Мы говорим то, о чём молчат другие Мы говорим то, что вы хотите слышать Мы говорим то, что вы должны знать

Политика


Іван Ступак: «Ми працюємо для людей»

27.01.2012 15:24:00

Замгубернатора відповів лише на питання, які були надіслані по електронній пошті, виявившись неготовим зустрітись з журналістами «Лиц».

Ідея записати інтерв'ю з заступником губернатора Дніпропетровщини Іваном Івановичем Ступаком виникла в той момент, коли у журналістів «Лиц» з'явилося багато інформації про створення «безкоштовної аварійної служби» в Бабушкінському районі. Аварійка, як виявилось, являється підрозділом скандальної дніпродзержинської фірми КУКЖ, власником якої є людина з подвійним громадянствомУкраїни і США – Володимир Дубинський, проти якого в США порушено кримінальну справу.

А на бігбордах в Бабушкінському районі наголошується, що «аварійна служба створена за підтримки Івана Ступака».

Ще ми поставили заступнику губернатора ряд питань щодо піару, який здійснюють регіонали в тому ж таки Бабушкінському районі...

Втім, замгубернатора відповів лише на питання, які ми надіслали по електронній пошті, виявившись неготовим зустрітись з журналістами «Лиц».

Відповіді, які надійшли по пошті, нам здалися пропагандистськимив дусі: так, дійсно, майданчики побудовані за бюджетні кошти, але «треба правильно робити акценти..., бо будівництво дитячих майданчиківпріоритет для нашої політичної сили» і т.п. Або ж у випадку з конкретним питанням по отриманих сім'єю Ступаків земельних ділянок, Іван Іванович чомусь надав список питань, які розглядалися на сесії...

...Раніше Іван Ступак критикував мене за те, що ми пишемо лише про недоліки влади. Тому, перше питанняпро досягнення.

Розкажіть про Ваші успіхи на посаді заступника губернатора, і взагаліпро досягнення нинішньої обласної влади.

– За останній рік обласна влада досягла значних успіхів у вирішенні масштабних завдань соціально-економічного розвитку регіону.

Дорожньою картою Дніпропетровщини у проведенні модернізації та суспільно-еко­номічних змін в області є Програма реформ нашого Президента, а також Комплексна стратегія розвитку Дніпропетровщини.

Завдяки вжитим заходам, у 2011 році обсяги промислового виробництва в області зросли майже на 6% у порівнянні з 2010 роком. Реалізовано промислової продукції на суму понад 192 млрд грн. За цим показником Дніпропетровщина посідає 2-е місце серед областей України.

Обсяг прямих іноземних інвестицій в економіку області за 2010-2011 роки зріс більше як на $1 млрд. Кожен шостий долар іноземних інвестицій вкладено в наш регіон! За цим показником Дніпропетровщина є беззаперечним лідером в Україні!

Фінансовим результатом господарського комплексу області став прибуток у сумі понад 26 млрд грн.

Заборгованість із виплати заробітної плати зменшилась на 8,1 млн грн., або на 35,0%, і станом на 1.12.2011 р. склала 15,1 млн грн. Загалом, з початку 2010 р. заборгованість зменшена на 74 млн. Це яскравий приклад захисту прав простих людей.

Пріоритетним питанням в роботі обл­держадміністрації залишається питання запобігання та протидії корупції. Так, для забезпечення відкритості і прозоро­сті діяльності влади щодо попередження проявів корупції серед держслужбовців, на веб-сайтах оприлюднюються прийняті розпорядження голів райдержадмініст­ра­цій та рішення місцевих рад. Для повідомлення про корупційні діяння та своєчасного вжиття заходів, у кожній райдержадміністрації та міській раді функціонують телефони довіри, усього їх – 53. В облдержадміністрації щотижня проводяться прямі телефонні лінії на тему «Суспільство проти корупції».

З метою доступності, прозорості роботи органів влади на Дніпропетровщині, широко запроваджуються електронні сервіси з надання дозвільних і адміністративних послуг як підприємцям, так і пересічним громадянам. В облдержадміністрації функціонує інформаційно-ресурсний центр «Відкрита влада». В області створено 36 дозвільних центрів, в яких надаються громадянам усі необхідні адміністративні й інформаційні послуги за єдиними стандартами.

Обласна влада постійно надає підтримку діяльності правоохоронних органів. В області діє регіональна Програма профілактики правопорушень на 2011-2015 роки (в її рамках у 2011 році з обласного бюджету було виділено майже 4 млн грн. на матеріально-технічне забезпечення), регіональна Програма правової освіти, відповідно до якої діє Міжвідомча координаційно-методична рада з питань правової освіти. також працює консультативно-дорадчий
орган при облдержадміністрації – комісія з питань протиправного поглинання та захоплення підприємств.

Послідовно реалізується губернаторська програма «Безпечне місто». У 2010-2011 рр. в рамках цієї Програми для підрозділів МВС області було придбано 96 сучасних спецавтомобілів. Усі автомобілі обладнано супутниковою системою GPS-навігації, спеціальними гучномовними пристроями, радіостанціями.

Завдяки вжитим заходам, в області знизилась на 4,6% загальна злочинність (довідково: зареєстровано понад 46.877 злочинів).

Також, за моєю ініціативою, з метою забезпечення правопорядку в обласному центрі створено Муніципальну Гвардію, яку оснащено автотранспортом, обладнаним GPS-навігацією з підключенням до єдиної системи.

З метою підвищення безпеки на дорогах області в 2010-2011 роках в містах і районах Дніпропетровщини з ініціативи голови облдержадміністрації було здійснено капітальний ремонт 3,2 млн квадратних метрів комунальних доріг (в 2010 – 1,5 млн, в 2011 – 1,7 млн м2). 22 грудня 2011 року відкрито першу чергу окружної дороги Дніпропетровська протяжністю 18 км. Це сучасна дорога, яка була збудована за підтримки Президента України Віктора Федоровича Януковича та Уряду. Завдяки новій окружній дорозі за межі Дніпропетровська вже виведено близько 7,5 тис. щоденного потоку великовантажного транзитного транспорту. Це значно покращить екологічну ситуацію в обласному центрі, збереже від пошкодження транзитним транспортом міські дороги і підвищить безпеку руху в Дніпропетровську. У 2012 році буде збудовано другу чергу окружної дороги.

Велика увага в регіоні приділяється підвищенню рівня безпеки дорожнього руху. Так, лише у 2011 році на території обла­сті, насамперед поблизу шкіл, було відновлено дорожню розмітку 402 пішохідних переходів, 255 необхідних дорожніх знаків та 90 додаткових пристроїв примусового зниження швидкості (станом на 06.01.2012 всього в області налічується 230 пристроїв примусового зниження швидкості).

Пріоритетним завданням у 2012 році визначене обладнання всіх світлофорів області приладами зворотного відліку часу, а на перехрестях з інтенсивним рухом – приладами мовного супроводу.

Важливим напрямком роботи є вирішення екологічних питань. Зокрема, очищення Дніпропетровщини від непридатних до використання пестицидів та отрутохімікатів.

Роботу Губернатора (саме так, з великої літериред.) всієї команди облдерж­адміністрації, у якій маю честь працювати і я, бачить кожен пересічний громадянин.

Однією з моїх програм є покращення комфорту життя населення у віддалених районах. Минулого року ми розпочали проекти у селищах Мирному та Авіаторському. У Мирному відремонтували школу, дороги, освітлення, побудували два дитячих майданчика, відкрили соціальну аптеку. В Авіаторському відкрили нову амбулаторію, відновили освітлення, якого тут не було 10 років, побудували дитячий майданчик. Та все це тільки початок – відтепер селище Авіаторське – це частина міста Дніпропетровська, тож вирішувати його проблеми буде легше... Минулого року нами відремонтовано понад 27 дахів, 34 ліфта, 14 каналізаційних магістралей, 5 кілометрів внутрішньоквартальних доріг, десятки під’їздів, відновлено освітлення у дворах та багато іншого.

В останній тиждень минулого року ми запустили у житловому будинку на пр. Гагаріна новий ліфт білоруського виробництва. Він дешевший за ті, що досі пропонувалися на ринку, та якісніший. Хоча, зрозуміло, що вирішення проблем із ліфтами потребує загальноміської програми, яку ще належить вирішувати.

Чому у випусках новин і в статті в газеті «Наше місто» говориться, що за Вашою участю створена аварійна служба Бабушкінського району, хоча фінансується вона за рахунок жителів будинків, які вона обслуговує?

– Взагалі-то, створення аварійної служби – було моєю ідеєю, яка виникла після численних звернень у мою приймальню із скаргами на роботу ЖЕКів та моніторингу їхньої роботи. Це проект пілотний – якщо зарекомендує себе позитивно, то такі ж служби будуть створені в усіх районах міста. На жаль, сьогодні ЖЕКи перетворилися на якісь удільні князівства, до яких не підступитись, а якість їхніх послуг, м’яко кажучи, невідповідна. Сесією міської ради було прийняте рішення про реформування ЖЕКів. Комунальні ж проблеми вирішувати треба, і я впевнений: аварійна служба – це хороша підтримка мешканцям району на етапі реформування ЖЕКів. Служба працює понад два місяці і відгуки поки що позитивні.

Чи відомо Вам те, що якщо ЖЕКи укладуть договори з КУКЖ, то їх керівництво нестиме кримінальну відповідальність за фактом незаконної витрати коштів, отриманих за квартплату, та невиплату зарплат жеківцям?

– КВЖРП є юридичними особами, які самостійно здійснюють господарську діяльність, відповідно є вільними в укладанні договорів, виборі контрагентів та визначенні умов договору.

Вам відомо про порушення Дніпродзержинською міською прокуратурою кримінальної справи проти керівника КУКЖа Володимира Дубинського?

– Відомо тільки з засобів масової інформації. В будь-якому випадку хочу зауважити, що відповідно до чинного законодавства особа вважається невинуватою доки її вину не буде визнано в судовому порядку та обвинувальний вирок не набере законної сили.

Безкоштовна аварійна служба, яку ви презентували, працює лише в Бабушкінському районі. Чи в інших районах може з'явитися безкоштовна аварійна служба?

– Я хочу ще раз нагадати, що ідея про створення аварійної служби виникла як наслідок аналізу звернень громадян. Тому, якщо зазначена форма роботи з обслуговування будинків жителів себе виправдає, і якщо будуть побажання насамперед жителів інших районів, то зазначене питання, звичайно, буде розглядатись.

Також, в цьому ж районі, судячи з агітаційних листівок, за вашої підтримки функціонує льодовий каток. Яку саме підтримку надаєте?

– Каток був створений за моєю ініціативою, яка виникла після звернень у громадську приймальню мешканців житлових масивів Тополя. Вони скаржилися, що окрім кінотеатру в їхньому районі дітям ніде розважатися та розвиватися. Тим більше, взимку. От і виникла ідея про створення катка, яку реалізували депутати міської ради від Партії регіонів. Зараз там тренується і дитяча спортивна хокейна команда «Вовки», а в інший час катаються люди. Дітям із незабезпечених родин надається можливість відвідувати каток безкоштовно.

Чому сквер біля будівлі Бабушкінської райради був облаштований за бюджетні кошти, а біля нього розміщено табличку, що він облаштований за Вашої участі і за сприяння Партії регіонів?

– Дійсно, сквер і майданчик побудовано за бюджетні кошти. Але деякі роботи були виконані партійними активістами. Наприклад, проект скверу та його розчистка перед будівництвом, а також монтаж дитячої площадки, виконувалися партійцями без залучення бюджетних коштів. Найближчим часом плануємо реконструювати другу частину скверу, і також будемо залучати до цієї роботи партійний актив.

Чому дитячі майданчики закуповуються і встановлюються Управлінням у справах сім'ї, молоді і спорту за рахунок коштів міського бюджету, а у випусках новин говориться, що за вашої участі та сприяння ПР?

– Дійсно, придбання частини дитячих майданчиків фінансувалася з міського бюджету, частина – на виконання передвиборчих доручень виборців, наданих депутатам міської ради від Партії регіонів. В даному випадку, необхідно правильно робити акценти, а саме – забезпечення функціонування дитячих містечок як по області, так і у місті Дніпропетровську є одним з пріоритетних напрямків роботи Партії регіонів.

Зрозуміло, що найбільш активно працюєте в Бабушкінському районі Дніпропетровськаплануєте від округу балотуватися до ВР?

– Відповідно до розпорядження Губернатора області, його заступники, керівники структурних підрозділів закріплені за містами та районами області. Я регулярно проводжу виїзні прийоми громадян в усіх районах міста. Та до всіх проблем ставлюся однаково. В Бабушкінському районі найбільш активно, тому що багато питань та проблем виникло у жителів саме цього району, які не вирішувались роками і які потрібно терміново розглядати та приймати рішення.

Серед проблем першочергова – це зсуви ґрунтів. Зараз вже розроблені перші протизсувні заходи, замовлена геомодель території. У бюджеті виділені першочергові кошти і за кілька днів розпочнуться роботи.

А з приводу того, планую чи ні балотуватися до ВР, звісно, є ряд проблем, які необхідно вирішувати на державному рівні. Можливо, і в Бабушкінському районі. Ця територія, дійсно, мені добре знайома, за моїми справами мене тут також знають мешканці. А проблем цього району, які потрібно вирішувати на державному рівні – тут вистачає. Треба пройти ухвалу через Верхов­ну Раду щодо приєднання Авіаторського до Дніпропетровська, та найбільша проблема – це розробка та фінансування протизсувних заходів на Тополях.

Лише 7 з 49-ти земельних питань щодо передачі в оренду земельних ділянок громадянам, 2-го лютого минулого року, міськрада розглянула вчасно. В 5-ти випадках земельні ділянки отримала Ваша дружина Лідія Ступак?

– Відповідно до інформації міської ради, на 8 сесії було розглянуто наступні проекти рішень:

1) 8 – з питань погодження проектування, будівництва та проведення реконструкції об'єктів у межах землекористування замовників та з різних питань архітектури;

2) 93 – з питань надання дозволів на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок для будівництва об'єктів у місті та з різних питань містобудування;

3) Перелік проектів рішень міської ради з питань земельних відносин для розгляду:

- безоплатна передача земельних ділянок у власність громадянам (приватизація) – 38,

- оформлення прав на землю по фактичному розміщенню нерухомого майна (інвентаризація) – 7,

- відведення земельних ділянок для будівництва (розміщення) об’єктів – 5,

- надання дозволів на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок по фактичному розміщенню об’єктів – 5,

- інші – 12.

4138

Ошибка в тексте? Выделите её и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить о ней редакции.
Загрузка...

Сообщить об ошибке

Пожалуйста, используйте эту форму для коррекции ошибок.
Если вы хотите связаться с нами по другому вопросу — напишите нам.