В Підгородньому будують «Межигір’я»

27 лютого 2012 о 09:46 - 8135

Avataradmin


Будівлі для дніпропетровських чиновників планується розташувати у заповідному місці. Замовник проекту вартістю більше 5 млн – 83-річний пенсіонер.

Згідно споживчого кошику, українцю в день належить їсти менше 300 грамів хліба та картоплі, по 5 грамів сала та гречки, 50 грамів м’яса, 9 грамів сиру та… половинка яйця. В той же час, здається, чиновники зовсім не збираються тугіше затягувати паски. Починаючи з Януковича, Межгір’я якого більше від території невеликих держав, – і закінчуючи місцевими чиновниками, які теж хочуть жити, «як нормальні люди».

Дніпропетровщина в цьому розрізі не є виключенням. Ще одним свідченням тому – плани по будівництву в місті Підгородньому, на території 20 гектар природного заповідника, ймовірних резиденцій для дніпропетровських чиновників, у тому числі обласного рівня. Про це, зокрема, нам повідомило проінформоване джерело в Підгороднянській міській раді.

Згідно наданої інформації, саме для будівництва будинків чиновників змінили русло річки Кільчень, засипавши у визначеному місці землею, тим самим розділивши річку навпіл. Крім того, в деяких місцях робили поглиблення, тим самим відводячи воду від майбутніх ділянок чиновників.

«Замовником чотирьох проектів, гідротехнічних і протипаводкових робіт вартістю більше 5 мільйонів гривень де-юре є 83-річний пенсіонер М.М. Мамченко. Він же «самостійно» будує тут ще і дорогу за декілька мільйонів, – повідомило джерело. – За останні півроку підрядник будівництва ПМК-41 (керівник Федорчук – авт.) на ремонті доріг освоїв понад 2 млн гривень бюджетних коштів».

Журналістам «Лиц» вдалося отримати додаткові підтвердження вищенаведеної інформації. В тексті рішення Підгороднянської міської ради, говориться: «Розглянувши надані матеріали, міська рада погоджує видачу дозволу на проведення днопоглиблювальних робіт на землях водного фонду по об’єкту: «Захист від підтоплення вулиць Широка і Шосейна м. Підгородне Дніпропетровського району», розробленим Державним регіональним інститутом «Дніпрогідроводгосп» .

Ще одна ланка дозвільної системи – Дніпропетровське обласне виробниче управління водного господарства Держагенства водних ресурсів України на підставі робочого проекту надало дозвіл М.М.Мамченку вже на проведення робіт по захисту від підтоплення вище згаданих вулиць. «На каналі протяжністю 1 кілометр 20 метрів (середня глибина – 2,6 метрів) передбачається розробка 21.8 тис. м грунту. Площа захисту від підтоплення 20 гектар, кількість садиб, що захищаються від підтоплення – 41 – йдеться в тексті даного рішення.

Також і А.Ю.Івахно – начальник держ­управління охорони навколишнього природнього середовища області, розглянувши матеріали, надані на погодження робіт на землях водного фонду, дав добро на розчистку «замуленого старого русла р. Кільчень з влаштуванням дренажно-паводкового каналу для зниження рівня води до 0,7-0,8м з відведенням води в р. Кільчень, з одночасним благоустроєм прилеглої території використанням розроблених при розчистці донних відкладень».

Крім того, проектом передбачалося влаштування 2-х водопропускних споруд (трубчатих переїздів) на перетинах з проїзними частинами вулиць. На сьогоднішній день збудовано три таких переїзди, що є порушенням даного проекту.

В держуправлінні вважають, що всі ці роботи затіяли виключно для поліпшення гідрологічного режиму р. Кільчень, поліпшення санітарного стану прилеглих вулиць та територій і, що важливо, як захист від підтоплення земель, що знаходяться поруч.

Хоча місцеві мешканці, з якими нам вдалося поспілкуватися, стверджують зворотнє – переконуючи нас, що «загрози підтоплень земель ніколи не було і немає».

Відзначимо і те, що представники громадських організацій, а також місцеві жителі, неодноразово скаржились не на підтоплення, а якраз на факт зміни русла р. Кільчень, що, до речі, за даними біологів, може привести до загибелі риби, сотень качок, ондатр і черепах, що живуть тут. Та на даний момент усі скарги, колективні звернення, у тому числі і запити депутатів ВРУ, не вплинули на плани чиновників.

Публікуємо список чиновників, що отримали ділянки в Підгородньому, недалеко від заповідника. Деякі з них відповідальні за надання дозволу на перекриття русла річки.

 Володимир Швайковський – начальник Облуправління водного господарства, помер 24.03.10, держакт отримав 29.03.10 (ЯН 482044).

Валентина Капука – дружина Капуки Віктора Андрійовича, керівника АТ «Дніпроводбуд», держакт 29.03.10. (ЯН 482043).

Олександр Білинський – начальник ПМК «Дніпробуд».

Віктор Чуб – заступник начальника Управління внутрішньої безпеки Дніпропетровського УМВС.

 Ірина Гринюк – дружина директора «Дніпрогідроводгоспу» Володимира Гринюка.

Мочалкова Тетяна Григорівна – цивільна дружина заступника голови Підгороднянської міськради В. Кошеля.

Підписуйтесь на наш телеграмм

Поділитися: