Мы говорим то, о чём молчат другие Мы говорим то, что вы хотите слышать Мы говорим то, что вы должны знать

АО «Днепрогаз»


У 2019 році у Дніпрі буде встановлено 32 тис. лічильників газу

19.12.2019 15:29:26

До кінця року на території ліцензійної діяльності АТ «Дніпрогаз» буде встановлено 32 тис. індивідуальних приладів обліку газу. Зараз лічильниками оснащено близько 90% клієнтів компанії.

До кінця 2019 року у Дніпрі та Дніпровському районі спеціалісти АТ «Дніпрогаз» встановлять 32 тис. індивідуальних лічильників газу. Завершується оснащення приладами обліку категорії споживачів, які користуються лише газовими плитами. На даному етапі лічильники встановлено у майже 360 тис. споживачів компанії.

«Роботи з оснащення лічильниками газу здійснюються за рахунок коштів, закладених державним регулятором в тарифі на розподіл природного газу. Однак фінансування даного виду робіт завжди було недостатнім, - пояснює директор з капітального будівництва «Дніпрогазу» Володимир Глушок. – У загальній ціні газу на ці цілі виділяється близько 2 копійок. На 01.01.2020 року без побутових лічильників залишаться 40 тис. споживачів. При цьому за рахунок тарифної складової спеціалісти нашого підприємства зможуть встановити не більше 5 тис. лічильників».

Роботи з встановлення індивідуальних лічильників в рамках Плану розвитку АТ «Дніпрогаз» виконуються для споживачів газу повністю безкоштовно, а для виконання монтажних робіт виділяється необхідна кількість розхідних матеріалів. Однак коли окрім встановлення лічильника газу у квартирі необхідно замінити застарілий вимикаючий пристрій (газовий кран) чи підвідні шланги до газових приладів, їх вартість сплачує власник газифікованої квартири.

Споживач газу також повинен забезпечити вільний доступ до газової труби. Для встановлення лічильника слід заздалегідь відсунути меблі, зняти навісні полиці - прибрати все, що може перешкоджати проведенню монтажних робіт.

Основна проблема, яка виникає в процесі оснащення лічильниками багатоповерхового житлового фонду пов’язана з відсутністю  доступу у газифіковані квартири. Згідно положень Кодексу ГРМ, у разі відмови від встановлення лічильників фахівці газової компанії зобов'язані скласти Акт про порушення. При цьому важливо розуміти: якщо споживач не забезпечить встановлення лічильника за свої кошти або за рахунок інших джерел фінансування до 1 січня 2021 року, Оператор ГРМ буде зобов'язаний припинити розподіл газу на об'єкт, де не забезпечено комерційний облік енергоресурсу.

Нагадаємо, що основною сферою діяльності АТ «Дніпрогаз» є розподіл природного газу для жителів Дніпра і Дніпровського району. Іншими словами, компанія не продає газ, а тільки доставляє його споживачеві. Система газопостачання нашого міста - це близько 5,5 тис. км розподільних газопроводів. Щорічно підприємство здійснює доставку близько 800 млн. кубометрів газу для 400 тис. побутових споживачів, 3,7 тис. промислових підприємств і інших суб'єктів господарювання. Близько 1,5 тисячі кваліфікованих фахівців, які працюють в компанії, підтримують газові мережі, споруди на них та обладнання в робочому стані, приймають аварійні виклики від споживачів і усувають аварійні ситуації, які нерідко загрожують життю і здоров'ю людей, надають послуги та консультації в центрах обслуговування клієнтів. Аварійно-диспетчерська служба «Дніпрогазу» в цілодобовому режимі, без вихідних забезпечує безпечну і безаварійну доставку газу для споживачів - так само, як рятувальна служба або лікарі екстреної медичної допомоги.

445

Ошибка в тексте? Выделите её и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить о ней редакции.
Загрузка...

Сообщить об ошибке

Пожалуйста, используйте эту форму для коррекции ошибок.
Если вы хотите связаться с нами по другому вопросу — напишите нам.