Мы говорим то, о чём молчат другие Мы говорим то, что вы хотите слышать Мы говорим то, что вы должны знать

Общество


Три культурні проекти Дніпропетровщини перемогли у всеукраїнському конкурсі «Малі міста-великі враження»

18.07.2019 18:09:41

Це конкурс для громад з населенням до 50 тисяч людей, спрямований на розвиток культурно-економічного потенціалу територій через підтримку стартапів, що пов’язані із культурною спадщиною громад.

Серед переможців такі культурно-мистецькі ініціативи, як:

- Козацькі пісні та вірші невід’ємна складова патріотичного виховання молоді та збереження нематеріальної культурної спадщини Українців (проект реалізують на території с. Капулівка Нікопольського району, с. Грушівка Апостолівського району і м. Підгородне Дніпровського району);

- Створення туристичного кластеру на території Перещепинської міської ОТГ;

- Фестиваль «Fest-party у селянській хаті!» у Покровській ОТГ.

Уряд своїм розпорядженням від 10 липня 2019 р. затвердив перелік переможців конкурсу культурно-мистецьких проектів «Малі міста – великі враження». Це конкурс для громад з населенням до 50 тисяч людей, спрямований на розвиток культурно-економічного потенціалу територій через підтримку стартапів, що пов’язані із культурною спадщиною громад.

На реалізацію таких ініціатив у 2019 році Кабмін виділив 50 млн грн. Переможцями визнано 74 проекти, а загалом цього року на адресу оргкомітету надійшла 181 заявка. Приємно, що у 2019 році серед переможців  і три культурні проекти громад Дніпропетровської області.

Коментують радісну звістку у Дніпропетровському регіональному відділенні Асоціації міст України

«Експертний відбір відбувався у два етапи - спочатку на відкритому конкурсі відібрали проекти за змістовою частиною, а далі – проходили захисти проектів в Міністерстві культури України. До складу Експертної ради, затвердженого Наказом Мінкульту, увійшли виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан та експерт з розробки законодавства та управління ресурсами органів місцевого самоврядування АМУ Людмила Даменцова», – зазначили у ДРВ АМУ.

Нагадаємо, у 2018 році пілот конкурсу «Малі міста – великі враження» було реалізовано Асоціацією міст України та Українським центром культурних досліджень за фінансової підтримки Міністерства культури України. Ідея проекту належить ГО «Інститут культурної політики». У рамках проекту, шляхом проведення відкритого конкурсу, експертною радою Міністерства культури України відібрано 8 зі 158 проектів для впровадження пілотних культурних стартапів, що пов’язані із культурною спадщиною. У січні 2019 року побачило світ видання за підсумками проекту .

Цьогорічний конкурс «Малі міста-великі враження» проходить під гаслом «Дивись, Україно!». Сьогодні, після офіційного оголошення переможців, розпочнеться втілення проектів у життя, що мають завершитися до 20 листопада 2019 року.

Асоціація міст України вітає переможців конкурсу і бажає успішної реалізації проектів!

 

643

Ошибка в тексте? Выделите её и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить о ней редакции.
Загрузка...

Сообщить об ошибке

Пожалуйста, используйте эту форму для коррекции ошибок.
Если вы хотите связаться с нами по другому вопросу — напишите нам.