Мы говорим то, о чём молчат другие Мы говорим то, что вы хотите слышать Мы говорим то, что вы должны знать

Асоціація міст України


АМУ: Розширення повноважень ОТГ – це додаткові надходження до місцевих бюджетів

21.06.2019 08:56:29

За пропозицією Асоціації міст України  Кабмін розширив повноваження об’єднаних територіальних громад щодо контролю за дотриманням земельного і податкового законодавств. На засіданні 19 червня урядовці схвалили зміни до постанови Кабінету Міністрів України «Про Порядок визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам».

Відзначимо, саме ці зміни у частині розширення повноваження сільських, селищних, міських рад в частині контролю за дотриманням земельного і податкового законодавства та охороною земель, вчасного реагування на порушення і можливості стягнення збитків як недоотриманого доходу від плати на землю у листопаді 2018 року запропонувала Асоціація міст України.

Плата за землю – це один з інструментів наповнення місцевих бюджетів, які використовують органи місцевого самоврядування. Урядова Постанова, якою затверджено Порядок визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам, унормовує стягнення плати за землю з недобросовісних платників такого податку. Цей Порядок дозволяв виконавчим органам міст обласного значення стягувати плату за землю, зокрема, із землекористувачів, які використовують земельні ділянки без правовстановлюючих документів, у вигляді неодержаного доходу. Однак дія цього Порядку не розповсюджується на інші ОМС, зокрема, об’єднаних територіальних громад. Дуже часто виникають випадки, коли орган місцевого самоврядування (як власник/розпорядник земельної ділянки комунальної власності) надає особам дозвіл на розроблення документації із землеустрою, а особа, отримавши відповідне рішення ради, далі не рухається у розробці документації, але часто по факту вже користується земельною ділянкою без правовстановлюючих документів на неї.

Раніше, у пункті 2 Порядку йшлося про те, що розміри збитків визначаються комісіями,  створеними  РДА та виконавчими комітетами  міських  (міст  обласного  значення) рад. На разі це рішення змінено і у переліку органів, які мають право створювати Комісію з визначення та відшкодування збитків власникам та землекористувачам, слова «виконавчі комітети  міських (міст обласного значення) рад»  ЗАМІНЕНО на «виконавчі комітети сільських, селищних, міських рад».

АМУ вітає це рішення Уряду. Оскільки тепер ОТГ зможуть здійснювати самоврядний контроль за використанням та охороною земель, що забезпечить отримання додаткових надходжень до місцевих бюджетів у вигляді відшкодування збитків (неодержані доходи).

461

Ошибка в тексте? Выделите её и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить о ней редакции.
Загрузка...

Сообщить об ошибке

Пожалуйста, используйте эту форму для коррекции ошибок.
Если вы хотите связаться с нами по другому вопросу — напишите нам.