Мы говорим то, о чём молчат другие Мы говорим то, что вы хотите слышать Мы говорим то, что вы должны знать

Потребитель


Чи вплине оновлений Закон про державний контроль харчових продуктів на виробників мінеральних та питних вод України?

28.09.2017 13:46:30

Прийняття Закону про державний контроль є дуже важливим як для операторів ринку, так і для кінцевих споживачів.

Наприкінці вересня в конференц-залі інформаційної агенції  «Укрінформ» відбулася зустріч членів Асоціації виробників мінеральних та питних вод України, операторів ринку та експертів галузі, метою якої було налагодження співпраці з Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Про це нам повідомила Прес-служба Асоціації виробників мінеральних та питних вод України.

Зустріч була присвячена останнім нововведенням у законодавчому полі, а саме прийняттю Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин», що повністю вступить в дію 4 квітня 2018 року.

Виконавчий директор Асоціації виробників мінеральних та питних вод України Оксана Бамбура наголосила, що прийняття Закону про державний контроль є дуже важливим як для виробників, так і для кінцевих споживачів. Наразі необхідно чітко налагодити взаємодію операторів ринку з представниками новоутвореного органу Держпродспоживслужби.

Оксана Бамбура

Важливі нововведення Закону, що вплинуть на роботу операторів ринку, в тому числі на виробників мінеральних та питних вод:

  • Запровадження щорічного аудиту зовнішнього митного органу як механізму контролю з боку громадськості. Результати аудитів будуть оприлюднюватися на сайті Держпродспоживслужби;
  • Чітко прописана сума штрафів, що виключає можливість інспекторів визначати розмір стягнень та , як результат, зменшує ризики корупції в галузі;
  • Відшкодування для операторів ринку компенсації у випадку нанесення шкоди посадовою особою за рахунок держави та цієї посадової особи;
  • Деталізований опис процедур арбітражних випробувань, що створює дієвий механізм самозахисту виробників від некомпетентних чи упереджених результатів лабораторних досліджень;
  • Введення попередження від інспектора як форми відповідальності виробника за правопорушення, замість запровадження санкцій.

Один з розробників Закону про державний контроль, голова Правління «Ліга виробників харчових продуктів» Геннадій Кузнєцов, під час виступу на заході, зазначив: «У Законі ми намагалися врівноважити права та обовязки як операторів ринку, так і державного органу, що їх контролює. Відповідь на те, чи вдалося нам це, зможемо отримати лише після підписання всіх підзаконних актів».

 Геннадій Кузнєцов

Отже, оновлений Закон про державний контроль харчових продуктів має на меті вберегти виробників від некомпетентності та упередженого ставлення з боку органів контролю.

Він чітко прописує, які штрафи можуть стягуватися з операторів ринку та зменшує ризики корупції.

Проте результати від нововведень представники компаній зможуть відчути повною мірою лише після того, як законодавчі норми повністю вступлять в дію.

1981

Всё по теме: Европеец
Ошибка в тексте? Выделите её и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить о ней редакции.
Загрузка...

Сообщить об ошибке

Пожалуйста, используйте эту форму для коррекции ошибок.
Если вы хотите связаться с нами по другому вопросу — напишите нам.