Мы говорим то, о чём молчат другие Мы говорим то, что вы хотите слышать Мы говорим то, что вы должны знать

Политика


Президентство Тимошенко – шанс для нового початку та прогресивного розвитку країни, – Андреас Умланд

12.12.2018 15:26:27

За результатами соцопитувань Юлія Тимошенко є фаворитом президентських перегонів, а її «Батьківщина» впевнено перемагає на парламентських виборах.

Багато західних спостерігачів хотіли б зміни керівництва України після президентських виборів 2019 року.

Найвірогіднішим сценарієм є обрання Юлії Тимошенко, адже станом на листопад 2018 року вона є фаворитом перегонів, а її «Батьківщина», відповідно до соцопитувань, впевнено перемагає на парламентських виборах. 

Про це пише у своїй статті для Atlantic Council старший науковий співробітник Інституту євро-атлантичного співробітництва в Києві Андреас Умланд.

За його словами, перспектива приходу до влади Юлії Тимошенко повинна також розглядатися, як шанс для нового початку, покращення відносин і прогресивного розвитку країни загалом.

Автор блогу звертає увагу на те, що Тимошенко стала б першою у східнослов’янському світі жінкою-президентом. Це саме по собі буде вартим уваги досягненням в контексті неорадянських моделей поведінки, які історично не надто підтримують владу жінок, вважає Умланд.

 «Тимошенко вже зламала бар’єри, коли у 2005 році стала першою жінкою-прем’єр-міністром. А її обрання на президентську посаду було б величезним кроком вперед щодо гендерної рівності на всьому пострадянському просторі», – зазначає старший науковий співробітник Інституту євро-атлантичного співробітництва в Києві.

По-друге, за останні 20 років Тимошенко вдалося побудувати прозахідну партію під назвою «Батьківщина», створення якої зміцнило українську демократію. У «Батьківщини» є функціонуючі регіональні та місцеві осередки,  фракція присутня в українському парламенті протягом багатьох років, а партія є членом-спостерігачем Європейської народної партії.

«Батьківщина» популярна не лише через особистість Тимошенко, але і через свої соціально-економічні ініціативи», – пише Андреас Умланд.

По-третє, Тимошенко відрізняється від пострадянських призначенців. На думку журналіста, «вона з іншого матеріалу, ніж Кучма, Ющенко, Янукович і Порошенко,  жодного з яких ні разу не заарештовували за всю їхню політичну кар’єру».

«Можна сказати, що два арешти Тимошенко як опозиційного політика свідчать про страх її опонентів перед її рішучістю, а не про якісь надзвичайні проступки», – зазначив автор.

Нарешті, протягом останніх місяців Тимошенко та її партія провели низку добре-організованих конференцій під назвою «Новий курс», які передбачали широку участь та плюралістичні дискусії. 

 

824

Материал размещен на коммерческой основе.
Ошибка в тексте? Выделите её и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить о ней редакции.
Загрузка...

Сообщить об ошибке

Пожалуйста, используйте эту форму для коррекции ошибок.
Если вы хотите связаться с нами по другому вопросу — напишите нам.