Мы говорим то, о чём молчат другие Мы говорим то, что вы хотите слышать Мы говорим то, что вы должны знать

Экономика


Сільські фермери Гречаного налагодили експорт до Євросоюзу равликів

30.08.2019 17:30:13

Ринок Європейського Союзу дуже вибагливий та вимогливий. Гармонізація законодавства України з правом ЄС зробила цей ринок доступнішим для українських виробників. Зокрема, збільшилися й обсяги експорту українських равликів до Європи.

Село Гречане в Петриківському районі славиться своєю козацькою історією, але донедавна не могло похвалитися успіхами в економічному розвитку.

Але останні роки, завдяки розгортанню «равликового» виробництва після налагодження експорту в країни Євросоюзу, до Гречаного приїжджають навіть туристичні групи.

«Вперше скуштували страви з равлика за кордоном. Зацікавились цим напрямком. В Україні досі, нажаль, немає культури споживання равликів і продуктів равликівництва. Але це дуже популярні страви і продукт харчування в Європі. Проходили навчання за кордоном.

Придбали перше маточне поголів’я, дуже маленьке. І почалося…» – розповідає представник фермерського господарства «Здравлик», заступник голови асоціації «Равлик України» Дмитро Недвига.

Зізнається, що, поки відпрацьовували технологію, були й важкі часи – задумувався, навіщо він цим займається.

«Вже і руки опускалися. Казали: «Все, це не для України. Це неможливо», – згадує равликовод.

Та коли відпрацювали технологію, то справа пішла. Сьогодні плановий обсяг виробництва – 20 тонн равлика на рік. До того ж підприємство виробляє перероблену продукцію – засолену равликову ікру.

Равлики – виключно експортна одиниця, відзначає Недвига. Тобто, підприємство орієнтоване не на продаж своєї продукції в Україні, бо вона тут не популярна, а на продаж продукції за кордон. Перш за все – в країни східної Європи, звідки вона розповсюджується до престижних ресторанів Франції, Іспанії, Греції, Японії, США та інших країн світу.

«Наша компанія є експортером живого охолодженого равлика до Європи. Нажаль, сьогодні Україна переважно постачає сировину у вигляді живих тварин – не перероблену продукцію», – каже представник ферми. Експортують живого равлика у стані анабіозу, у рефрижераторах.

Фермерське господарство «Здравлик» працює на принципах HACCP (переклад аббр. з англ. – «Системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках»). Віднедавна впровадження цієї системи стало обов’язковим для підприємств харчової промисловості України. Її впровадження – зобов’язання України в рамках Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Для українців впровадження на підприємствах принципів HACCP – запорука безпеки, для виробників – нові можливості. Зокрема, вихід на ринок Європейського Союзу.

Принципи HACCP є невід’ємною частиною міжнародного стандарту ISO 22000. Сертифікація за цим стандартом дає можливість експортувати продукцію як в країни Європейського Союзу, так і в інші країни світу.

«Сьогодні без використання стандартів безпеки HACCP ні експорт, ні виробництво в Україні не можливі», – каже Недвига.

Реформа системи контролю безпечності харчової продукції розширила можливості українським підприємцям для виходу на ринок ЄС. Це має сприяти збільшенню експорту до Євросоюзу та загального покращення економічного стану нашої країни. Що й спостерігаємо на прикладі успіху фермерського господарства «Здравлик».

До речі, там виробляють й засолену білу равликову ікру, що також відповідає стандарту якості ISO 22000. В Україні вона випускається під торгівельною назвою «Перлинки України», а її експортна назва – «Алмаз».

«Біла равликова ікра – це, можна сказати, найдорожча ікра в світі, – зазначає представник ферми. – В Європі середній чек досягає 300 євро за 100 грамів».

І ще. Фермерське господарство «Здравлик» половину прибутку витрачає на допомогу та інтеграцію вимушено-переміщенних осіб (ВПО), також тут проводять навчання та надають маточне поголів’я соціально вразливим категоріям громадян, щоб ті створювали дрібні тваринницькі підприємства.

 

6114

Всё по теме: Европеец
Ошибка в тексте? Выделите её и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить о ней редакции.
Загрузка...

Сообщить об ошибке

Пожалуйста, используйте эту форму для коррекции ошибок.
Если вы хотите связаться с нами по другому вопросу — напишите нам.