Мы говорим то, о чём молчат другие Мы говорим то, что вы хотите слышать Мы говорим то, что вы должны знать

Асоціація міст України


Борис ФІлатов: Нам потрібні чіткі правила гри

05.03.2019 20:54:02

Нам потрібні чіткі правила гри, - заявив міський голова Дніпра Борис Філатов на Раді регіонального розвитку, що пройшла сьогодні у Дніпрі за участю Президента України.

Стійкий розвиток міст неможливий без довгострокового планування. Водночас великим містам необхідно мати більше повноважень – незалежно від настроїв київських чиновників. За словами Бориса Філатова, нині реформа децентралізації, яку в Україні ініціював Президент Петро Порошенко, торкнулася переважно фінансової сфери. Очільник міста зазначив, що нині триває чимало дискусій щодо збільшення відсотка повернення частини податків на доходи фізичних осіб до центрального бюджету. Крім цього, існує вірогідність перекладення на місцеве самоврядування витрат на всі пільги та субсидії. Муніципальні бюджети можуть зобов'язати погашати борги за середньострокові позики, за які відповідає Міністерство фінансів. При цьому, зауважив Борис Філатов, Дніпро недоотримує субвенцію на освіту і медицину, натомість місто компенсує пільги щодо транспорту і зв'язку.

«Неоднозначною залишається ситуація з Антимонопольним комітетом і правоохоронними органами. Крапку в дискусії повинен поставити Кодекс про місцеве самоврядування – звід гарантій, при якому децентралізація запрацює на повну потужність, а міста перестануть залежати від настрою столичних чиновників. Якщо ми ухвалимо кодекс, розумітимемо наші перспективи. Щоб планувати свої можливості, а не залежати від примх міністерств і чиновників», – відзначив Борис Філатов під час свого виступу на Раді регіонального розвитку Дніпропетровської області.

430

Ошибка в тексте? Выделите её и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить о ней редакции.
Загрузка...

Сообщить об ошибке

Пожалуйста, используйте эту форму для коррекции ошибок.
Если вы хотите связаться с нами по другому вопросу — напишите нам.