Мы говорим то, о чём молчат другие Мы говорим то, что вы хотите слышать Мы говорим то, что вы должны знать

Экономика


Міський бюджет Дніпра: депутати вкотре перетасували бюджетні кошти

15.10.2019 09:53:00

Видатки деяких департаментів скоротилися, а деяких – навпаки. Пояснюємо, як перерозподілили кошти міста на 2019 рік.

МЕНШЕ ДЛЯ ГУМАНІТАРНОГО, ТРАНСПОРТНОГО ТА ЖКГ ДЕПАРТАМЕНТІВ

Упродовж 2019 року до бюджету Дніпра надійшло більше грошей, ніж закладали під час планування. І це нормально. Серед іншого — завдяки збільшенню сплачених податків на доходи, збільшенню доходів від продажу комунальної власності тощо.

Лише на вересневій сесії міські депутати перерозподілили додаткові 103 мільйони гривень. Комусь додавали, у когось відбирали. 

Департаменту гуманітарної політики зменшили видатки на 2%. Це у порівнянні з показниками бюджету, які були затверджені на сесії міськради в липні поточного року. У департаменту транспорту відібрали 6%. А на житлово-комунальному господарстві зекономлять 8%.

Зате більше грошей отримали благоустрій та інфраструктура —  на 208 мільйонів гривень (7%). Цей департамент другий за витратами в місті. 

 

 

Департаменту охорони здоров'я додали 42,7 мільйонів (3%). Утім, загалом, на цю галузь все одно витратять значно менше, ніж торік. Зокрема, різниця у більш ніж 150 мільйонів. 

Впродовж року тільки витрати департаменту благоустрою відчутно зростають.  

 

 

БЮДЖЕТ БЛАГОУСТРОЮ

Витрати міського бюджету ростуть швидше, ніж доходи. Тож, міський бюджет залишається дефіцитним. 

Цьогоріч на життєдіяльність та розвиток Дніпра витратять понад 15 млрд гривень. До прикладу, видатки бюджету Харкова більші на 2 мільярди (Харків меньший, ніж Дніпро за площею, проте більший за чисельністю населення). 

«Стрибки» видатків зафіксовані в квітні та в липні. Нагадаємо, що ці місяці були періодом виборів, тож це не дивно. 

 

На графіку бачимо два значних стрибки збільшення загальної суми річних видатків

 

Остаточна сума видатків міського бюджету Дніпра до кінця року зміниться. Передбачити точно всі показники бюджету неможливо, тому посеред року бюджети завжди передивляються. 

В найпершій версії міського бюджету за 2019 рік на Дніпро взагалі сподівалися витратити 14 мільярдів гривень. Стільки ж грошей планували назбирати.

За словами заступника міського голови Дніпра, директора департаменту економіки Володимира Міллера, бюджет міста у 14 з гаком мільярдів вважається досить великим в Україні. 

«Все познается в сравнении. Если сравнивать среди городов миллионников, областных центров Украины (бюджет, обсягом трохи більше 14 млрд грн – авт.) – это много. У нас бюджет занимает вторую, третью строчку, иногда, после Киева, иногда после Киева/Харькова. Мы, примерно, в тройке лидеров в Украине. Если сравнивать с бюджетами европейских столиц, крупных городов, то это не о чем», – каже Міллер. 

До речі, ще під час затвердження першої версії міського бюджету на цей рік Володимир Міллер повідомляв, що в бюджет була закладена рекордна сума на утримання житлово-комунального господарства. Нагадаємо, у порівнянні з попереднім роком, видатки департаменту благоустрою у 2019 році значно виросли, а департаментів соціальної політики та охорони здоров’я відчутно знизилися

Незважаючи на один з найбільших бюджетів України, міський голова Дніпра Борис Філатов вважає міський бюджет «скудним». Про це, зокрема, він заявив в інтерв'ю Новому времени

 Антон Філіппов 

1360

Ошибка в тексте? Выделите её и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить о ней редакции.
Загрузка...

Сообщить об ошибке

Пожалуйста, используйте эту форму для коррекции ошибок.
Если вы хотите связаться с нами по другому вопросу — напишите нам.