Мы говорим то, о чём молчат другие Мы говорим то, что вы хотите слышать Мы говорим то, что вы должны знать

Экономика


Пенсіонери-субсидіанти можуть отримати монетизовані виплати за допомогою пошти

04.03.2019 11:01:33

У березні розпочалася виплата субсидій готівкою. Яким чином і кому доставлятимуть ці кошти?

 На поширені запитання, які хвилюють громадян з цього приводу відповів  директор Дніпропетровської філії АТ «Укрпошта» Зівенко Костянтин Васильович.

Чи всі одержувачі монетизованих субсидій зможуть отримати їх через Укрпошту?

Укрпошта доставлятиме та виплачуватиме субсидії пенсіонерам, які на сьогоднішній день отримують пенсію саме через Укрпошту (у поштових відділеннях або через листонош), тобто фактично є нашими клієнтами. Це близько 1,1 млн пенсіонерів-субсидіантів по Україні, в області – близько 25000.

Якщо громадянин отримує пенсію у банку, то і субсидію він отримуватиме у тій же банківській установі. Якщо субсидіант не є пенсіонером, субсидію він отримуватиме через Ощадбанк.

 Яким чином отримувач субсидії (пенсіонер чи ні) має дізнатись цю інформацію і зорієнтуватись, де і коли йому отримати гроші?

Для інформування про нарахування субсидії та механізм її виплати Укрпошта доставить кожному отримувачу (близько 4 млн громадян) персональне повідомлення. У ньому і міститиметься інформація про розмір субсидії та установу, де її можна отримати: Укрпошта, Ощадбанк, інший банк.

Ці персоніфіковані листи будуть централізовано сформовані та надруковані за базою даних Мінсоцполітики. Наше завдання – доставити їх вчасно та кожному одержувачу субсидій.

 Відтепер пенсіонер отримуватиме готівкові кошти двічі на місяць (пенсія і субсидія)?

Ні, монетизована субсидія виплачуватиметься одночасно із пенсією: якщо пенсіонер отримує пенсію щомісяця, наприклад, 13-го числа, то і субсидію він отримуватиме 13-го.

 Чи необхідно клієнту для отримання субсидії оформляти якісь додаткові папери?

Ні, жодних додаткових дій вчиняти не потрібно. Єдина відмінність для клієнтів, які у нас обслуговуються: відтепер замість однієї відомості їм необхідно буде розписатися у двох - за пенсію і за субсидію. Ті, хто звикли отримувати пенсію у поштових відділеннях, так само будуть отримувати її у відділеннях. Якщо пенсію раніше приносила додому листоноша, вона ж принесе і субсидію.

Зауважу, що субсидії, які виплачуються готівковими коштами, мають конкретне призначення - оплату комунальних послуг.

У зв’язку з цим отримувач має не забувати декілька важливих моментів: по-перше, не варто накопичувати борги за «комуналку», кошти надаються саме для того, щоб їх уникнути. Адже відсутність боргів – необхідна умова отримання субсидії в подальшому.

По-друге, відповідально споживаючи енергоресурси, одержувач субсидії може навіть зекономити кошти і витратити їх потім на власні потреби. Але тільки після сплати комунальних послуг.

Клієнтам, які отримуватимуть субсидії через Укрпошту, оплатити «комуналку» можна оперативно, одразу у відділенні зв’язку або через листоношу.

Якщо ж кошти одержано раніше, ніж «прийшли» рахунки, можна оплатити, наприклад, власну середню норму споживання (орієнтуючись на попередні місяці), а, отримавши рахунок, вирівняти платіж. Варто не допускати виникнення боргу.

Нагадаю, що оплатити комунальні послуги може кожен субсидіант без винятку у будь-якому, найближчому до нього, відділенні зв’язку, не зважаючи на те, отримує він субсидію у нас чи в іншій установі.

Коли чекати перших виплат?

Нагадаю, що проект з виплати монетизованих субсидій є пілотним, триватиме три місяці, з березня по травень поточного року.

Щомісяця одержувачі субсидій отримуватимуть кошти за попередній календарний місяць (у березні – за лютий, у квітні – за березень, у травні – за квітень).

 

1147

Ошибка в тексте? Выделите её и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить о ней редакции.
Загрузка...

Сообщить об ошибке

Пожалуйста, используйте эту форму для коррекции ошибок.
Если вы хотите связаться с нами по другому вопросу — напишите нам.