальність згідно чинного законодавства України.

ГО «Дух Нації»

4327

Ошибка в тексте? Выделите её и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить о ней редакции.
Загрузка...

Сообщить об ошибке

Пожалуйста, используйте эту форму для коррекции ошибок.
Если вы хотите связаться с нами по другому вопросу — напишите нам.