Мы говорим то, о чём молчат другие Мы говорим то, что вы хотите слышать Мы говорим то, что вы должны знать

Асоціація міст України


Асоціація міст України закликає парламент підтримати децентралізаційні законопроекти, які очікують громади

10.05.2019 16:44:25

Реформа місцевого самоврядування, зокрема децентралізація, як і будь-яка інша реформа, потребує серйозної законодавчої підтримки. На жаль, вже більше року не приймаються закони, що сприяють та поглиблюють децентралізацію. Так, 3 квітня 2018 року парламент ухвалив Закон «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад» щодо добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення». Після цього жодного нового закону або змін до діючого законодавства не було прийнято.

«Децентралізація – важливий інструмент перетворення нашої країни на сучасну європейську державу зі спроможним місцевим самоврядуванням, що має достатньо повноважень та ресурсів для забезпечення комфортного і благополучного життя людей. Тому створення адекватного законодавчого поля для децентралізаційної реформи – це одночасно і велика відповідальність, і найбільша інвестиція у майбутнє. Адже, у центрі цієї реформи – люди, їх інтереси та потреби», - наголошує виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.

Враховуючи вищевикладене, Асоціація міст України закликає народних депутатів з метою захисту інтересів громад, продовження децентралізації та реформування місцевого самоврядування підтримати прийняття 9 законопроектів. В той же час, АМУ застерігає народних депутатів від прийняття 3 законопроектів, які несуть загрози для фінансової спроможності місцевого самоврядування та мають на меті згортання децентралізації.

http://www.auc.org.ua/novyna/asociaciya-mist-ukrayiny-zaklykaye-parlament-pidtrymaty-decentralizaciyni-zakonoproekty-yaki

677

Ошибка в тексте? Выделите её и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить о ней редакции.
Загрузка...

Сообщить об ошибке

Пожалуйста, используйте эту форму для коррекции ошибок.
Если вы хотите связаться с нами по другому вопросу — напишите нам.