Мы говорим то, о чём молчат другие Мы говорим то, что вы хотите слышать Мы говорим то, что вы должны знать

Здоровье


Раннє виявлення глаукоми – одна із складових успішного лікування

05.03.2020 09:56:27

Серед причин захворювання – хронічний стрес.

У Дніпрі зареєстровано понад 7 тисяч хворих на глаукому.

Про це час прямої телефонної лінії 4 березня розповіла сімейна лікарка, завідувачка амбулаторії № 5 центру первинної медико-санітарної допомоги № 7 м. Дніпро Лариса Демченко.

«Напередодні Всесвітнього дня боротьби з глаукомою (6 березня – ред.) звертаємо увагу і закликаємо дніпровців, особливо людей 40 років і старших, оскільки глаукома частіше проявляється у такому віці, відвідати сімейних лікарів і виміряти внутрішньоочний тиск. Також лікар визначить гостроту зору, огляне очне дно. При підозрі чи виявленні глаукоми пацієнта направлять до вузькопрофільних фахівців – офтальмологів – для подальшої консультації, уточнення діагнозу та вибору способу лікування», – пояснила лікарка.

Глаукома – це хронічна прогресивна недуга, що вражає сітківку ока та зоровий нерв внаслідок підвищеного внутрішньоочного тиску. Якщо виявити її на пізніх стадіях, то можна зовсім осліпнути. Повернути зір неможливо тоді, коли зоровий нерв повністю атрофований.

Серед головних ознак розвитку глаукоми – затуманення зору, райдужні кола навколо джерела світла, «метелики» перед очима.

Фактори ризику: спадковість, наявність супутньої судинної патології, хронічний стрес, міопія, особливості будови ока.

Лікарка-офтальмологиня Дніпровської міської клінічної лікарні № 8 Тетяна Кімличек, у свою чергу, наголосила: при встановленні діагнозу «глаукома», пацієнт повинен знаходитись під постійним спостереженням лікаря і чітко дотримуватись його рекомендацій.

Лікувати глаукому можливо як медикаментозними засобами (краплі), так і лазером чи за допомогою хірургічних операцій.

«Часто за нормалізації внутрішньоочного тиску пацієнти перестають лікуватися, самостійно змінюють призначення лікаря. Цього в жодному разі не можна робити. Важливо пам’ятати, що зниження підвищеного тиску в оці – це лише перший крок до збереження зору. Лікування повинно бути систематичним. Хоч глаукома і належить до прогресивного захворювання, раннє її виявлення і своєчасне лікування дозволяє зберегти зір протягом довгого часу», – додала офтальмологиня.

1508

Ошибка в тексте? Выделите её и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить о ней редакции.
Загрузка...

Сообщить об ошибке

Пожалуйста, используйте эту форму для коррекции ошибок.
Если вы хотите связаться с нами по другому вопросу — напишите нам.