Мы говорим то, о чём молчат другие Мы говорим то, что вы хотите слышать Мы говорим то, что вы должны знать

Асоціація міст України


Асоціація міст України: Заборону розміщувати гроші місцевих бюджетів на депозитах треба скасувати

29.01.2019 19:12:16

До 31 грудня 2019 року органам місцевого самоврядування заборонили розміщувати тимчасово вільні кошти із загальних фондів місцевих бюджетів на депозитах. Це рішення Уряду від 23 січня 2019 року, проект якого підготував Мінфін, суперечить Бюджетному кодексу і закону про місцеве самоврядування. Про це, коментуючи документ, повідомив виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан.

За словами, згідно прийнятої постанови, міста зможуть розміщувати на депозитах тільки кошти зі спеціального фонду, який зазвичай у кілька разів менше, ніж загальний. «До кінця минулого року на депозитних рахунках в держбанках було близько 15 млрд грн місцевих бюджетів. З них тільки третина - близько 5 млрд грн - гроші зі спецфонду", - уточнює Слобожан.

Заборона Уряду ставить під загрозу впровадження великих інфраструктурних проектів на умовах співфінансування. Адже відтепер у місцевих бюджетів не буде коштів на свій внесок на рівні з державою. «Для того і були депозити, щоб фінансувати ці проекти. Це була гарантія того, що проект буде реалізований", - пояснює представник Асоціації міст України. Крім того, на думку Олександра Слобожана, пішовши на такий крок Мінфін, мабуть, розраховує, що гроші міст перебуватимуть на Єдиному казначейському рахунку і при необхідності влада зможе направити їх на "латання бюджетних дірок".

Прийняття Постанови викликало жорстку критику з боку представників місцевих органів влади і їх численні звернення до АМУ. Зміна «правил гри» в односторонньому порядку, в бік обмежень прав органів місцевого самоврядування, викликає їх недовіру до подальших кроків Уряду в частині реформування місцевого самоврядування та системи управління державними фінансами. Тому Асоціація міст України звернулася до Прем’єр-міністра України з проханням відмінити рішення Уряду про прийняття постанови «Про внесення змін до Порядку розміщення тимчасово вільних коштів місцевих бюджетів на вкладних (депозитних) рахунках у банках».

 

562

Ошибка в тексте? Выделите её и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить о ней редакции.
Загрузка...

Сообщить об ошибке

Пожалуйста, используйте эту форму для коррекции ошибок.
Если вы хотите связаться с нами по другому вопросу — напишите нам.