Мы говорим то, о чём молчат другие Мы говорим то, что вы хотите слышать Мы говорим то, что вы должны знать

Асоціація міст України


Співпраця українських громад та муніципалітетів ЄС – не лише обмін досвідом, а й можливість економічного співробітництва

23.04.2019 19:54:56

У Києві розпочалася дводенна франко-українсько-польська конференція з питань співробітництва між органами місцевого самоврядування на тему «Стратегія розвитку Східного партнерства 2020». Захід організовано Асоціацією міст України, Французькою асоціацією Ради європейських муніципалітетів, Міністерством закордонних справ Франції, Асоціацією польських міст та проектом PLATFORMA у співпраці з Посольством Франції в Україні. Конференція проходить в рамках реалізації Меморандуму про взаєморозуміння між АМУ, Французькою асоціацією Ради європейських муніципалітетів та регіонів і Асоціацією польських міст.

У конференції беруть участь представники Посольства Франції в Україні, МЗС України та Франції, АМУ, Французької асоціації Ради європейських муніципалітетів, Асоціації польських міст, місцевого самоврядування (мери, заступники та радники міських голів, депутати) з України, Франції, Польщі, Молдови, а також представники проекту PLATFORMA та делегації ЄС в Україні.

Перша частина заходу пройшла у Посольстві Франції в Україні. Присутні обговорили стан та перспективи франко-українського партнерства. Вітаючи присутніх, пані Посол Ізабель Дюмон наголосила: «Співпраця між нашими країнами, особливо на місцевому рівні – це взаємна відповідальність обох сторін. Нам потрібно разом визначити які її напрямки потрібно посилювати та відроджувати, та правильно розставити ключові акценти. Перш за все, потрібно розуміти – усі великі справи, які згодом отримують державну підтримку, починаються саме з ініціативи та взаємодії на місцевому рівні. Тому роль співпраці українських та французьких муніципалітетів важно переоцінити».

Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан у своєму виступі відзначив: Трохи більше року тому був підписаний Меморандум про взаєморозуміння між Асоціацією міст України, Французькою асоціацією Ради європейських муніципалітетів та регіонів та Асоціацією польських міст. Коли під час підготовки тексту Меморандуму я переглянув базу співпраці між українськими та французькими муніципалітетами, виявилося, що є більше сорока активних та неактивних угод. І дуже важливо, що сьогодні тут присутні представники міст, які як вже мають досвід співпраці з містами Республіки Франція, так і ті, які ще не отримали такого досвіду, але висловлюють велике бажання реалізовувати спільні проекти. Такі зустрічі неодмінно сприяють налагодженню українсько-французького партнерства».

Виконавчий директор АМУ також сказав, що співпраця між Україною та Францією має значення для успішної реалізації реформи з децентралізації, адже Конституційні зміни, які передбачені в рамках цієї реформи, мають ввести посаду префекта, і цей досвід Україна запозичила саме у Франції. Ще одним важливим моментом, за словами Олександра Слобожана є те, що взаємна співпраця українських громад та муніципалітетів Європейського Союзу – це не просто ефективний обмін досвідом, а й можливість налагодити результативну економічну співпрацю, вигідну для громад обох сторін: «Перед нами стоїть чудова можливість поглибити та розширити угоди з французькими громадами та знайти взаємовигідні точки перетину, а враховуючи, що ще одним нашим надійним партнером є Польща – ця співпраця має транзитний характер та має дуже велику перспективу».

Генеральний директор Французької асоціації Ради європейських муніципалітетів та регіонів Крістоф Шаю відзначив, що співпраця з Асоціацією міст України є дуже важливою для Французької асоціації Ради європейських муніципалітетів та регіонів і тому коли виникали пропозиції співпрацювати з представниками Криму (вже після його окупації), норми міжнародного права взяли вгору, що не дозволило піти на запропоновані умови співробітництва з тимчасово окупованою територією України. Крім того, пан Шаю голосив, що у Франції також скоро будуть проходити місцеві вибори і політичний пейзаж територіальних громад трохи зміниться, тому важливо укріплювати співпрацю на перспективу.

Під час дискусії учасники прийшли до висновку, що для посилення співробітництва між громадами на міжнародній арені, зокрема, між муніципалітетами Франції та України, треба включати у цей процес населення та громадський сектор, зокрема, громадські організації. Крім того, були виокремленні основні напрямки співпраці, які потрібно посилювати: екологія та клімат; децентралізація; альтернативна енергетика та енергозбереження; житлово-комунальне господарство; питання гендерної рівності; культурний обмін; та туризм.

 

608

Ошибка в тексте? Выделите её и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить о ней редакции.
Загрузка...

Сообщить об ошибке

Пожалуйста, используйте эту форму для коррекции ошибок.
Если вы хотите связаться с нами по другому вопросу — напишите нам.