Мы говорим то, о чём молчат другие Мы говорим то, что вы хотите слышать Мы говорим то, что вы должны знать

Происшествия


Новий напад на адвоката

01.12.2017 14:59:57

Це все відбулося в залі судового засідання судді Апостолівського районного суду Кодрян Л.І., яка жодної реакції на незаконний штурм суду, явну неповагу працівників апостолоівської поліції не зробила.

14 листопада 2017 року працівники поліціїї, відчуваючи безкарність і проявляючи явну неповагу не тількт до мене, як адвоката, але й явну неповагу до суду, здійснили напад прямо в залі засідань Апостолівського районного суду.

В цей день, в Апостолівському райсуді слідчим суддею Кодрян Л.І. розглядалась моя скарга від 19.10.2017 року в інтересах підозрюваного Шаталова Ю.В. в рамках кримінального провадження №12017040410000537, порушеного слідчою СВ Апостолівського відділення поліції Нікопольського відділу поліції ГУНП в Дніпропетровській області старшим лейтенантом поліції Фалько К.В. за ч. 1 ст. 366 та ч. 2 ст. 191 КК України.

Я представляю інтереси Шаталова Ю.В.

До 14.11.2017 року мною були подані дві скарги про відвід слідчої Апостолівскої поліціїї Фалько К.В. – через те, що вона, виходячи за рамки наданих їй повноважень, двічі здійснила напад на дружину і малолітню 6­річну дитину Шаталова Ю.В., які мешкають за межами Апостолівскього району, в м.Покров.

Слідча суддя Апостолівскього районного суду Кодрян Л.І., яка розглядала подані мною скарги, дії слідчої Фалько раніше визнала правомірними, і в задоволенні моїх скарг було відмовлено.

Коли я та Шаталов Ю.В. 14.11.2017 року, приблизно в 12:20, були запрошені до зали суду №3, проявляючи явну неповагу до суду, в зал ввірвався громадянин в спортивному одязі, інший громадянин в цивільному став у дверях зали суду, випустив прокурора, який швидко вибіг з зали суду, але який повинен бути в залі суду, закрив двері суду, а після цього молодик в спортивному подивився на фотокартку, що була в нього в руках, звірив зображення на ній з лицем мого підзахисного, а потім ухватив його за лацкани куртки, намагаючись витягти Шаталова Ю.В. з зали суду з метою зірвати судове засідання.

Як пояснив молодик в спортивному одязі, є ухвала про затримання Шаталова Ю.В. та доставлення його до слідчої Апостолівскього відділу поліціїї Фалько К.В.

Я представився захисником Шаталова Ю.В. і показав відповідні документи, на що отримав відповідь від молодика в спортивному одязі: «А мені на*рать».

На мій запит повідомити, що це за людина, особа в спортивному одязі намагався вирвати в мене справу, в якій знаходились копії скарг та заяв в рамках кримінального провадження №12017040410000537, при цьому ця особа в спортивному назвалася начальником сектору кримінальної поліції Апостолівського відділення поліції Нікопольського відділу поліції – Кортовським Ігорем Володимировичем, при цьому він махнув переді мною посвідченням «старого зразка», в якому було зазначено зовсім інше – не начальник, а «заступник начальника сектору».

Кортовський І.В. повідомив, що він не дозволить провести судове засідання, так як слідча СВ Апостолівського відділення поліції Нікопольського відділу поліції ГУНП в Дніпропетровській області старша лейтенант поліції Фалько К.В. надала йому доручення затримати Шаталова Ю.В. і доставити його у відділ поліції до неї.

В даному разі саме слідча Фалько К.В.була зацікавлена у зриві судового засідання, так як саме в цьому судовому засіданні розглядалаль справа про її відвід від розслідування кримінального проваджененя.

На моє заперечення про незаконні дії працівника поліції та на моє прохання про надання ухвали слідчої судді про затримання Шаталова Ю.В., особа в спортивному одязі, що назвався начальником сектору кримінальної поліції Нікопольського відділу поліції Коржовським І.В., показав мені непристойний жест рукою, а коли я почав знімати його незаконні дії на фотоапарат, то він декілька раз, показуючи прийоми рукопашного бою, наотмаш вдарив мене по руці з метою вибити фотоапарат і заставити припинити фотофіксацію його незаконних дій.

Після того, як я декілька раз повідомив особу в спортивному одязі, що назвалася начальником сектору кримінальної поліції Нікопольського відділу поліції, що він діє в незаконний спосіб, він сказав, що вернеться з підмогою, і тоді мені мало не покажеться.

Дивно, що всі працівники Апостолівскього районного суду, і тому числі судді Кодрян Л.І., секретар судового засідання, помічники та судові розпорядники, заховались, як заховався і прокурор, який повинен був знаходитись в судовому процесі.

Судове засідання все­таки відбулося, але коли слідча суддя Кодрян Л.І. пішла в нарадчу кімнату, в зал Апостолівського районного суду з кривою усмішкою ввірвася начальник слідчого відділення Апостолівського відділу поліції Накрапас Олександр Олександрович, заступник начальника – начальник слідчого відділення Апостолівського відділення поліції Нікопольського відділу поліції.

В зал суду ввірвалися і інші особи в цивільному, які почали проводити відеозйомку, при цьому Накрапас О.О. повідомив, що йому слідча Фалько К.В. доручила вручити постанову, – при цьому це була не ухвала слідчого судді про затримання, про яку говорив попередній нападник в цивільному, що назвався начальником сектору Апостолівскього відділення поліції, а постанова слідчого відділу поліції Фалько К.В. про зупинення досудового слідства і оголошення Шаталова Ю.В. в розшук.

Постанова про розшук Шаталова Ю.В., який нікуди не дівався і був присутній не тільки на допиті у слідчої Фалько К.В., а й на всіх судових засіданнях, та постанова про зупинення досудового розслідування були явно виконана «наспіх» – з метою виправдати незаконий арешт, затримання та доставлення громадянина Шаталова Ю.В. в Апостолівський відділ поліціїї.

Дії нападника – начальника сектору кримінальної поліції Нікопольського відділу поліції  Кортовського І.В. – я повязую із своєю професійною адвокатською діяльністю.

Відповідно до цього, його дії підпадають під ознаки злочину, що передбачений відповідними статтями КК України за нанесення тілесних ушкоджень, а також ст. 364 КК України «Зловживання владою або службовим становищем».

Відповідно до статті 397 КК України «Втручання в діяльність захисника чи представника особи», особа несе відповідальність за:

1. Вчинення в будь­якій формі перешкод до здійснення правомірної діяльності захисника чи представника особи по наданню правової допомоги або порушення встановлених законом гарантій їх діяльності та професійної таємниці – карається штрафом від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.

Відповідно до статті 398 КК України «Погроза або насильство щодо захисника чи представника особи» несе відповідальність:

2. Умисне заподіяння захиснику чи представнику особи або їх близьким родичам легких або середньої тяжкості тілесних ушкоджень у зв’язку з діяльністю, пов’язаною з наданням правової допомоги, – карається обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.

3. Умисне заподіяння тим самим особам у зв’язку з діяльністю, пов’язаною з наданням правової допомоги, тяжкого тілесного ушкодження – карається позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років.

Дії начальника слідства Апостолівскього відділу поліції Накрапаса О.О. я повязую із своєю професійною адвокатською діяльністю.

Але не це страшно.

Дійсно, адвокатів б`ють і вбивають за їх правову позицію.

Дійсно, невігласи поліцейські ототожнюють адвоката із злочинцем.

Але страшно те, що це все відбулося в залі судового засідання судді Апостолівського районного суду Кодрян Л.І., яка жодної реакції на незаконний штурм суду, явну неповагу працівників апостолоівської поліції не зробила.

Як додаток: слідча суддя Апостолівського районного суду Кодрян Л.І. мою заяву про відвід слідчої Апостолівського відділу поліції не задовольнила, а відповідно до цього, дії поліцаїв були слідчою суддею Апостолівського раойнного суду Кодрян Л.І. в третє були визнані законними.

 

Адвокат, захисник 

Кононенко О.В.

На фото – рука начальника сектору кримінальної поліції Апостолівського відділення поліції Нікопольського відділу поліції, якою він намагався в залі суду вибити у адвоката телефон.

3989

Ошибка в тексте? Выделите её и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить о ней редакции.

По теме:

Загрузка...

Сообщить об ошибке

Пожалуйста, используйте эту форму для коррекции ошибок.
Если вы хотите связаться с нами по другому вопросу — напишите нам.