Мы говорим то, о чём молчат другие Мы говорим то, что вы хотите слышать Мы говорим то, что вы должны знать

Театр


Дніпровський театр Шевченка запрошує на мюзикл «Скрипаль на даху»

17.10.2017 17:00:07

Прем`єра мюзикла Джеррі Бока відкрила 100-й ювілейний сезон театру!

Дніпровський академічний український музично-драматичний театр ім. Тараса Шевченка

представляє

Шедевр світової культури

мюзикл «Скрипаль на даху» Джеррі Бока

Важко зустріти театрала, та й не тільки театрала, який не чув би про відомий американський мюзикл знаменитого композитора Джеррі Бока «Fiddler on the Roof» («Скрипаль на даху») за мотивами творів класика єврейської літератури Шолом-Алейхема, а також про однойменний художній фільм, який отримав три Оскара, в тому числі за кращу музику.

У 2004 році режисер і композитор народний артист Росії Володимир Назаров ознаменував відкриття свого Державного музичного театру національного мистецтва саме цією постановкою, але абсолютно в іншій інтерпретації. Від мюзиклу «Fiddler on the Roof» (Скрипаль на даху) залишилася тільки назва та кілька музичних номерів. Володимир Назаров наповнив мюзикл новими сценами з Шолома-Алейхема, радикально змінив фінал і доповнив музичне оформлення безліччю старовинних єврейських мелодій, знайдених в архівах Московської синагоги. Сюжетну канву Володимир Назаров запозичив з п’єси Григорія Горіна «Поминальна молитва».

Мюзикл був номінований на премію «Золота маска» в чотирьох номінаціях! Він мав великий успіх на багатьох сценах Європи, в тому числі в Україні. На сцені Дніпропетровського академічного театру опери та балету побачили «Скрипаля на даху» майбутні меценати Дніпра і загорілися ідеєю мати його в репертуарі одного з рідних театрів.

2014 року за активну підтримку України, за публічне засудження анексії Криму і антинародної діяльності російського ТБ, Володимир Назаров був позбавлений створеного ним театру і будь-якої можливості працювати в Росії.

2015 року В.Назаров, почесний громадянин Новомосковська, переїхав на постійне місце проживання на свою батьківщину, в Україну, де відновив активну діяльність по розвитку музично-театральної культури. Написав і поставив в Дитячому оперному театрі  Києва оперу «Жив собi пес», а в кінці року був запрошений в Дніпро з проханням поставити свого «Скрипаля» на сцені Дніпровського академічного українського музично-драматичного театру ім. Шевченка, яким керує справжній патріот України, віддана своїй батьківщині та мистецтву заслужена артистка України Оксана Іванівна Петровська.

Меценати міста допомогли оснастити театр новою унікальною звуковою та освітлювальною апаратурою, посприяли виготовленню декорацій, костюмів та реквізиту. Вони здійснюють постійний моніторинг і допомагають усувати дрібні перешкоди на шляху до втілення грандіозного задуму, за що їм глибока подяка.

Режисер-постановник – нар. арт. Росії Володимир Назаров.

Художник-постановник – Ольга Костюкова.

Головний диригент та автор перекладу віршів Олександра Шишо-ва — Юрій Бєднік.

Балетмейстер – Олексій Коваленко.

Завідуючий літературною частиною театру і автор перекладу п’єси Г.Горіна «Поминальна молитва» – Віктор Шевченко.

Короткий зміст

Дія відбувається в Україні, в селі під назвою Анатівка, в 1905 році, де живуть євреї, росіяни та українці. Тев’є-молочник живе бідно, при цьому маючи зі своєю дружиною Ґолдою (засл. артистки України Оксана Петровська та Ірина Медяник) п’ятьох дочок. Не маючи приданого, Тев’є покладає великі надії на Бога, з яким веде філософські бесіди.

Далекий родич Менахем-Мендл (засл. арт. України Віктор Гунькін) намагається посватати дочок за багатих женихів, але в решті-решт доброта Тев’є і Ґолди дає можливість дочкам вийти заміж за тих, кого вони кохають. Старша дочка Цейтл (Вероніка Голованьова, Світлана Сушко) виходить заміж за бідняка Мотла-кравця (Ярослав Безкоровайний), середня Ґодл (Яна Корольова (Григоришина, Наталія Штернер) – за революціонера Перчика (Олексій Таран, Дмитро Прищепо), а третя Хава (Тетяна Лоза) – за хлопця Федька, писаря (Василь Петрушко, Максим Подорожний).

Ще двом дочкам рано заміж, але вони з великим ентузіазмом беруть участь у долі старших сестер. Це Шпринца (Валерія Шеховцова) і 8-річна Бейлка (Ліза Капустіна)

Незабаром євреїв Анатівки виселяє царська влада «за межу осілості». Сім’я Тев’є в горі покидає рідні місця.

 * * *

Мюзикл отримав абсолютно нове сценічне оформлення (сценограф Ольга Костюкова).

На головну роль Тев’є-молочника театр визнав можливим запросити кращого її виконавця з Росії Ігоря Томілова, лауреата Національної музичної премії «Овація» який блискуче вивчив роль  українською мовою.

У виставі також задіяні неймовірно талановиті актори театру, такі як: нар. арт. України Григорій Маслюк (Лейзер-Вольф, м’ясник), нар. арт. України Михайло Чернявський (Степан-тесляр), засл. артистка України Наталія Тафі, Наталія Штернер (Фрума Сара), засл. артист України Валерій Мойсеєнко, Ігор Кирильчатенко (Урядник), Олена Завгородня, Влад Олійник та ін. ( «Патріоти» Росії). У масових сценах задіяні майже всі артисти драми та балету, а також  оркестр театру.

Ми сподіваємося, що мюзикл стане яскравою подією в культурному житті не тільки Дніпра, а й усієї України. Вже зараз, на репетиціях, видно грандіозний масштаб постановки, її безперечні переваги, основані на високому професіоналізмі постановочної групи і артистів театру і його самовідданого директора засл. арт. України Оксани Петровської.

Прем’єрні покази відбудуться 17 (в 18:30), 18 (в 17:00) і 29 жовтня (в 17:00), а також 10 (18:30) та 11 (17:00) листопада.

Квитки можно придбати в інтернет-касі та у касі театру (вул. Воскресенська, 5).

Когда: 11 ноября 2017 в 17:00
Где: Днепровский театр им. Шевченко
Цена: 70-350 гривень
2825

Ошибка в тексте? Выделите её и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить о ней редакции.
Загрузка...

Сообщить об ошибке

Пожалуйста, используйте эту форму для коррекции ошибок.
Если вы хотите связаться с нами по другому вопросу — напишите нам.