Мы говорим то, о чём молчат другие Мы говорим то, что вы хотите слышать Мы говорим то, что вы должны знать

Асоціація міст України


АМУ вимагає забезпечити громади коштами на з/п медикам та лікування хворих на цукровий діабет і ниркову недостатність

22.04.2019 21:12:46

Асоціація міст України звернулася до Міністра охорони здоров’я України щодо вирішення ситуації в громадах із вкрай незадовільним рівнем забезпеченості цільовими коштами на заробітну плату, лікування хворих на цукровий діабет І типу та хронічну ниркову недостатність. Ця проблема багаторазово порушувалася у зверненнях громад до Асоціації міст України.

АМУ, з урахуванням порушених громадами проблем та досвіду 2018 року, провела у березні 2019 року опитування органів місцевого самоврядування про стан забезпеченості медичною субвенцією у цілому та, зокрема, на лікування хворих на цукровий діабет, ниркову недостатність та зарплату без урахування видатків на оплату комунальних послуг та енергоносіїв.

Проблема недофінансування лікування хворих на цукровий діабет І типу залишається надзвичайно актуальною в 2019 році як і протягом останніх років. Акцентують в Асоціації міст України. Відповідно до листа МОЗ України від 17.01.2019 у складі видатків медичної субвенції на 2019 рік передбачено обсяг цільових коштів для лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет 841,2 млн грн. Це на 128,0 млн гривень (13%) менше від потреби. У той же час в опитаних ОМС рівень забезпеченості коштами на відшкодування лікарських засобів для лікування цукрового діабету  І типу склав у середньому 51,6%. Лише деякі громади мають змогу виділити у 2019 році 6,8 млн грн додаткових коштів з місцевого бюджету на цю мету. Забезпечити фінансуванням ці видатки з бюджетів громад сіл, селищ та міст неможливо через брак коштів.

АМУ також наголошує на критичному стані бюджетів громад сіл, селищ та міст у забезпеченні делегованих повноважень. У 2019 році рівень фінансування видатків у галузі охорони здоров’я за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету є вкрай недостатнім. За розрахунками Асоціації у 2019 році недофінансування видатків на утримання закладів охорони здоров’я коштами медичної субвенції, яка з 2018 року спрямовується лише на оплату поточних видатків, крім видатків на оплату комунальних послуг та енергоносіїв, становить 36,4%. Однак, навіть з урахуванням дофінансування з місцевих бюджетів, дефіцит коштів складає 23%.

Враховуючи вищевикладені проблеми, Асоціація міст України наполягає на недопущенні повторення ситуації минулого року та просить вирішити порушені питання і передбачити кошти на заробітну плату, забезпечення хворих на цукровий діабет препаратами інсуліну та лікування хворих на ниркову недостатність до кінця 2019 року та наступні роки.

Асоціація міст України очікує, що спільними зусиллями ОМС та центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, забезпечать право кожного громадянина на безоплатне отримання у державних та комунальних закладах охорони здоров'я медичної допомоги.

517

Ошибка в тексте? Выделите её и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить о ней редакции.
Загрузка...

Сообщить об ошибке

Пожалуйста, используйте эту форму для коррекции ошибок.
Если вы хотите связаться с нами по другому вопросу — напишите нам.