Мы говорим то, о чём молчат другие Мы говорим то, что вы хотите слышать Мы говорим то, что вы должны знать

Происшествия


Захиталося звинувачення...

26.04.2012 14:09:04

Кримінальна справа проти екс-голови Петриківської райдержадміністрації Пет­ра Лісного триваэ вже років дев’ять.

А від дніпропетровського заслуженого юриста Миколи Бесараба не раз чув, що ось йому, мовляв, знову поталанило цікавою – зірковою – справою.

Такою вважає і порушену облпрокуратурою, зліплену з 4-5 епізодів, комбіновану кримінальну справу проти екс-голови Петриківської райдержадміністрації Пет­ра Лісного, який ось уже років дев’ять підвішений у статусі вічно звинувачуваного і підсудного і якого наприкінці минулого року Микола Іванович погодився захищати.

Свого часу і газета «Лица» (див. 34 (434) від 25.04.2008р., стаття «Система уничтожения Петра Лесного»ред.) повідомляла про досить драматичні непереливки Петра Гнатовича. Років зо сім тому, як би не з подачі дніпропетровського облпрокурора Володимира Шуби (царство йому небесне!), слідчі Петриківської райпрокуратури пани Шипунов і Шевяков «зверстали» проти Лісного звинувачення й арештували за 2.000 грн., нібито одержані від тіньового підприємця-зайди Аветісяна.

Не було меж обуренню багатостраждальних петриківців за мстиве переслідування нарешті вибраного-вибореного людьми сумлінного державного урядовця. Через два тижні безперервних масових протестів на майдані райцентру та під рай­прокуратурою «законники» випустили голову РДА з обласного СІЗО №3.

Та тільки Петро Гнатович вийшов на волю, як дуже проворний слідчий Шипунов знову схопив його і, не пред’явивши ніяких «претензій», знову затримав і запроторив ще на три доби за грати. «Посидь й так трохи, поки привід знайду», – вгамував слідчий обуреного сваволею голову РДА. Привід і справді був незабаром знайдений. «Законники» звинуватили П. Лісного у розбазарюванні власних коштів ним же у бутність підприємцем створеного Фонду імені останнього кошового Запорізької Січі Пет­ра Калнишевського.

Втім, звинувачення було настільки очевидно висмоктане з пучки, що Петра Гнатовича протримали в СІЗО тільки три доби і відпустили. А порушену кримінальну справу самі ж «законники» списали в архів.

Ще в 2004 році прокурор Петриківського району В. Трегубов узявся вимагати з підприємця П. Лісного 65.000 грн. хабара, а в січні 2005 року, після категоричного відкоша, пришив П. Лісному кримінал за «несплату крупних податків». Ця кримінальна справа й досі висить на Лісному, хоча на «хабаровимагача» він ледь не в усі інстанції скаржився. В. Трегубов незабаром пішов на «заслужене» підвищення – став заступником екс-облпрокурора В. Шуби, а невдовзі – за протекцією мами-помічниці прем’єра Ю. Тимошенко – був обраний нардепом Верховної Ради, де й відсиджує, переважно мовчки, останні місяці своєї каденції.

Зрештою, прокурорські взялися за переслідування  П.Лісного  серйозніше. 2007 року чинний облпрокурор В. Шуба з  однодумцями  із  дніпропетровського УБЕЗу підготували і влаштували «переконливішу» операцію-комбінацію з врученням 400.000 доларів плати дніпродзержинцю Юрію Грекову за продане підприємство з начебто наступною передачею грошей голові райдержадміністрації. Жодних мотивів для передачі грошей голові РДА у Р. Грекова не було. Ніяких коштів продавець нікому не передавав. Більше того, одержана готівка, яку продавець зібрався негайно класти у банк, відрахувавши 5% виручки у державний бюджет, була негайно вилучена й забрана представниками міліції.

Вельми пронозувата очільниця державної дніпропетровської облтелестудії «колега» Вікторія Шилова з подачі «законників» того ж вечора рознесла на всю Україну пікантну новину-качку про взяття на Дніпропетровщині під варту нечуваного-небаченого  «хабарника-рекордсмена», призначеного головою РДА по указу президента В. Ющенка. Чутки про що перегодом публічно підтвердили екс-міністр МВС Ю. Луценко та начальник міністерського управління боротьби з хабарництвом і корупцією генерал Скалозуб.

Майже 15 місяців провів П. Лісний у дніпропетровському і криворізькому «сізах». Поки восени 2008 року голова Царичанського райсуду Є. Тарабан переконався, що достеменно з’ясувати істину не зможе, і повернув звинувачення в облпрокуратуру на дослідження. П.Лісний був звільнений прямо у залі суду на підписку про невиїзд.

Однак облпрокуратура не погодилася – через обласний апеляційний суд скасувала означену постанову. І ось 19 квітня 2012 року провадження кримінальної справи проти «хабарника-рекордсмена», «неплатника особливо крупних податків» і «службовця-зловмисника», відновилося нарешті в тому ж Царичанському райсуді.

Розгляд обіцяє чимало цікавих несподіваностей. Перший сюрприз на першому щойно розпочатому судовому засіданні «підклала» облпрокуратура. Несподівано для підсудного і захисника прокурорські запропонували змінити суть звинувачення П.Лісного з «одержання 2.000 грн. хабара» на «службове зловживання». Дрібниця? Не скажіть. Зміною кваліфікації «злочину» трохи наче й пом’якшено звинувачення підсудного, та чи не з метою виведення спритного хабародавця Аветісяна з-під судової відповідальності за зумисний донос і провокацію хабара?

Отож підсудний П.Лісний і захисник М. Бесараб категорично не погодилися з перекваліфікацією.

М.Бесараб каже: «Захиталася позиція звинувачення. З’явилися перші ознаки розвалу справи як такої. Отже, з’явилася надія на торжество законності».

1716

Ошибка в тексте? Выделите её и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить о ней редакции.
Загрузка...

Сообщить об ошибке

Пожалуйста, используйте эту форму для коррекции ошибок.
Если вы хотите связаться с нами по другому вопросу — напишите нам.