Мы говорим то, о чём молчат другие Мы говорим то, что вы хотите слышать Мы говорим то, что вы должны знать

Политика


Руїни історії

02.07.2019 20:05:08

Хто стоїть за знесенням пам’яток архітектури, що мають історичну цінність, та кому вигідне позбавлення мешканців Дніпра архітектурного надбання?

ЛІКАРНЯ ЧЕРВОНОГО ХРЕСТА
(вулиця Короленка, 22)

На даний момент знесена, вона була розташована на розі вулиць Короленка та Костомарівської, біля будівлі управління СБУ та ГУНП України в Дніпропетровській області.

В 1996 році розпорядженням голови Дніпропетровської облдержадміністрації лікарня Червоного Хреста була внесена до Державного реєстру культурної спадщини міста Дніпро.

 

 

 

В 2007 році при складанні Генерального плану Дніпро петровська даний об’єкт було включено до Зведеного переліку об’єктів культурної спадщини міста – пам’яток архітектури та містобудування національного та місцевого значення.

Однак через рух транспортних засобів – трамваїв та великогабаритних автомобілів – відбувалась просадка ґрунту, на якому розташована будівля головного корпусу лікарні. Унікальну пам’ятку було визнано аварійною.

Ба більше, на Публічній кадастровій карті України зазначено при значення землі: «Для будівництва багатоквартирного житлового будинку…»:

 

У 2017 році Дніпропетровський окружний адміністративний суд своїм рішенням зобов’язав Дніпропетровську ОДА виключити будівлю з реєстру культурної спадщини, а вже на початку травня 2019 року головний корпус лікарні був знесений.

Зараз на цьому місці будують житловий комплекс «Женева» та вже оголошено про продаж квартир площею від 78 до 101 квадратних метрів.

 

 

Будівля лікарні належала ТОВ «Будівельно-монтажне товариство «Дніпро», власником якого є Євген Ліфшиць, бізнес-партнер колишнього депутата міської ради Дніпра та голови КП «Бюро обліку майнових прав та діяльності з нерухомістю» Геннадія Гуфмана, з іменем якого пов’язаний скандал з приватизацією 96 об’єктів комунального майна.

Цікаво, що один із засновників – Ігор Бірман – зараз перебуває в Ізраїлі.

Орієнтовна вартість земельної ділянки, де була розташована лікарня, становить 1.400.000 доларів, площа – 0,7824 гектарів.

Крім того, одночасно була знесена будівля, що знаходилась поруч із лікарнею, а раніше належала КП «Теплоенерго» Дніпровської міської ради.

БУДИНОК ГУБЕРНСЬКОГО ЗЕМСТВА
(узвіз Крутогірний, 21А)

Будинок на Крутогірному узвозі, 21А (раніше – вулиця Рогальова) був побудований наприкінці XVIII сторіччя, до 1806 року тут розташовувала ся резиденція віце-губернаторів Катеринослава, пізніше будівля перейшла у володіння колезького асесора (цивільний чин згідно Табелю про ранги Російської імперії) О. Захаріна.

 

 

В 1941-1943 рр. тут знаходилась німецька військова комендатура, а з 1959 до кінця 1990-х рр. будівля належала військовому містечку № 8 та військовій частині А-3191.

Сьогодні екс-резиденція заступників губернаторів Катеринославщини знаходиться у занедбаному стані.

 

 

Спочатку власником будівлі була державна установа 971 Управління начальника робіт, яка мала безпосереднє відношення до Міністерства оборони України, а наразі знаходиться в стадії банкрутства.

Згодом маєток віце-губернаторів опинився під охороною Благодійного фонду «Центр Єврейської освіти», про що свідчить відповідь на інформаційний запит редактора інтернет-сайту Zabeba.li (зараз – Информатор.Деньги) Ольги Палій.

 

 

Цим фондом з 2018 року керує Анастасія Кудрявцева, яка є наближеною до Бориса Філатова і Геннадія Корбана.

Орієнтована вартість цієї будівлі, за даними Державного реєстру майнових прав, становить приблизно 3.000.000 гривень.

На Публічній кадастровій карті відсутній пункт «Форма власності» щодо цієї ділянки:

 

БУДИНОК ПОМЕРАНЦЕВА
(вулиця Харківська, 6)

Колишній будинок Померанцева, залишки якого знаходяться на вулиці Харківській, 6, з’явився наприкінці XIX сторіччя. У 1999 році тут сталася пожежа.

Згідно наказу Міністерства культури України № 1266/0/16-10 від 21.12.2010 року ця будівля була внесена в Державний реєстр пам’яток місцевого значення.

Однак в липні 2018 року депутати міської ради Дніпра дали добро на виведення її з комунальної власності.

 

Будівля знаходиться у власності ТОВ «Ермітаж», зареєстрованого в Дніпрі. Власником є Наталя Тимошенко, а кінцевим бенефіціаром – Олександр Шкляров, прописаний у селі Молодецьке Донецької області, яке наразі окуповане Російською Федерацією.

Офіційно «Ермітаж» займається розробкою будівельних проектів, торгівлею товарами широкого вжитку та консультуванням підприємців з питань комерційної діяльності і управління, а розмір статутного капі талу складає 375.000 гривень.

Одним з засновників цієї фірми стало Приватне акціонерне товариство «Акта», власником якого є Олександр Сирота, депутат міської ради Дніпра, член фракції політичної партії «Опозиційний блок» та постійної комісії міськради з питань архітектури, містобудування та земельних відносин.

На сайті міської ради Дніпра Олександр Володимирович зазначений як «Пенсіонер», однак відповідно до декларації за 2018 рік, він на посаді директора ПрАТ «Акта» заробив 121 тис. гривен. Також він вказав 1,26 млн гривень у якості доходів від підприємницької діяльності, в той час, коли його пенсія становить 62,7 тис. гривень. Крім того, Олександр Сирота в 2018 році задекларував готівкові у сумі 180 тис. доларів США, 82 тис. євро та 6 млн гривень. А ще йому на лежить Lexus GX470 2008 р.в.

На Публічній кадастровій карті інформація про власника земельної ділянки відсутня.

ЦІНА ПИТАННЯ

Вартість ділянки, де знаходилася Лікарня Червоного Хреста, площею 0,9512 га, за нашими підрахунками, складає понад 1,4 млн доларів.

Орієнтовна вартість ділянки на Харківській, 6 (0,33 га) – 500 тис. доларів.

Але вартість цих будинків та ділянок для громади Дніпра неможливо оцінити у гривнях чи доларах, адже історія кожного району нашого міста безцінна.

Проте через фінансові апетити окремих місцевих ділків ми можемо втратити те, що отримали у спадок від наших батьків, дідів та прадідів.

Євгеній Устименко, Володимир Бережний,
Марія Крутько, Артем Клименко,
Dniprograd.org

 Ця Публікація створена за фінансової підтримки Європейського Союзу. За зміст публікації відповідальність несе ГО «Платформа Громадський Контроль». Зміст публікації не є відображенням офіційної позиції Європейського Союзу.

2371

Ошибка в тексте? Выделите её и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить о ней редакции.
Загрузка...

Сообщить об ошибке

Пожалуйста, используйте эту форму для коррекции ошибок.
Если вы хотите связаться с нами по другому вопросу — напишите нам.