Мы говорим то, о чём молчат другие Мы говорим то, что вы хотите слышать Мы говорим то, что вы должны знать

Асоціація міст України


Кошти дорожньої субвенції на автошляхи комунальної власності мають розподілятися за формулою, - АМУ

25.02.2019 11:10:53

Асоціація міст України наполягає на прийнятті Урядом рішення щодо системного та формульного розподілу 20% дорожньої субвенції на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання вулиць і доріг комунальної власності. Відповідне звернення АМУ направила до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

     У Держбюджеті-2019 передбачено субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансове забезпечення будівництва, реконструкцій, ремонту та утримання автодоріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах в обсязі 14,7 млрд гривень. Відповідно до ч. 2 ст. 103-1 Бюджетного кодексу України зазначені кошти можуть спрямовуватися на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання вулиць і доріг комунальної власності в населених пунктах у розмірі не більше 20 відсотків обсягу такої субвенції. Розподіл цих коштів здійснюється ОДА за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері дорожнього господарства. Розповідають в АМУ.

     Однак у 2018 році розподіл 11,5 млрд гривень такої субвенції був упереджений та несправедливий. У 8 областях взагалі не виділено коштів на вулиці та дороги населених пунктів, а в 6 такий обсяг не перевищував 10% від загального обсягу, передбаченого на область. В цілому загальний обсяг розподілених коштів субвенцій склав 1 млрд грн або 9,6 %. При цьому, наголошують представники Асоціації міст України, розпорядниками таких коштів були визначені переважно органи виконавчої влади. Лише у 7 областях розпорядниками такої субвенції були безпосередньо бюджети органи місцевого самоврядування (в повному обсязі розподілених коштів або частково).

В АМУ акцентують, відсутність чіткого формульного підходу при розподілі ресурсу на користь доріг населених пунктів призводить до суб’єктивного розподілу коштів субвенції обласною владою та до недоотримання бюджетами органів місцевого самоврядування задекларованого Урядом ресурсу на ремонт доріг комунальної власності у населених пунктах.

    3 метою недопущення порушення інтересів ОМС, Асоціація  наполягаємо на прийнятті урядового рішення щодо формульного підходу розподілу субвенції на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання вулиць та доріг комунальної власності у населених пунктах у розмірі 20 %, фінансуванні зазначених видатків у повному обсязі та визначенні розпорядниками нижчого рівня таких коштів бюджети органів місцевого самоврядування.

226

Ошибка в тексте? Выделите её и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить о ней редакции.
Загрузка...

Сообщить об ошибке

Пожалуйста, используйте эту форму для коррекции ошибок.
Если вы хотите связаться с нами по другому вопросу — напишите нам.