Мы говорим то, о чём молчат другие Мы говорим то, что вы хотите слышать Мы говорим то, что вы должны знать

Экономика


Чого ми бідні

12.07.2017 14:14:12

Нащо нам агресор?! Свої ж ламають підприємства, ламають людей і долі. Не ламається тільки жадібність і зневага до праці. Не ламається ненажерливість.

Чого мі бідні? На це далеко не риторичне питання українська народна мудрість відповіла вже давно.

В цій маленькій фактовій філософії, я не буду черговий раз розказувати про працьовитість, життєву мудрість та природню підприємливість українського народу. Що є – те є, і ніхто не ставить це під сумнів.

Можна перераховувати тисячі прізвищ винахідників, науковців, митців, простих гречкосіїв, які своїм трудом, своїми руками будували, годували, випестували свою країну, попри всі лихоліття, негоди та ворогів.

Але, вважаю, треба розповісти і про нащадків тих гончарівських стецьків, що не могли порахувати пальці на руці, про тих, хто не здатен на бодай якусь працю, здатних тільки як на «контроль» та рахування, і «контрольований відбір» чогось, напрацьованого чужими руками. Про суб’єктів, здатних лише паразитувати на праці інших, проїдених жадібністю, заздрістю та мародерством.

У цій короткій розповіді одна мета і одна надія – на те, що колись кількість говореного перейде у якість зробленого.

Нові часи прийшли і до Апостолівського району нашої області. Вже наочно видно нове відношення людей, місцевих громад до свого життя. Одним з провідників цього життя є і голова Грушевської територіальної громади Попільнюк Валерій Олександрович.

Люди не помилилися, довіривши йому опіку над громадою та облаштування свого життя. Відремонтовано, налагоджено, відбудовано… Десятки нових соціальних об’єктів, дороги, освітлення. Справний хазяїн, спить декілька годин на добу.

Громада велика – територія 26.143 га на березі Каховського водосховища, населення більш 7.000 чоловік, та і бюджет чималенький – 27 млн гривень. Кар'єр з унікальним Токовським гранітом. Ласий шматок.

І, як завжди, наче і не було ніякої ні революції, ні гідності, ні Європейської держави – біля справного господарства, де не вибиті шибки і не віє вітер у коморі, як з чарівної лампи, з’являються коловладні «контролери-сироти», голодні до чужого добра. Дай!!! Дай землю, дай відбудовані та відновлені громадою об’єкти, турбази-санаторії, які, по розумінню «контролерів», непотрібні громаді і дуже підходять для їх особистої власності.

Але… Але незговірливий голова (Дід – по-місцевому) іншої думки. А їсти, точніше з’їсти, ой як хочеться, бажається, жадається!

«Контролери» не дуже придумкуваті. Старі-рідні януковські методи – як раз те, що так їм до душі.

Громада постійно, як добрий господар, проводить роботи по облаштуванню життя. Будує і ремонтує – дитячий садочок, школа, тощо. На все це виділяються кошти, які теж аж мулять «бідолагам».

Будівельні роботи ведуть підрядні будівельні підприємства на підставі виграних тендерів і розроблених проектів.

Стару пошту у Грушевці знищіла пожежа. Декілька років стояли голі стіни без даху під дощем, снігом і морозом, поки непосидючий Дід не знайшов цим руїнам функцію. Дніпропетровське будівельне підприємство «Укркомплект», вигравши тендер, розробило проект та реконструювало (а фактично – збудувало) на згарищі Єдиний Центр з адміністративного обслуговування населення. Збудований центр був одним з об'єктів, який відконтролювали представники ЄС з відеофіксацією.

Але непокірного терголову треба любим чином ліквідувати. І от, як казав славний літописець Нестор, «нічтоже сумняшеся» «контролери» з внутрішніх органів Апостоловського відділення поліції ГУНП у Дніпропетровській області відкривають карну справу.

Думається, що цю справу слідчий(-а) збирається розглядати у суді Сатурна, де місцеві судді не дуже обізнані з Карним Кодексом та КПК України і нормами Земної моралі. Директору «Укркомплекта» Кануріну С. М. закидають «присвоєння» 80,83% виділених громадою грошей.

Ви спитаєте про підстави для такого закиду… Підстава – це цікавий висновок дуже свого слідчого експерта Чашина Д. Ю., який не вгледів збудованого центру і зафіксував відсутність стелі та даху (!!!), але вгледів встановлені прилади освітлення, що закріплені на стелі і на даху. Прогресуюча хвороба совісті з ураженням зору.

Ця замовна «експертиза» не виявила ні підлоги, ні фарби, ні штукатурки, ні дверей, ані вікон… Нічогісінько.

А як же відео представників ЄС? Тут знов треба вертатись до запитання, що винесене у верхній, як кажуть древні латиняни, колонтитул.

На підставі цієї, явно сфальсифікованої, в наглу хибної «експертизи» слідча порушила кримінальну справу, сама жодного разу не побажавши відвідати «місце злочину».

Допроси, опитування і запроси – все зроблене з численними грубими порушеннями норм права і захисту людини, у відсутності захисника, не звертаючи уваги на заперечення та докази.

Заарештований розрахунковий рахунок підприємства – як наслідок, зупинені роботи на десятках других комунальних та бюджетних об’єктах. Роботи не виконуються, матеріали не закуповуються, десятки державних мільйонів із свистом вилітають у слідчій димар…

Чого ми бідні?.. Чи спокійно спить пані слідча Катерина Фалько, спалюючи мільйони гривень, зароблені не її – трудовими руками, і чи гідна пенсія у її батьків, і чи влаштовує її та родичів жебрацька медицина?..

Чого ми бідні?!!

«Укркомплект» – не єдине підприємство з більш ніж 20-річним терміном бездоганної роботи на ринку, з сотнями збудованих об’єктів, яке шановні вказані «внутрішні органи» рубають під коріння сокирою з метою догодити місцевим здирникам та задушити громаду.

Як це назвати? За часів радянської влади це називалося – «врєдітєльство». Чи може ми не праві? Нащо нам агресор?! Свої ж ламають підприємства, ламають людей і долі. Не ламається тільки жадібність і зневага до праці. Не ламається ненажерливість.

…Та ж сама слідча, та ж сама Грушевська громада. Провадження № 42016041490000014 від 26.04.2016 р. КП «Апостоловоагрокомплекс» – півтора роки справа знаходиться «у стадії припинення». А поки земельні ділянки, консолідовані (читай – вкрадені у громади), «засіваються невстановленими особами в період з 28.05.2014 р. по теперішній час».

Чого ми бідні?..

Прикро, що забули все, крім грошей. А не завадило б нагадати собі слова пророка Ісаі:

«Горе тим, що зло називають добром, а добро – злом, що ставлять темноту за світло, а світло за темряву, що ставлять гірке за солодке, а солодке за гірке! Горе мудрим у власних очах та розумним перед собою самим! Горе тим, що хоробрі винце попивати, і силачі на мішання п’янкого напою, що несправедливого чинять в суді за хабар справедливим, а праведність праведного усувають від нього…» (Ісая 5:20-23).

І на останок. Громада готовить позови до суду про стягнення збитків особисто з посадових осіб.

Адміністрація та робітники
підприємства «Укркомплект»
3033

Ошибка в тексте? Выделите её и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить о ней редакции.

По теме:

ДВА В ОДНОМ
Статьи /

Сообщить об ошибке

Пожалуйста, используйте эту форму для коррекции ошибок.
Если вы хотите связаться с нами по другому вопросу — напишите нам.