Мы говорим то, о чём молчат другие Мы говорим то, что вы хотите слышать Мы говорим то, что вы должны знать

Политика


Корисні кадри

14.03.2018 14:11:50

«Ниточки» від фірми, яка зазначена у декларації директора Управління капбудівництва Дніпропетровської облдержадміністрації за 2016 рік як місце роботи його дружини, ведуть до фірми, яка виграла тендерів у цього управління на найбільшу суму.

Перевірка декларацій керівників департаментів, які працюють у Дніпропетровській облдержадміністрації більше п’яти років, продовжується. Минулий матеріал стосувався декларації директора Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва Дніпропетровської облдержадміністрації (ДніпроОДА) Андрія Коломойця.

Цього разу проаналізуємо декларацію Олександра Кушвіда, директора Управління капітального будівництва Дніпропетровської ОДА, яке наприкінці 2017 року перетворилося у Департамент. 

Шлях до облдержадміністрації 

Біографічну довідку про Олександра Кушвіда ДніпроОДА відмовилась надати, посилаючись на те, що цей документ – для службового користування.

Але що відомо про чиновника із відкритих джерел? Інформація про нього є у історично-презентаційному виданні «Придніпровська державна академія будівництва та архітектури» (ТОВ «Видавничий центр «Логос Україна», 2017).

Народився 1 березня 1966 р. у м. Дніпропетровську, вчився за спеціальністю «Промислове та цивільне будівництво».

Професійну діяльність розпочав у 1990-му, працюючи на посадах майстра та виконроба спеціалізованого управління «Спецбуд» тресту «Дніпровантажбуд» м. Дніпропетровська.

З 1992 до 1995 р. був виконробом, директором МП «Спецбуд».

В липні 1995 р. призначений генеральним директором ТОВ «Проектно-конструкторська фірма «Будівельна компанія».

З жовтня 2000 р. до січня 2006 р. обіймав посаду директора ТОВ «Будівельна компанія «Регіон» у Дніпропетровську.

З січня 2006 року Олександр Кушвід працює в Управлінні капітального будівництва ДніпроОДА.

За даними аналітичної платформи YouControl, Олександр Кушвід очолював Управління з 2008 по 2010 роки, а також – з 2011 року.

Інформація у його деклараціях за 2014-2016 роки підозр не викликає: немає ані дорогих авто, ані елітної нерухомості, дружина працює в приватному бізнесі. У кожного по квартирі ще з 90-х.

Недобудований будинок у Підгородньому у 134 м2, розташований, вочевидь, на території садового товариства «Левада». Зокрема, у власності декларанта з 1992 року є земельна ділянка на території цього товариства у Підгородньому.

Наприкінці 2014 року Олександру Кушвіду за договором дарування перейшов батьківський житловий будинок на околиці Дніпра, у селищі Таромське.

У чиновника було стареньке авто Mazda Xedos 9 (2001 р. в.) та у 2017 році він його продав за 165 тис. грн.

Сукупний дохід сім’ї за 2016 рік – 211 тис. грн, з них майже 170 тис. – річна зарплата чоловіка. На рахунках у банку в Олександра Кушвіда $7 тис. та 40 тис. грн.

Диплом за «провал»?

В історично-презентаційному виданні «Придніпровська державна академія будівництва та архітектури» зазначено, що Олександру Кушвіду неодноразово вручали подяки та відзнаки.

Цікаво, що в 2016 році Управління капбудівництва навіть нагородили Дипломом I ступеня за результатами Конкурсу на кращі будинки і споруди, збудовані та введені в експлуатацію на території України в 2015 р. у номінації «Об’єкти інженерно-транспортної інфраструктури» – за спорудження об’єкта «Пішохідні переходи закритого типу в різних рівнях із проїзною частиною на проспекті Газети «Правда» в м. Дніпропетровську (будівництво першої черги)».

Мова йде про багатостраждальний надземний перехід на проспекті, який вже перейменовано на «Слобожанський». Передбачивши ескалатор та сходи, проектанти забули про ліфти, і замість них інвалідні візки переносить співробітник комунального підприємства, що викликало обурення.

Тобто, перехід зробили «ворожим» для людей з інвалідністю.

 

Крім того, об’єкт не могли відкрити кілька років, а будівництвом зацікавилися правоохоронні органи. Серед підозрюваних – і колишній співробітник Управління капітального будівництва Дніпропетровської облдержадміністрації, який, як вважає слідство, підписав акти виконаних робіт  із неправдивими даними про об’єми робіт.

До речі, генпідрядником будівництва було ТОВ «Майстер-Буд», в складі співзасновників якого ще минулого року був Дмитро Мішалов, батько попереднього секретаря Дніпровської міської ради Вячеслава Мішалова. У жовтні 2017 року міський голова Дніпра Борис Філатов заявив у Facebook, що цій компанії запропоновано розірвати контракт та залишити будмайданчик у зв’язку зі зривом терміну реконструкції дніпровської Набережної Перемоги.

Тим не менш, Управління капбудівництва Олександра Кушвіда, здається, підрядником задоволене, ТОВ «Майстер-Буд» – одне з одержувачів найбільших коштів: з 2010 року – більше ніж на 300 млн грн.

З ФПГ «Приват»

На що ще можна звернути увагу? На місце роботи дружини Олександра Кушвіда. У 2015 та 2016 роках Алла Кушвід отримувала «заробітну плату, за основним місцем роботи» у ПАТ «УАПКТІ «Укрстальпроект».

За словами чиновника, його дружина працює на зазначеній фірмі ще з 1998 року.

Ланцюжок від «Укрстальпроекту» веде до фірми, з якою Управління Олександра Кушвіда уклало договорів на найбільшу суму – 700 млн грн.

Кінцевим бенефіціарним власником (контролером) «Укрстальпроекту», за даними реєстру юросіб, є Ірина Варфоломєєва. Вона ж зазначена керівником Корпорації «Інформаційні системи України» з літа 2017 року. Ці дві фірми, вочевидь, входять до фінансовопромислової групи (ФПГ) «Приват» Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова.

За даними аналітичної платформи YouControl, співзасновником «Укрстальпроекту» був КБ «ПриватБанк». У 2014-му головою наглядової ради зазначеного акціонерного товариства було обрано на три роки Володимира Мацака, керівника Дніпропетровського регіонального відділення «ПриватБанку».

ПАТ навіть надавало банку приміщення, довкола якого, до речі, зараз починаються судові баталії. На початку 2018-го «Укрстальпроект» подало позов проти вже державного «ПриватБанку» про розірвання договору оренди та повернення приміщення у м. Дніпро.

А у банку кажуть, що приміщення підприємство просто подарувало ще в 2004 році, про що йдеться в акті його приймання-передачі. Виглядає, що колишні власники «ПриватБанку» намагаються повернути собі частину нерухомості.

Що стосується корпорації «Інформаційні системи України», то її співзасновник – ТОВ «ТК «Приват ТБ Дніпро» – дніпровський 9 Канал, на сайті якого вказано, що власниками телекомпанії є Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов.

Ще одним співзасновником зазначеної вище корпорації є ТОВ «Приват-фінансист». Воно, в свою чергу, – співзасновник ТОВ «Рубікон-Трейдінг» (порушено справу про банкрутство).

ТОВ «Рубікон-Трейдінг» було визначено генеральним підрядником будівництва найбільшого у світі єврейського комплекса «Менора» у м. Дніпро на замовлення Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова. Співзасновником цього підприємства, як і ТОВ «Рубікон-Моноліт», є Григорій Козинській (для кращого сприйняття дивіться схему).

З 2014 року з ТОВ «РубіконМоноліт» Управління капбудівництва Олександра Кушвіда уклало контрак тів приблизно на 700 млн грн. А до того Управління уклало один контракт із ТОВ «РубіконТрейдінг», при чому «виграний» нахабно.

Восени 2013-го «Лица» писали, що конкурсні торги на ремонт п’ятого блоку Дніпропетровської обласної дитячої клінічної лікарні (вул. Космічна, 13) «розіграли» фірми однієї будівельної групи: ТОВ «Рубікон-Трейдінг» та ТОВ «Агат ЛТД». Про те, що фірми входять до однієї будівельної групи, було написано просто на їх сайті.

Пізніше цю інформацію з сайту видалили.

Те, що Алла Кушвід працює в «Укрстальпроекті», а «Рубікон-Моноліт» заробляє сотні мільйонів гривень завдяки Департаменту, очолюваному її чоловіком, може бути простим збігом.

Може.

А може і ні…

Антон Філіппов

3098

Ошибка в тексте? Выделите её и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить о ней редакции.
Загрузка...

Сообщить об ошибке

Пожалуйста, используйте эту форму для коррекции ошибок.
Если вы хотите связаться с нами по другому вопросу — напишите нам.