Мы говорим то, о чём молчат другие Мы говорим то, что вы хотите слышать Мы говорим то, что вы должны знать

Потребитель


Рекет в законі

01.02.2018 17:19:01

За інформацією, отриманою у виробника газових лічильників, звернень на завод для спростування звинувачень про втручання в роботу лічильника багато.

З заяви Ірини К. до Національної комісії з регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП):

«Коли почали зростати ціни на газ, ми встановили твердопаливний  котел і з 2014 року користуємось ним для опалення будинку. Дорогий газ використовуємо лише для приготування їжі і споживаємо до 10 куб. м газу на місяць. Щомісяця контролери газової служби знімали покази лічильника і, мабуть, перевіряли цілісність пломб. Все було гаразд, і питань до нас, а у нас – до них багато років не було.

А вже через 10 днів прийшли два контролери – і прямо до лічильника. Сонце світило у вік­но, до того ж я ввімкнула світло біля лічильника і підставила стілець, щоб очі контролера були проти віконця лічильника.

Контролер попросив ліхтарика, щоб підсвітити. Я їм говорю, що мені навіть здаля видно цифри, але вони вперто просили принести ліхтарик.

Коли я, не знайшовши ліхтарика, повернулася, скло в лічильнику разом з пломбою було відірване, і я подумала, що це було зроблено через необачність, бо коли я виходила,  лічильник ще був неушкоджений.

Вони зняли пошкоджений лічильник, поставили з обмінного фонду інший (підсвічуючи ліхтариком свого мобільного телефону), опломбували і склали акт, заспокоюючи, що все буде гаразд, попросили його підписати (я ще поспівчувала, що у них будуть неприємності за неумисне пошкодження лічильника, і вони знітилися).

Я помилилася – неприємності прийшли до мене: мене звинуватили в крадіжці газу і нарахували 10.220 грн штрафу і оплати газу, який ми не споживали».

В нашому селі таких постраждалих відгукнулися троє: Ірина К., Людмила Х. і Софія П. У всіх аналогічні історії з проханням «ліхтарика» або документа про останню «повірку лічильника» і лише після цього виявлення «пошкодження пломби».

Судячи з явки чисельних «крадіїв газу» на комісію з розгляду питань про порушення користування газом – цей вид рекету набув масового характеру.

Софія П. мешкає в Києві, а в селі Межиріч (Павлоградський район – ред.) після смерті свекрів з 2008 року – будинок використовували наїздами, як літню дачу і для вирощування городини. З тих пір вода з системи опалення злита і біля газового котла труба­ «обратка» зіржавіла до дір. Користувалися газовою плитою лише влітку для приготування їжі. Вона взяла довідку з сільської ради – що вона в селі постійно НЕ ПРОЖИВАЄ.

Та це їй не допомогло – нарахували санкцій 5.107,63 грн «за крадіжку газу». Її цим знищили, як людину – в неї зріс тиск, підвищився цукор в крові, порушився сон, закріпився стан безвиході і пригніченості. (Вона вже була готова заплатити грошима, які збирає на пам’ятник чоловікові, який минулого року помер: «Нехай цим нелюдам буде на лікарства, гроби і пам’ятники»).

Людмила Х. розказує:

«Після проходження всіх формальностей мені призначили виплатити штраф 5.217 грн. Я йшла містом і ридала. На мене оглядалися люди, але я не могла зупинити ридання – адже я ні в чому не винна».

Щоб довести свою невинуватість, Людмила відправила лічильник для експертизи на завод­виробник в м.Київ, але один з членів павлоградської комісії зі здібностями Вольфа Мессінга впевнено «передбачив», що це не допоможе. Не помилився, бо неправомірне втручання павлоградської «експертизи» в лічильний механізм зробило це неможливим.

На намір скривджених людей звернутися до суду «комісійники» їх шантажують тим, що це буде марна плата на покриття судових витрат – краще заплатіть одразу призначену вам суму штрафу –дешевше обійдеться (бо до того ж, наросте пеня).

А тепер – про суди, про адвокатів і судову «реффформу».

Немає адвокатів, які взялись би виграти такий суд.

Ті, хто спланував і організував цю бандитську схему рекету, покладаються на бездоказовість позицій захисту потерпілих – і тому гарантоване визнання судом їх крадіями­злочинцями. Хоча це не так.

По­-перше. Обвинувачені «крадії» звинувачення в зриві пломб покладають на так званих «контролерів». І суду, перш ніж висунути звинувачення, необхідно встановити винуватця.

По­-друге. У споживачів газу мотивацій красти немає.

Ірина топить твердопаливним котлом. Який сенс було на нього витрачатися, монтувати в опалювальну систему, якщо через 10 днів після останньої перевірки можна, розбивши в друзки лічильник, красти газ?

Людмила живе одна. Щоб економити газ, підтоплює дровами  (і всім, що горить), в хаті порається тепло вдягнена, на ніч кладе під ковдру пляшку з гарячою водою.

Софія буває в селі наїздами: посадка городини, прополка, збір урожаю і консервація – кража мізер, ризик непомірний (та і злочинних думок у наших моральних, добрих, наївних жінок – не виникає).

По­-третє. Спостерігається раптовий підозрілий сплеск масового збожевоління незнайомих між собою людей і безглуздого зриву ними пломб. Напрошується висновок: ця акція спланована і організована газовою службою, де можлива змова або вказівка «зверху».

По­-четверте. Викликає підозру й те, що до Павлоградського району для таких «перевірок» залучають слюсарів з інших районів, зокрема, Синельниківського, Васильківського, Покровського. Можливо, порушення пломб здійснюється при попередньому знятті показів лічильника (бо хто з нас після «зняття показів» перевіряє цілісність пломб?), а слюсарі з чужого району «виявляють» порушення (бо своїм би за це рано чи пізно односельці, які в роботу лічильника не втручались, набили би морду – це по мінімуму).

По-­п’яте. Нащо вони возять з собою лічильники з обмінного фонду?

По-­шосте. Цифри «штрафів» взяті «зі стелі».

Ситуація, в якій злочин є, а винуватець не визначений, як правило, вигідна тому, хто вчинив злочин, стовідсотково покладаючись на безкарність. Це не є прямим доказом, але шантаж «додатковими судовими витратами» вказує на злочинця. У наших т. зв. «крадіїв газу» такої гарантії потрібного судового рішення немає.

Якщо злочин є, а винуватець не залишив слідів (чи в іншому, не передбаченому законом випадку) – справа має розглядатися судом присяжних. Судова практика царської Росії дає чисельні приклади успішного і справедливого вирішення присяжними подібних справ.

В нашій Конституції передбачено і суд присяжних, і участь в судах народних засідателів, але ці положення саботовані олігархічною владою (як і багато інших декларативних положень Конституції) або нейтралізовані повзучою роками т. зв. «судовою реформою», мета якої – позбавити людину судового захисту.

Суд присяжних у нас не практикується від 1917 року; а народні засідателі законом 3388­VI від 19.05.2011 р. (за Януковича) виключені з розгляду кримінальних та інших важливих справ, що розв’язало руки суддям для корупційних змов зі злочинцями (як в нашому випадку) і для замовних одноосібних суддівських рішень (без засідателів) – наприклад, для посадки наших патріотів, добровольців майдану, які пішли на фронт і зупинили російських окупантів.

Наявність суду з народними засідателями (а тим більше суду присяжних) могло б бути надійним запобіжником від замовних штрафів та посадок.

І взагалі: поява «рекету в законі» наводить на думку, що почалася передвиборча кампанія збирання коштів на «біг­морди» і «гречку» для підкупу виборців на наступних парламентських виборах. Цей «общак» треба шукати за реквізитами, вказаними в спеціально створеному окремому рахунку для сплати газових штрафів.

1) За інформацією, отриманою у виробника газових лічильників,  звернень на завод для спростування звинувачень про втручання в роботу лічильника багато. А в НКРЕКП на запитання про кількість повідомлень про втручання споживачів у лічильники, ще й перепитали: «По газу чи по електроенергії?». Цікаве питаннячко.

2) Прошу наших адвокатів­-патріотів, а також правозахисні організації не просто допомогти нашим постраждалим, а й відсудити пред’явлені їм санкції в подвійному розмірі – за замах на їх честь, гідність, здоров’я і життя.

Володимир Степаненко

2436

Ошибка в тексте? Выделите её и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить о ней редакции.

По теме:

Загрузка...

Сообщить об ошибке

Пожалуйста, используйте эту форму для коррекции ошибок.
Если вы хотите связаться с нами по другому вопросу — напишите нам.