Мы говорим то, о чём молчат другие Мы говорим то, что вы хотите слышать Мы говорим то, что вы должны знать

Асоціація міст України


АМУ погодила зміни до Порядку відшкодування збитків власникам землі

10.03.2019 19:25:04

Асоціація міст України розглянула та погодила без зауважень проект Постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам».

Одним з інструментів наповнення місцевих бюджетів, які використовують органи місцевого самоврядування, є плата за землю. Постанова Кабінету Міністрів України №284 від 19.04.1993 року, якою затверджено Порядок визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам, унормовує  стягнення плати за землю з недобросовісних платників такого податку.

Цей Порядок дозволяє виконавчим органам міст обласного значення стягувати плату за землю, зокрема, із землекористувачів, які використовують земельні ділянки без правовстановлюючих документів, у вигляді неодержаного доходу. Пунктом 2 Порядку встановлено, що розміри збитків визначаються комісіями,  створеними  РДА та виконавчими комітетами  міських  (міст  обласного  значення) рад. Однак дія цього Порядку не розповсюджувалася на інші органи місцевого самоврядування, зокрема, об’єднаних територіальних громад.

І саме Асоціація міст України виступила ініціатором змін та запропонувала замінити у переліку органів, які мають право створювати Комісію з визначення та відшкодування збитків власникам та землекористувачам, слова «виконавчі комітети міських (міст обласного значення) рад» на «виконавчі комітети сільських, селищних, міських рад». Це дасть змогу виконкомам виконувати свої повноваження у сфері не лише розпорядження, але й здійснення самоврядного контролю на територіях, затверджених перспективними планами об’єднаних громад.

АМУ вважає, що це дозволить ОТГ здійснювати самоврядний контроль за використанням та охороною земель і забезпечить отримання додаткових надходжень до місцевих бюджетів у вигляді відшкодування збитків (неодержані доходи).

799

Ошибка в тексте? Выделите её и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить о ней редакции.
Загрузка...

Сообщить об ошибке

Пожалуйста, используйте эту форму для коррекции ошибок.
Если вы хотите связаться с нами по другому вопросу — напишите нам.