Мы говорим то, о чём молчат другие Мы говорим то, что вы хотите слышать Мы говорим то, что вы должны знать

Общество


Чому постанова держземреєстратора Бутенко оспорюється через 20 місяців після винесення?

10.04.2019 11:59:41

І чий ІПН №1572569362 завірив прокурор Михайленко?

Апостолівський районний суд
53802, м.Апостолове, вул.Визволення,66
Позивач: Ляховенко Олександр Вікторович
директор Селянського (фермерського)
господарства «Дар’я»
Представник позивача: Кононенко Олександр Володимирович,
адвокат
Відповідач-1: Бутенко Юрій Олександрович,
заступник головного державного інспектора у сфері державного контролю за використанням земель та дотримання вимог законодавства України при охорону земель у Дніпропетровській області – начальник управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області
Відповідач-2: Головне управління Держгеокадастру
У Дніпропетровській області

ПОЗОВНА ЗАЯВА

(в порядку адміністративного судочинства)

17 серпня 2017 року заступник головного державного інспектора у сфері державного контролю за використанням земель та дотримання вимог законодавства України при охорону земель у Дніпропетровській області – начальник управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області Бутенко Юрій Олександрович склав постанову №181-ДК/0079ПО/08/01/-17 про накладення адміністративного стягнення на Ляховенко Олександра Вікторовича.

Відповідно до даної постанови, Ляховенко Олександра Вікторовича, – не як директора СФГ (селянське фермерське господарство – ред.) «Дар’я», а як громадянина, – визнано винним у скоєнні адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачено статтею 53-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП) та накладено стягнення в розмірі 340,00 грн.

Постанову №181-ДК/0079ПО/08/01/-17 вважаю незаконною і необґрунтованою, оскільки вона прийнята по неповністю з’ясованих обставинах, що мають значення для справи, та за неправильного застосування норм матеріального права.

1) В Постанові №181… вказано, що вона вчинена на підставі протоколу про адміністративне правопорушення. Його незаконно склав державний інспектор у сфері державного контролю за використанням та охороною земель та дотриманням вимог законодавства України про охорону земель у Дніпропетровській області – головний спеціаліст відділу контролю за використанням та охороною земель в Апостолівському, Криворізькому,Софіївському, Широківському районах управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області Сирота Олег Анатолійович.

В даному випадку я вважаю, що при складанні протоколу від 09 серпня 2017 року №181-ДК/0086/П/07/01/-17 він порушив вимоги ст. 38 КЗпАП України.

Згідно ст. 38 КУпАП, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніше як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а тому провадження по справі підлягає закриттю в зв’язку зі спливом 2-х місячного терміну для притягнення до адміністративної відповідальності.

В протоколі, який було складено головним спеціалістом відділу контролю за використанням та охороною земель Сиротою Олегом Анатолійовичем вказано, що 04 серпня 2017 року гр. Ляховенко Олександр Вікторович використовує земельну ділянку без правовстановлюючих документів, причому загальна площа земельної ділянки складає 34,7 га.

Натомість документально встановлено, що СФГ «Дар’я», де директором є Ляховенко О.В., користується спірною земельною ділянкою з 2000 року, і цей факт був встановлений слідчим СВ Апостолівського відділу поліції Хондожко Ю.Є., якою було відкрито кримінальне провадження №1201704041000698 від 30.05.2017 року та закрите за відсутністю складу злочину 18.07.2017 року.

При цьому саме про це слідчим Хондожко Ю.Є. був повідомлений державний інспектор з охорони земель Сирота О.А., про що він вказав у своєму протоколі №181…

Відповідно до даного протоколу не надано жодного доказу, яким чином 04 серпня 2017 року Ляховенко Олександр Вікторович використовував нібито незаконно земельну ділянку.

Крім цього, в протоколі не сказано, що це за земельна ділянка, що там засіяно, де конкретно знаходиться та яким чином головним спеціалістом відділу контролю за використанням та охороною земель Сиротою Олегом Анатолійовичем було встановлено факт незаконного використання земельної ділянки.

До протоколу не надано жодних претензій фізичних або юридичних осіб, які нібито володіють земельною ділянкою на полі 34,7 га.

Крім того я вважаю, що головний спеціаліст відділу контролю за використанням та охороною земель Сирота Олег Анатолійович при складанні протоколу порушив вимоги ст. 256 КЗпАП України «Зміст протоколу про адміністративне правопорушення», так як в протоколі відсутні прізвища, адреси свідків і потерпілих. Протокол підписаний особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, але при неіснуючих свідках – працівників Селеянського Фермерського Господарства «Дар’я» протокол не підписано цими особами.

Всупереч ст. 256 КУпАП в адмінпротоколі відсутні дані про свідків та їх підписи, відсутні обов'язкові реквізити, перелік, яких міститься у ст. 256 КУпАП, що не тільки обмежує права особи, відносно якої складається протокол, регламентовані ст.268 КУпАП, а й унеможливлює розгляд справи.

Крім того, на самому протоколі відсутня гербова печатка, яка б засвідчила достовірність даного протоколу. …

2) Заступник головного державного інспектора у сфері державного контролю за використанням земель та дотримання вимог законодавства України при охорону земель у Дніпропетровській області – начальник управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області Бутенко Юрій Олександрович склав постанову №181-ДК/0079ПО/08/01/-17 про накладення адміністративного стягнення на Ляховенко Олександра Вікторовича без його попередження про її складення, без його участі в розгляді справи.

В постанові зазначено, що вона винесена 17 серпня 2017 року, натомість в протоколі зазначено, що розгляд справи відбудеться 17 червня 2017 року, тобто винесення оскаржуваної постанови вчинене «заднім числом».

В постанові не зазначено суму збитків (матеріальної шкоди), яка обов’язково повинна бути зазначена при наявності правопорушення такого виду, а вказаний прочерк, що підтверджує факт не завдання збитків жодному суб’єкту або юридичній особі.

З метою унеможливості оскарження даної постанови в установлений законом строк, заступник головного державного інспектора у сфері державного контролю за використанням земель та дотримання вимог законодавства України при охорону земель у Дніпропетровській області – начальник управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області Бутенко Юрій Олександрович умисно не повідомив про винесення такої постанови директора СФГ «Дар’я» і про цю постанову Ляховенко О.В. взнав лише 07 березня 2019 року, коли по пошті з Апостолівського районного суду отримав ухвалу від 05 лютого 2019 року про відкриття провадження в цивільній справі №171/2674/18 разом з позовною заявою за підписом першого заступника керівника Нікопольської місцевої прокуратури Шашликової Т.Ф.

Доказом умисного затримання постанови є відсутність доказу супровідного листа про направлення постанови Ляховенку О.В.

Доказом визнання та підробки постанови є квитанція від 20.09.2017 року, яка від імені платника підписана на Ляховенко О.В., а оплачена іншою особою, власником іпн.№1572569362. Цю квитанцію з підробленим підписом Ляховенко О.В. завірив прокурор Михайленко Володимир Олександрович і додав до цивільної справи №171/2674/18 згідно ухвали Апостолівського районного суду від 05 лютого 2019 року про сплату штрафу від імені нібито Ляховенко Олександра Вікторовича, при чому оплата відбулася в місті Кривому Розі у відділенні ПАТ «А-Банк».

З самої банківської квитанції вбачається, що платником є підставна особа з іпн.№1572569362, можливо, сам прокурор Михайленко В.О., або переший заступник Нікопольської місцевої прокуратури Шашликова Т.Ф., тому що у Ляховенко О.В. – зовсім інший іпн. № … (дані – в редакції – ред.).

В зв’язку з цим Ляховенко О.В. взагалі не отримав листа з поштовим вкладенням – постановою про застосування штрафу, при чому рішення прийняте не про застосування фінансових санкцій до директора СФГ «Дар’я» Ляховенко О.В., а до громадянина Ляховенко О.В.

Його не було повідомлено про час і дату розгляду даної постанови, проігноровано його право на захист, а відповідно до цього, відмовлено у доступі до правосуддя.

Дане рішення було винесене без присутності Ляховенко О.В.

3) При винесені постанови заступник головного державного інспектора у сфері державного контролю за використанням земель та дотримання вимог законодавства України при охорону земель у Дніпропетровській області – начальник управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області Бутенко Юрій Олександрович проігнорував той факт, що керівництво Володимирівської сільської ради Апостолівського району Дніпропетровської області знало про добросовісне, відкрите і безперервне користування земельною ділянкою, яка розташована в адміністративних межах Володимирівської сільської ради за межами населеного пункту, для ведення сільськогосподарського виробництва, директором СФГ «Дар’я» Ляховенко О.В..

Бутенко Ю.О. при винесенні постанови було проігноровано той факт, що відповідно до розпорядження голови Апостолівської районної державної адміністрації від 29.12.2012 року за №1347-р-12 саме на цю земельну ділянку, яку використовує громадянин Ляховенко Олександр Вікторович, який після смерті свого тестя Гейн Віктора Костянтиновича став головою Фермерського господарства «Дар’я», – було накладений сервітут, та розроблена технічна документація для передачі землі в оренду, а до часу укладення договору оренди на земельну ділянку встановлений земельний сервітут.

Крім того, згідно акта встановлення меж дії зони сервітуту від 11 листопада 2013 року, за погодженням з Апостолівською районною державною адміністрацією та Володимирівською сільською радою і Апостолівським районним відділом земельних ресурсів земельна ділянка передана землекористувачу Ляховенко О.В., який є головою селянського фермерського господарства «Дар’я» (акт передачі землі додаю). …

Статтею 531 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена адміністративна відповідальність за самовільне зайняття земельної ділянки.

Однак, як свідчить практика притягнення порушників земельного законодавства до адміністративної відповідальності за самовільне зайняття земельних ділянок, кваліфікація даного правопорушення правоохоронними органами здійснюється по-різному.

Так, наприклад, досить часто громадяни та юридичні особи, яким земельні ділянки надані у власність чи користування рішеннями органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування, приступають до їх використання до виникнення права власності чи права користування ними (до оформлення правовстановлюючих документів). Такі дії, згідно з вищенаведеним, є самовільним зайняттям земельної ділянки. Однак у цьому випадку має місце використання земельних ділянок без правовстановлюючих документів, а не їх самовільне зайняття. Саме тому, при притягненні у вищезазначених випадках порушників земельного законодавства за самовільне зайняття земельних ділянок, органи прокуратури вносять протести на постанови про накладення адміністративних стягнень. Зазначені постанови скасовуються також за рішеннями суду у разі їх оскарження в суд.

В даному випадку підписант постанови проігнорував той факт, що позивачу була передана земельна ділянка, встановлені межеві знаки, наданий дозвіл на проект відведення, земельна ділянка передана фермерському господарству «Даря» в особі директора Ляховенко О.В. особисто головою Володимирівської сільської ради Апостолівського району. …

Статтею 7 Земельного кодексу України (в редакції, яка діяла у 2000 році) встановлено, що постійним визнається землекористування без заздалегідь установленого строку. У постійне користування земля надається місцевою радою народних депутатів із земель, що перебувають у державній власності, зокрема, громадянам України для ведення особистого підсобного господарства. В даному випадку є державний акт на землю серії ДП №000175 від 13 червня 2000 року.

… В зв’язку з вищевикладеним та керуючись ст.ст. 7, ст. 17 ч.1 п.4), 51 ч.1), 157 КАС України, на підставі ст. 38.,ст. 247 п. 7 , ст. ст. 283, 284 КУпАП України,

П Р О Ш У:

1.Поновити строк подачі позову.
2.Визнати протиправною та скасувати постанову №181-ДК/0079ПО/08/01/-17, що була складена 17 серпня 2017 року заступником головного державного інспектора у сфері державного контролю за використанням земель та дотримання вимог законодавства України при охорону земель у Дніпропетровській області – начальником управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області Бутенко Юрієм Олександровичем відносно Ляховенко Олександра Вікторовича про накладення адміністративного стягнення, – як незаконну та закрити справу про адміністративне правопорушення відносно нього.

Представник позивача адвокат Кононенко Олександр Володимирович

Від редакції.

Вчора у Апостолівському районному суді пройшло попереднє слухання цієї скарги (справа № 171/427/19). Представник ГУ Держгеокадастру у Дніпропетровській області не зміг надати судді Любові Кодрян оригінал банківської квитанції, де, за словами адвоката Кононенка, підроблений підпис фермера Ляховенко О.В.

Розгляд справи суд переніс на 09:40 14 травня 2019 року.

Цікаво, що з дня вчинення адміністративного правопорушення, про яке йдеться у позові, Відповідач-1: Бутенко Юрій Олександрович пішов на підвищення. Зараз працює заступником начальника – начальником управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області.

Скрін-шот з офіційного сайту ГУ Держгеокадастру у Запорізькій області

 

Згідно декларації, Бутенко Ю.О. заробив в минулому році 93.720 гривень від ГУ Держгеокадастру у Дніпропетровській області та 201.018 грн. – від ГУ Держгеокадастру у Запорізькій області.

Єдиний член сім’ї – дружина Юлія Олександрівна – працює у ГУ Держгеокадастру у Дніпропетровській області. Начальниця відділу бухгалтерського обліку та звітності фінансового управління, вона заробила за 2018 рік 316.149 грн.

6453

Ошибка в тексте? Выделите её и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить о ней редакции.
Загрузка...

Сообщить об ошибке

Пожалуйста, используйте эту форму для коррекции ошибок.
Если вы хотите связаться с нами по другому вопросу — напишите нам.