Мы говорим то, о чём молчат другие Мы говорим то, что вы хотите слышать Мы говорим то, что вы должны знать

Общество


День святого Валентина в тюрмі у Юлі

17.02.2012 11:47:00

В день всіх закоханих біля стін Качанівської  виправної  колонії в Харкові, де перебуває ув’язнена Юлія Тимошенко, відбувся мітинг, учасники якого вимагали звільнити екс-прем'єра.

У акції взяли участь близько 100 осіб, половина з яких прибули з Дніпропетровська. Активісти привезли з собою державні прапори, плакати із зображенням лідера опозиції. Багато хто тримав в руках повітряні кульки червоного і білого кольору.

Періодично люди скандували: «Юлі – волю», «Банду – геть», «Слава Україні – Героям Слава». Досить скоро активісти партії, включно з керівником дніпропетровської обласної організації Антоніною Ульяхіною, під спів народних пісень «дали волю підборам», тим самим рятуючись від морозу і, вочевидь, гартуючи бойовий дух. «Марширують наші добровольці у кривавий тан, визволяти братів-українців з ворожих кайдан...» – лунало під стінами колонії.

Зі слів представників «дніпропетровського десанту», ідея приїхати в День Святого Валентина до Харкова виникла спонтанно. А коли дізналися, що в цей день ще й іноземні лікарі приїжджають, остаточно вирішили їхати...

Близько  11:15 приїхав  автобус з  довгоочікуваними лікарями міжнародної комісії. І люди, які знаходились на протилежній від колонії стороні вулиці, побачивши автобус, стихійно ринулись до воріт колонії. Як здалося, працівники міліції не особливо намагалися їх стримувати. Рядові співробітники органів потім в неформальних розмовах переконували, що не збираються бути крайніми в протистоянні політиків. «Політики прийшли і підуть, а нам всім жити в одному місті», – говорять вони.

Близько 5 хвилин автобус з іноземними лікарями чекав на дозвіл потрапити в колонію. І весь цей час прихильники Тимошенко скандують: «Юлі – волю», «Врятуйте» та «Help». Винним у тому, що Тимошенко за ґратами, демонстранти вважають Віктора Януковича.

Увагу привертає жінка, яка тримає в руках плакат: «Львівська область. Врятуємо Юлю – врятуємо Україну!» В Харкові вона майже міфічна особа, деякі з активістів переконують, що жінка тут з перших днів перебування Юлії Тимошенко у в’язниці. «Насправді перший раз я приїхала в колонію, коли Юлю перевезли сюди, а тепер ось другий раз – чекатимемо на результати обслідування. Ми Юлю не покинемо, – запевняє львівянка. – Були ми і в наметовому містечку перед Печерським судом, і на розгляді в апеляційному суді. Юлія Володимирівна завжди говорила, що за справедливість треба боротися. Її позиція додає нам сил, ми віримо в перемогу України. Будемо боротися до кінця. Ми сподіваємось, що Господь Юлю врятує».

Як вдалося з’ясувати, останні три дні ця жінка ночує де прийдеться, але неодмінно приходить зранку під стіни колонії.

Кремезний харків’янин Володимир Федорович теж тут мало не щодня. «Біля тюрми кожен день самостійно збирається 20-30 людей, – розповідає чоловік. – Ми не є членами якоїсь з партій, прийшли за покликом серця, стоїмо за ідею. Буває всяке: міліція часом нас проганяє від колонії, але ми не йдемо».

Зачастили в «качанівку» і депутати. Наприклад, 14 лютого під дверима колонії ми зустріли дніпропетровця Михайла Соколова. «Привіз торт, хочу передати працівникам колонії, але і нардепам тут не відчиняють», – говорить він. Ще деякий час побивши ногою по тюремних дверях, Михайло Володимирович відійшов в сторону...

В цей день до лідера опозиції з незрозумілих причин не допустили і її адвоката Сергія Власенка та доньку Євгенію, яка має статус її офіційного захисника.

Тим часом медгрупа, до якої увійшли троє медиків з Канади, двоє з Німеччини та чомусь шестеро українських лікарів, дві години не могла потрапити в камеру до Тимошенко. Ув'язнена вкотре відмовилася від обстеження вітчизняними фахівцями. У Державній петенціарній службі заявили: «Такі вимоги Тимошенко є порушенням закону». Хоча напередодні у МОЗ запевняли, що Юлія Володимирівна може сама обирати собі склад лікарів.

Після кількагодинної затримки, поріг камери екс-прем'єрки переступили п'ятеро іноземних та двоє українських медиків, її огляд тривав до пізньої ночі...

Перед воротами ж колонії продовжували вирувати пристрасті: лунали навіть погрози розібратися з «бандитом Януковичем» та заклики змести його «бандитську владу».

Але поки що, попри всі слова невдоволення прихильників, лідер опозиції продовжує перебувати за гратами.

Див. також фоторепортаж події та відеоматеріал HELP YULIA

Харків-Дніпропетровськ

1570

Ошибка в тексте? Выделите её и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить о ней редакции.
Загрузка...

Сообщить об ошибке

Пожалуйста, используйте эту форму для коррекции ошибок.
Если вы хотите связаться с нами по другому вопросу — напишите нам.