Мы говорим то, о чём молчат другие Мы говорим то, что вы хотите слышать Мы говорим то, что вы должны знать

Асоціація міст України


Українські самоврядці переймають канадський досвід врядування та управління об'єднаними громадами

03.07.2019 20:26:47

Триває навчальний візит представників громад-членів АМУ до Канади, де  голови ОТГ беруть участь в Ukraine Reform Conference. У складі делегації очільники та представники об’єднаних територіальних громад з кожної області, які були відібрані за конкурсом. Дніпропетровщину на конференції з питань реформ в Україні представляють Петриківський селищний голова Ольга Гавриленко та староста Солонянська ОТГ Олена Кінаш. У поїздці бере участь Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан.

2 липня учасники візиту долучилися до роботи Конференції з питань реформ в Україні, що проходить у Торонто. Ukraine Reform Conference – це важливий крок для об’єднання партнерів та друзів України й проведення оцінки демократичних трансформацій та реформ, які відбуваються в Україні останніми роками. Цього дня, українські самоврядці, серед іншого, ознайомилися також з системою державного управління Канади, зокрема і з системою місцевого самоврядування та історією об’єднання громад провінції Онтаріо. Цю презентацію українській делегації зробили Федерація Канадських муніципалітетів та Асоціація муніципалітетів Онтаріо.

Відзначимо, захід у Торонто, це вже третя Міжнародна конференція з питань реформ в Україні – попередні відбулися у Копенгагені (2018) та Лондоні (2017). Лейтмотив цьогорічної конференції – збереження досягнутих результатів та забезпечення незворотності реформ.  Серед головних тем - Реформа децентралізації: можливості, ефективність, результат.

У перший день у Конференції взяли участь іноземні та українські державні посадовці, серед яких Президент України Володимир Зеленський і Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо, а також бізнесмени топ-рівня, представники країн ЄС, НАТО, G7 та громадянського суспільства.

Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко розповів про результати децентралізації, «про нові громади, про зростання місцевих бюджетів, про нові стандарти якості послуг, про безліч інфраструктурних проектів, і головне – про те як з реформою змінюється життя українців та про те, як децентралізація зшиває і зміцнює Україну».

Сьогодні, 3 липня, учасники Конференції працювали на десяти тематичних панелях. Зокрема, представники громад взяли участь у панелі «Децентралізація в дії». Серед її спікерів - Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан. Він презентував присутнім досягнення децентралізації  в Україні та роль  АМУ  в цих процесах. А також подякував FCM та PLEDGG, постійним та багаторічним партнерам АМУ в нелегкій справі створення спроможних громад.

Зауважимо, під час візиту представники українського місцевого самоврядування відвідають також міста провінції Онтаріо, поділяться своїм досвідом, а ще ознайомляться з передовою канадською практикою у сфері врядування та управління об'єднаними територіальними громадами.

 

584

Ошибка в тексте? Выделите её и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить о ней редакции.
Загрузка...

Сообщить об ошибке

Пожалуйста, используйте эту форму для коррекции ошибок.
Если вы хотите связаться с нами по другому вопросу — напишите нам.