Мы говорим то, о чём молчат другие Мы говорим то, что вы хотите слышать Мы говорим то, что вы должны знать

Асоціація міст України


У Дніпропетровському РВ АМУ представники громад вивчали організацію інклюзивного навчання

14.04.2019 19:02:11

У Дніпропетровському регіональному  відділенні Асоціації міст України пройшов практикум із застосування законодавства на тему «Реформування освіти. Нова українська школа. Розвиток інклюзивного навчання». Захід організували в рамках Проекту "Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні" (ПУЛЬС), який реалізує АМУ за підтримки USAID.

Учасниками навчання стали начальники, головні спеціалісти і методисти відділів освіти та соціального захисту населення, директори і заступники керівників профільних департаментів ОМС, очільники інклюзивно-ресурсних центрів Дніпропетровської області.

На практикумі експерти, освітяни та самоврядці активно обговорювали такі питання, як зміни у нормативно-правовій базі організації інклюзивної освіти, створення інклюзивного простору для особливих дітей в дитсадках та школах. Чимало часу приділили темі: Інклюзивно-ресурсний центр – шлях до забезпечення прав дітей з особливими освітніми потребами на здобуття освіти.

Освітня реформа, невід’ємною частиною якої є інклюзивна складова сьогодні набирає обертів. Тому учасники оговорили на практикумі чимало нюансів щодо розвитку інклюзії. Зокрема, мова йшла про організацію та особливості використання коштів на обладнання ресурсних кімнат, про створення інклюзивних груп в закладах дошкільної освіти, про асистентів-вихователів, про розробку індивідуальних програм для особливих дітей та її корегування протягом року, про документи для зарахування на навчання тощо.   

Модератори на практикумі наголошували, в процесі реформування галузі та розвитку інклюзивного середовища, в закладах освіти щороку збільшується кількість дітей з особливими потребами. І в цих умовах завдання педагогів не лише допомогти особливим дітям з навчанням, а й з адаптацією в шкільному колективі та соціалізацією у суспільстві.

Крім того, представники різних територій Дніпропетровщини, скориставшись присутністю на практикумі експертів з профільного департаменту ОДА, задали багато питань стосовно локальних проблем громад і отримали конкретні відповіді щодо їх розв'язання.

 

219

Ошибка в тексте? Выделите её и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить о ней редакции.
Загрузка...

Сообщить об ошибке

Пожалуйста, используйте эту форму для коррекции ошибок.
Если вы хотите связаться с нами по другому вопросу — напишите нам.