Мы говорим то, о чём молчат другие Мы говорим то, что вы хотите слышать Мы говорим то, что вы должны знать

Днепропетровская облорганизация «Радикальной партии Олега Ляшко»


Сергій Рибалка нагадав Нацбанку про кредитний бум 2000-х: «Це не розвиток»

19.06.2017 10:42:59

Розвиток роздрібного кредитування без підтримки реального бізнесу не може стати повноцінним каталізатором розвитку банківської системи. Про це написав у блозі на «Обозревателе» голова Комітету ВР з фінансової політики і банківської діяльності Сергій Рибалка. https://www.obozrevatel.com/finance/business-and-finance/87160-natsionalnyij-bank-ne-ponimaet.htm

Так політик відреагував на заяви працівників Нацбанку про великий потенціал розвитку роздрібного споживчого кредитування. Раніше директор Департаменту фінансової стабільності Національного банку Віталій Ваврищукзаявив, посилаючись на дослідження НБУ, що 88% банкірів очікують зростання кредитного портфеля населення протягом наступних 12 місяців.

«Представник Нацбанку вважає, що для цього в Україні є всі передумови: зростання доходів населення, відкладений попит і зниження процентних ставок по кредитах.

Безумовно, добре, коли люди можуть отримати дешевий кредит. У зростанні роздрібного кредитування немає нічого поганого, якщо система збалансована і добре розвивається найважливіше - інвестиційне кредитування бізнесу», - зазначив Сергій Рибалка.

Однак, на думку голови профільного комітету Ради, якщо не розвивати власне виробництво в Україні, населення купуватиме імпортні товари. «А це – робочі місця і доходи бюджету в інших країнах, безробіття і зубожіння українців. І подальше погіршення торгового балансу, а отже – загроза чергового падіння гривні», - вважає депутат.

Він нагадав про досвід 2006-2008 років, коли перед самим «здуванням» світової фінансової бульбашки «кредитний бум» накрив і Україну. «Причина нашого тодішнього кредитного буму – прихід іноземних банків з дешевими «гарячими» грішми, які вони, звичайно ж, не надавали в якості довгострокових позик українському бізнесу …. І люди купували переважно імпортні товари», - наголосив Сергій Рибалка.

За його словами, схильність населення до кредитування, зокрема, в іноземній валюті, створила величезні ризики для всієї системи.

«Тодішні помилки Національного банку, як регулятора, який не зміг стримати зростання кредитування населення і створити умови для дешевого кредитування вітчизняної промисловості, коштували економіці в цілому і громадянам України дуже дорого. Помилки в розвитку нашої банківської системи і відсутність промислової політики завдали шкоди українській нації не менше, ніж війна на Донбасі і втрата Криму», - впевнений депутат.

Мені сумно, відзначив Сергій Рибалка, що НБУ лише констатує стан речей, при якому перспективи у споживчого кредитування ще є, а у довгострокового інвестиційного кредитування – немає.

«Це означає подальшу деградацію вітчизняної промисловості, перевищення імпорту над експортом, дефіцит валюти і ризики подальших падінь гривні. А значить – подальше зубожіння населення. І Нацбанк з урядом нічого не роблять, щоб змінити ситуацію. А Департамент фінансової стабільності повинен не просто констатувати подальше зростання споживчого імпорту, а сконцентруватися на створенні довгострокових умов для кредитного стимулювання розвитку українського виробництва і розширення експорту з високою доданою вартістю. Тільки це може стати надійною довгостроковою основою фінансової стабільності України», - підсумував Сергій Рибалка.

656

Ошибка в тексте? Выделите её и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить о ней редакции.

Сообщить об ошибке

Пожалуйста, используйте эту форму для коррекции ошибок.
Если вы хотите связаться с нами по другому вопросу — напишите нам.