Мы говорим то, о чём молчат другие Мы говорим то, что вы хотите слышать Мы говорим то, что вы должны знать

Потребитель


Енергетична модернізація – реалії Дніпра

26.07.2017 16:44:24

«Термін окупності нового обладнання склав півтора місяці першого опалювального сезону. А у порівнянні з сусіднім будинком економія у комунальних платіжках склала 50%», – поділився результатами голова ОСББ «Гудзон» Михайло Яценко.

Хоча сезон холодів завершився, необхідність скорочення енергоспоживання залишається актуальною. Мешканці багатоповерхівок, на відміну від жителів приватного сектора, мають дбати й про витрати на утримання спільного майна в будівлі. На жаль, частина квартировласників живе ілюзіями, що енергетичні потреби будинку їх не стосуються, тому скептично ставляться до впровадження енергоефективних заходів. Проте в об’єднанні співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) «ГУДЗОН» до питання обслуговування житла поставились відповідально та інноваційно.

«З моменту заселення нашої родини будинок мав безліч недоробок. Але найтяжче було подолати проблему відсутності води. Територіально ми живемо на горі, тому тиск подачі води був дуже низький. Влітку взагалі, через прилеглий приватний сектор, вода сягала лише третього поверху, а ми проживаємо на сьомому. З великим полегшенням я зітхнула, коли у 2012 році була встановлена насосна станція. Нарешті в нас з’явилась бажана вода!» – ділиться мешканка будинку, мати двох дітей, пані Олена Семенченко.

Об’єднання «ГУДЗОН», що знаходиться за адресою пр­т Богдана Хмельницького (вул. Героїв Сталінграда), 108, – це колишній гуртожиток, збудований у 60-­х роках. У 2003 році одна з приватних дніпровських компаній придбала будівлю для повної реконструкції. Згідно з проектом було добудовано два поверхи.

Початок роботи ОСББ

У 2008 році за документами будівельна компанія повинна була передати будинок в руки ОСББ, але, за їхнім задумом, керівником об’єднання мало стати підрядне підприємство. Це підштовхнуло мешканців до оптимізації зусиль і створення ОСББ на чолі з власним головою. У 2009 році ОСББ «ГУДЗОН» офіційно зареєстрували.

У новій оселі жителі зіткнулись з недопрацюваннями в інженерних конструкціях. Членам об’єднання довелось самостійно запускати ліфти, у яких будівельники не проклали навіть кабелів живлення.

Теплову модернізацію жителі почали з реновації системи опалення та її часткової ізоляції поліуретаном. Щоб контролювати  споживання тепла та знизити експлуатаційні витрати, у будівлі встановили тепловий лічильник. Технічні переоснащення здійснили за власний рахунок. На думку Тетяни Бойко, координатора житлово­комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА, це був вдалий крок: «Споживач повинен впливати на обсяг споживання, а не на ціну тепла. Вартість гігакалорії залежить від багатьох чинників, перш за все, ціни газу, тому вплинути на неї споживач практично не може».

«Термін окупності нового обладнання склав півтора місяці першого опалювального сезону. А у порівнянні з сусіднім будинком економія у комунальних платіжках склала 50%», – поділився результатами голова ОСББ «Гудзон» Михайло Яценко.

Пізніше ОСББ загорілося ідеєю мінімізувати втрати тепла на сходових маршах. Насамперед залатали щілини у віконних отворах, а також відремонтували неякісну фурнітуру. Далі – встановили енергоефективні тамбурні двері, завдяки чому в холодний сезон температура у під’їздах зросла на 5­6оС, відповідно у квартирах вона теж підвищилась.

На думку головного спеціаліста енергосервісної компанії (ЕСКО) «КР» Андрія Коваля, термомодернізація – це питання комплексне, що вимагає раціонального підходу. Крім загального утеплення фасаду треба передусім пам’ятати про всі внутрішні конструкції будівлі, утеплення технічних поверхів, облаштування лічильників на всі види ресурсів та встановлення сучасного енергоефективного обладнання у всіх секторах будівлі.

Не оминули мешканці й можливості реально знизити споживання електрики в масштабах усього будинку. Для цього у 2013 році звернулись до програми підтримки населення в енергозбереженні житлового сектору Дніпропетровщини на 2015-­2020 роки, запропонованоїДніпропетровською ОДА. Міні­проект «Втілення енергозберігаючих технологій шляхом використання світлодіодного освітлення місць загального користування, модернізація розподільчої автоматики щитових будинку» отримав фінансування з обласного бюджету в розмірі 46 тис. грн. Як наслідок, в будинку замінили неякісну проводку, яка часом горіла, оновили розподільні шафи. У місцях загального користування та на прибудинковій території облаштували світлодіодні лампи, які працюють за рахунок сучасної автоматики. Після проведених робіт енергоспоживання в ОСББ знизилось на 70%.

За словами Михайла Яценка, в намірах ОСББ «ГУДЗОН» ще багато інноваційних заходів. Насамперед планують встановити  індивідуальний тепловий пункт, а також – сонячні батареї для забезпечення електрикою місць загального користування. Втілити такі заходи мешканці планують завдяки діючим програмам підтримки ОСББ.

Нагадаємо, що для житлових об’єднань Дніпра успішно працюють такі програми:

  1. Програма сприяння діяльності об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, житлово­будівельних кооперативів та обслуговуючих кооперативів у багатоквартирних будинках міста Дніпро на 2016-­2020 роки. Заявки на участь у програмі можна подати з 01.11.2017 по 31.03.2018 до Департаменту житлового господарства Дніпровської міської ради.
  2. Програма підтримки населення в енергозбереженні житлового сектору Дніпропетровщини на 2015­-2020 роки. Додаткова інформація надається у Департаменті ЖКГ та будівництва Дніпропетровської ОДА або за тел.: (056) 742­-86­-50.
  3. Урядова програма «Теплі кредити». Детальні роз’яснення можна отримати в Call­-центрі Держенергоефективності за тел.: (044)296­-71-­60,292-­32­-57 та e­mail: [email protected],[email protected], [email protected]

Анастасія Ромазова

3673

Всё по теме: Европеец
Ошибка в тексте? Выделите её и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить о ней редакции.
Загрузка...

Сообщить об ошибке

Пожалуйста, используйте эту форму для коррекции ошибок.
Если вы хотите связаться с нами по другому вопросу — напишите нам.