Мы говорим то, о чём молчат другие Мы говорим то, что вы хотите слышать Мы говорим то, что вы должны знать

Общество


У НАУМ висловилися про «ефективних менеджерів» держпідприємств із «космічними зарплатами» та про тарифи Укрпошти

24.01.2019 18:52:22

Національна Асоціація Українських Медіа (НАУМ) знає, як слід змінити оплату праці «ефективних менеджерів приватних підприємств у власності держави» - керівників Нафтогазу, Укрпошти, Укрзалізниці, решти державних і комунальних підприємств

Заробітна плата цих високопосадовців визначається на підставі Постанови № 859 від 1999 року «Про умови і розміри оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності, та об'єднань державних підприємств» https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/859-99-п. Змінивши Постанову, Уряд автоматично змінить «космічні зарплати» в контрактах, адже всі контракти посилаються саме на цю Постанову. Про це в асоціації медійників заявили на сторінці НАУМ у Фейсбук.

«Та Володимир Гройсман не змінює Постанову КМУ, а тільки погрожує «не підписати знову контракти». Але контракти Уряд не підписує — це роблять наглядові ради, які складаються з «незалежних експертів», іноді так званих «лижних інструкторів». Так, на відміну від реальної зарплати листоноші 600 - 2600грн., керівник Укрпошти отримує: 744 600грн. плюс 111 690 грн. 15% надбавка за роботу в умовах режимних обмежень і премія за умови виконання умов контракту», - йдеться у заяві.

Щодо надбавки «за секретність» НАУМ ставить запитання до СБУ. Адже паспорт України керівником пошти було отримано лише у листопаді 2016 року, а до цього він працював і проживав у США і РФ. «То чи належно проводилась спецперевірка при наданні дозволу, чи допуск має громадянин США/РФ/іншої держави? – запитують в асоціації медійників. - Є питання і до Рахункової палати, адже згідно з п. 1 Постанови № 859 розмір посадового окладу керівника підприємства встановлюється залежно від середньооблікової чисельності працівників в еквіваленті повної зайнятості за рік. З урахуванням того, що більшість листонош працює на якийсь відсоток повної ставки, то середньооблікова чисельність працівників Укрпошти буде не 70 тисяч осіб, а десь 1/4 — 1/8, а подекуди й 1/16».

НАУМ піднімає й питання щодо обґрунтування регульованих державою тарифів:

«Судячи з «калькуляції», яку Укрпошта подає тарифному комітету у Міністерство інфраструктури України і, на вимогу Міністерства у серпні 2018 року надало НАУМ, для економічного обґрунтування тарифів беруться показники «очікувані», «планові» і «прогноз». За умови такої «калькуляції» і законопроект про мораторій на підняття тарифів на доставку україномовних друкованих видань і про мораторій на скорочення мережі відділень національного оператора поштового зв'язку також є очікуваними і прогнозованими».

Національна асоціація українських медіа (НАУМ NAUM) закликає парламент підтримати обидва законопроекти, принаймні до часу реального обґрунтованого визначення тарифів пошти.

«А Кабмін міг би почати зі зміни Постанови №859 від 1999 року та контролю за виконанням, точніше - невиконанням фінансових планів «приватних підприємств у власності держави», де замість планових збитків «0» ми бачимо суттєвий «-», неплатежі і свідоме доведення підприємств до банкрутства», - вважають в асоціації.

І з обуренням ведуть далі: «Ефективність» керівника пошти — це низька якість доставки преси — подекуди газети в пачках залишають у поштовому відділенні, а передплатникам пропонують самим приходити і брати газети. Це постійне збільшення тарифів - як бізнес-модель ПАТ - без будь-якого економічного обґрунтування. Це низька заробітна плата листонош і хамське ставлення до них керівництва. Але все це не завадило Міністру інфраструктури Володимиру Омеляну, у порушення Статуту ПАТ «Укрпошта», укласти трирічний контракт з «ефективним керівником». Відповідно до статуту контракт укладається Наглядовою радою ПАТ і на підставі конкурсу, а не міністром одноособово. З огляду на незрозуміле спонсорування поштою Українського тижня моди, учасником якого є і дружина міністра, питання до такого призначення можуть бути і у НАБУ і у Спеціалізованої антикорупційної прокуратури».

У НАУМ також зазначають, що Укрпошта знову не повертає редакціям газет кошти передплатників. Спочатку змусили редакції укласти договір, в якому повернення коштів відтерміновано на місяць після завершення передплати. Потім запропонували, щоб редакції дали пошті «розстрочку» на 3-4 місяці.

«Проблеми з поверненням редакціям коштів передплатників, які з вересня по 25 грудня збирає Укрпошта, були і в 2017, і в 2018 роках. Це ж так зручно - безкоштовно користуватись коштами по 3-9 місяців! Цьогоріч з’явився ще один «аргумент» для не повернення коштів — 500 мільйонів гривень «від Президента» Укрпошті ще не надійшли. Ефективні менеджери?» - запитують українські медійники.

 

1165

Ошибка в тексте? Выделите её и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить о ней редакции.
Загрузка...

Сообщить об ошибке

Пожалуйста, используйте эту форму для коррекции ошибок.
Если вы хотите связаться с нами по другому вопросу — напишите нам.