Мы говорим то, о чём молчат другие Мы говорим то, что вы хотите слышать Мы говорим то, что вы должны знать

Экономика


Петриківське «море»

27.11.2019 11:13:32

або Як «жіноча» ОТГ заробляє на історії, мистецтві та гастрономії

У Петриківському районі поки є лише одна об’єднана територіальна громада (ОТГ). І ви вірно вгадали: її очолює жінка. Адже українські жінки відомі своїми сміливістю та наполегливістю. У Петриківському самоврядуванні жінок – більшість.

Ця ОТГ – сільськогосподарська, на її території немає заводів, гарної інфраструктури або моря. Але за двадцять хвилин тут перелічать три десятки можливостей, як залучити туристів у громаду.

«Петриківка славна своїм петриківським розписом. І тому не лише ми, а й туристичні фірми організовують поїздки в Петриківку, в Петриківський район. Обов’язково пов’язують все з петриківським розписом. Бо людям цікаво доторкнутися до початку: «Де започаткований петриківський розпис? Де він найбільш розквітає? Де він народився?». На вільній землі петриківській, яка не знала кріпацтва ніколи», – розказує Ольга Гавриленко про туристичну принаду Петриківської ОТГ.

Але це – не єдина принада, а одна з низки. Перлина з намиста. Що їх створили, спорудили, відшукали у місцевих легендах, або самостійно овіяли легендами місцеві жінки-чиновниці.

Рибгосп. Здавалося б, що привабливого в цьому спеціалізованому тваринницькому господарстві? Аж ні. Це можливість розвитку туристичного рибальства.

Племконезавод? Можна показувати туристам племінних коней, страусів та іншу живність, що сюди завезли власники заводу.

Яблуневі сади? Гастрономічні тури! Виготовляти і популяризувати сидр, пастилу, інші кулінарні вироби з яблук.

«В цьому році ми стали одним із переможців проекту «Громада на мільйон». Тому в нас на території був італійській мер – сеньйор П’єтро Тідей, а я в плані обміну була в місті Санта-Марінелла, – пояснює жінка. – Це курортне містечко. В них море. Їм і не треба нічого робити, до них і так туристи їхатимуть. Підприємці там організували належну інфраструктуру, готелі, сервіс різний. В нас трохи інший напрямок».

Як бачимо, потенціал Петриківщини переходить в кінетичну енергію її бюджету. Легенди, красоти та смаколики – приносять місцевим мешканцям живу копійку.

За даними експерта з питань місцевих фінансів Програми «U-LEAD з Європою» Андрія Мужевського, які оприлюднені на сайті Дніпропетровського центру розвитку місцевого самоврядування, Петриківська селищна громада за підсумками 9 місяців 2019 року по доходах бюджету – на 32-му місці серед 62-х ОТГ Дніпропетровщини. Обганяє такі потужні, як Апостолівська (37 місце по доходах), Перещепинська (41), Марганецька (49).

Голова Петриківської ОТГ Ольга Гавриленко каже, що в громаді не пройшло жодного скорочення і не «оптимізували» жодної школи.

І ці факти краще за будь-які пропагандистські плакати агітують за децентралізацію та гендерну рівність.

1248

Всё по теме: Европеец
Ошибка в тексте? Выделите её и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить о ней редакции.
Загрузка...

Сообщить об ошибке

Пожалуйста, используйте эту форму для коррекции ошибок.
Если вы хотите связаться с нами по другому вопросу — напишите нам.