Мы говорим то, о чём молчат другие Мы говорим то, что вы хотите слышать Мы говорим то, что вы должны знать

Потребитель


Дніпровське ОСББ убезпечилось від комунальної інфляції

18.07.2017 10:39:39

Як ОСББ «Краснопільська, 4а» спрямовує зусилля в напрямку енергоефективності – для збільшення терміну експлуатації будинку і отримання економічного ефекту.

Більшість мешканців Дніпра живуть у будівлях ще радянської забудови, термін експлуатації яких вже вичерпався або добігає кінця. Кожна з них має типові проблеми, які призводять не лише до дискомфортних умов проживання, а й до величезного марнотратства енергоресурсів. Цьогоріч дніпряни особливо відчули збільшення витрат на комунальні послуги. Проте є у місті власники, які змогли запобігти комунальній інфляції. Серед них – мешканці будинку за адресою вул. Краснопільська, 4а.

Про досвід боротьби з шаленими рахунками розповідає мешканка будинку, головний бухгалтер об’єднання співвласників Тамара Мирошниченко.

«З початку існування ОСББ ми захопились ідеєю енергоефективності та активно втілюємо її. У цей період ми провели дуже багато заходів, проте основні здійснили завдяки участі у різних програмах, які передбачали співфінансування», – розповідає пані Тамара. Мешканцям вдалось отримати бажане: в результаті термомодернізації споживання тепла знизилось з 580 до 300 Гкал за весь опалювальний період.

Співвласники трипід’їздної дев’ятиповерхівки вирішили розпочати енергоефективну термомодернізацію ще в 2006 році. Після реєстрації ОСББ, за кошти міського бюджету в будівлі насамперед відремонтували дах.

Участь у конкурсних проектах

Першими програмами, до яких долучилось ОСББ, були конкурси міні­проектів від обласної державної адміністрації (ОДА). Декілька разів об’єднання ставало переможцем відбору Дніпропетровської ОДА. Це дало змогу отримати фінансування для оновлення електрики дому. Саме ця конструкція будівлі в місцях загального користування становила найбільшу проблему енерговитрат.

«Найдужче мене обурювала цілодобова робота освітлення у під’їздах. Навантаження на електроначинку було настільки великим, що у нас повсякчас, в буквальному сенсі, горіли вимикачі. Тому саме поняття «вимикачі» в мене викликало страшенну роздратованість, я просто мріяла впровадити таку систему, де вони будуть зовсім відсутніми.

Я довго шукала і таки знайшла фахівців, які змогли на 100% втілити мій задум. Ми повністю переробили мережу освітлення. Вмонтували LED­лампи та спеціальні астротаймери. Тепер все обладнання працює цілком автономно, самостійно переходить на зимовий чи літній час.

Це дозволяє суттєво економити за рахунок зменшення споживання електрики втричі. А зважаючи на різьке підвищення тарифів, система окупилась за півтора роки», – пояснює Тамара Гаріївна.

Упродовж наступного етапу реновації житла на сходових клітинах старі вікна замінили на нові, енергоефективні. Спочатку квартировласники облаштовували металопластикові конструкції зі склопакетами своїм коштом. А згодом на допомогу прийшло фінансування з обласного бюджету, згідно з програмою, запропонованою ОДА. В результаті такого масштабного заходу мешканці будинку позбавились проблеми витоків тепла.

Бухгалтер ОСББ «Краснопільська, 4а» Тамара Мирошниченко: «З початку існування ОСББ ми захопились ідеєю енергоефективності»

«Мізки» автономної від людини мережі будинкового освітлення, що керується лише рівнем зовнішньої освітленості

Залучення нових технологій

Ще одним важливим рішенням, якому, до речі, більшість мешканців не приділяє достатньо уваги, стало утеплення технічних поверхів з використанням новітніх стандартів. Один поверх теплоізолювали ековатою, другий – пінополіуретаном зі спеціальним напиленням, що мало позитивні наслідки.

Термомодернізація дала свої результати. При значному зниженні витрат тепла температура у квартирах суттєво підвищилась. За словами пані Тамари, навіть у той час, коли опалення відключили, а надворі було ще доволі прохолодно, у помешканнях було 18­-20°С.

На думку експертів, у термомодернізації, насамперед, зацікавлені співвласники будинку. «Якщо співвласники будинку організуються і правильно проведуть комплекс енергоефективних заходів, то відчують різницю: платіжки знизяться удвічі, вартість квартир зросте на 30%, а мешканці ще й отримають відшкодування від держави», – коментує Тетяна Бойко, координатор житлово­комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА.

Допомога з міського бюджету

2016 рік приніс членам об’єднання «Краснопільська, 4а» чергову можливість знизити цифри у комунальних платіжках. Влітку рішенням міськради у Дніпрі було затверджено програму сприяння розвитку ОСББ. За словами співавтора прийнятого муніципального проекту, депутата Олександра Лигіна, бонусами програми став низький відсоток співфінансування для власників квартир в будинку (від 3%) і прозора система відбору учасників.

«Крім коштів ми також дали можливість представникам житлових об’єднань самостійно обирати кваліфікованих підрядників для якісної роботи, що відповідали вимогам їхнього будинку з урахуванням енергоефективності і сучасних технологій», – зазначив Олександр Павлович.

Завдяки фінансуванню з міського бюджету, а це 187 тис. 60 грн, об’єднання «Краснопільська, 4а» здійснило ремонт стоякових квартирних електричних мереж.

«У результаті маємо два під’їзди, з повністю заміненими дротами по квартирах. Ми зробили нову розводку, привели до ладу усі щитові, а це, в свою чергу, нормалізувало подачу напруги в мережі», – поділилась Тамара Мирошниченко.

Програми підтримки для дніпрян

Незважаючи на економічну кризу, воєнні дії в зоні АТО, постійну інфляцію, об’єднання «Краснопільська, 4а» продовжує спрямовувати зусилля в напрямку енергоефективності для збільшення терміну експлуатації будинку і отримання економічного ефекту.

У планах квартировласників ще багато роботи, націленої на утеплення будинку. Для них, як і для інших жителів Дніпра, у місті успішно функціонує ряд програм підтримки реалізації енергоефективних проектів. Серед них:

 «Програма сприяння діяльності об’єднань співвласників багатоквартирних будинків,житлово­будівельних кооперативів та обслуговуючих кооперативів у багатоквартирних будинках міста Дніпро на 2016­2020 роки». Заявки на участь у програмі можна подати з 01.11.2017 по 31.03.2018 до Департаменту житлового господарства Дніпровської міської ради.

 «Програмапідтримкинаселення в енергозбереженні житлового сектору Дніпропетровщини на 2015­2020 роки». Додаткова інформація надається у Департаменті ЖКГ та будівництва Дніпропетровської ОДА або за   тел.: (056) 742­86­50.

 Урядова програма «Теплі кредити». Детальні роз’яснення можна отримати в  Call­центрі Держенергоефективності за тел.: (044) 296­-71-­60, 292-­32-­57 та  e­mail:

[email protected],
[email protected],
[email protected].

Анастасія Ромазова

3890

Всё по теме: Европеец
Ошибка в тексте? Выделите её и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить о ней редакции.
Загрузка...

Сообщить об ошибке

Пожалуйста, используйте эту форму для коррекции ошибок.
Если вы хотите связаться с нами по другому вопросу — напишите нам.