Мы говорим то, о чём молчат другие Мы говорим то, что вы хотите слышать Мы говорим то, что вы должны знать

Экономика


Газ для населення став трохи дешевшим

03.04.2019 15:41:39
Источник: Pravda.com.ua

НАК «Нафтогаз України» ще з 1 квітня 2019 року знизив ціну на блакитне паливо для населення з 8,55 грн за кубометр до 8,38 грн за куб., тобто на 17 копійок за кубометр.

 Про це повідомляє прес-служба «Нафтогазу».

«Ми вже виконали сьогоднішнє доручення прем'єр-міністра і з 1 квітня продаємо газ населенню за ціною нижче 8,55 грн», - йдеться у повідомленні.

Відзначається, що населення, яке купує газ напряму в «Нафтогазу», з початку квітня купує газ на 17 копійок дешевше.

Зокрема, НАК ще 19 березня опублікував цінові пропозиції на газ з 1 квітня 2019 року для споживачів.

«В березні компанії Нафтогазу скористалися привабливою ринковою ситуацією і закупили достатні обсяги газу для забезпечення побутових споживачів групи», - зазначили тоді у НАК.

«Враховуючи це, «Нафтогаз України» знизить ціну на квітень для своїх побутових споживачів в Кіровоградській області та інших регіонах на 2%. Таким чином, кінцева ціна газу для побутових споживачів «Нафтогазу» складе 8,38 грн за куб. м замість 8,55 грн за куб. м», - йдеться у поясненні.

Водночас, промислові споживачі «Нафтогазу» купуватимуть газ, на умовах попередньої оплати, за ціною 5990 грн/тис. куб. м.

У компанії стверджують, що їм вдалося знизити ціну на газ за рахунок зниження власної маржі.

«Вплинути на маржу інших компаній-постачальників ми не можемо, це приватні компанії», - пояснили у НАК.

Крім того у «Нафтогазі» стверджують, що зобов‘язані продавати газ компаніям-постачальникам за ціною, встановленою у постанові №867, тому закликають Кабмін скасувати «існуючий режим ПСО та прибрати посередників у вигляді приватних збутових компаній з відносин між групою Нафтогаз та побутовими споживачами».

Водночас, у «Нафтогазі» заявляють, що не брали участі у розробці документу, на який посилається уряд, і їм ще невідомо,  про що у ньому йдеться. 

Нагадаємо:

  • 3 квітня Кабінет міністрів дозволив НАК «Нафтогаз України» встановити ціну на газ для населення нижче ніж 8,55 гривень за кубометр.
  • Раніше глава правління «Нафтогазу» Андрій Коболєв запропонував відмовитися від регульованих урядом цін на газ для населення.
  • За словами глави НАК, із урахуванням ПДВ і витрат на транспортування і поставку ціна імпортного газу складе приблизно 8380 грн за тис. кубометрів.
  • Водночас, згідно з постановою про ПСО, ціна на газ для населення мала зрости до 9852 гривень за 1 тисячу кубометрів з 1 травня 2019 року, а з 1 січня 2020 року - до 12314 гривень.
  • Кабмін 19 жовтня ухвалив рішення з 1 листопада 2018 року підвищити ціни на газ для населення на 23,5%, щоб Україна могла отримати кредит МВФ.

 

584

Ошибка в тексте? Выделите её и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить о ней редакции.
Загрузка...

Сообщить об ошибке

Пожалуйста, используйте эту форму для коррекции ошибок.
Если вы хотите связаться с нами по другому вопросу — напишите нам.